VŠEM > Informace VŠEM > Aktualita SIS

Aktualita SIS

CIS VŠEM: Workshop: Měření a hodnocení společenského přínosu 2019

20. 11. 2019 17:28 vytvořil: Markéta Čížková

Workshop: MĚŘENÍ A HODNOCENÍ PŘÍNOSU SOCIÁLNĚ PROSPĚŠNÝCH SLUŽEB A AKTIVIT

V rámci série workshopů po celé ČR se dozvíte, jak měřit a hodnotit přínos společensky prospěšných aktivit a organizací způsobem, který je nákladově a uživatelsky přátelský. Jak využít výsledky měření a hodnocení pro vlastní rozvoj, získávání zdrojů, zdůvodnění potřebnosti a významu pro klienty, další uživatele, jejich blízké, komunitu, společnost.

Co to je a proč je to důležité?

  • V ČR zatím společensky prospěšné organizace nezakládají svoji prezentaci na měřitelném a tedy hodnotitelném přínosu pro stakeholdery. Výdaje na sociální oblast jsou přitom významné a pro velkou část veřejnosti nedostatečně zdůvodněné.
  • Přínos sociálně prospěšných služeb a dalších neziskových aktivit však je možné měřit a tedy i hodnotit s minimálními náklady. Cílem je získat solidně podložené argumenty pro vnitřní rozvoj organizace, evaluaci a sebeevaluci, prezentaci vůči donorům i širší veřejnosti, klientům a dalším uživatelům a financiérům služeb.
  • Workshop seznamuje s metodikami tohoto měření a jejich praktickým využitím (jak a co se zjišťuje a k čemu je to možné využít) a s možnostmi získání odborné a finanční podpory tohoto využití v rámci platformy SIMPAKT.
  • Workshopy jsou pořádány v listopadu a prosinci postupně v krajských městech ČR, účast je bezplatná.
  • Pro účast na workshopech je nutná registrace. Termíny workshopů a další informace k jejich obsahu jsou k dispozici zde: t.ly/z71nj

Jdi zpět