VŠEM > Informace VŠEM > Aktualita SIS

Aktualita SIS

Daruj krev, zachraň život!

19. 3. 2020 13:26 vytvořil: Markéta Čížková

Připojte se k výzvě studentů VŠEM a darujte svou krev!

S ohledem na aktuální situaci týkající se COVID-19 je možné předpokládat akutní nedostatek transfuzních přípravků – plné krve a krevních destiček. Mnoho dobrovolných dárců může onemocnět nebo budou v karanténě. Z tohoto důvodu je důležité pomoci a přijít darovat krev!

Přijít darovat krev můžete na jakékoliv transfuzní oddělení (je doporučeno předem zavolat). Darováním krve můžete někomu zachránit život a získáte navíc 2 body v rámci studentských aktivit VŠEM. Pro získání bodů stačí darovat krev nebo krevní destičky a sdílet aspoň jednu fotografii na sociálních sítích s označením @studium_vsem. Fotografii následně prosím zašlete prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní-formuláře/Žádost-dotaz.

Nedostatkem některých typů krve trpí například v Ústavu hematologie a krevní transfuze. Dále můžete navštívit například transfuzní oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze nebo Thomayerově nemocnici. Nevadí, pokud neznáte svou krevní skupinu, zjistí Vám ji na místě.

Důležité upozornění: Transfuzní oddělení nepřijímají osoby, které v uplynulých týdnech navštívili zahraničí. Další důležité informace naleznete přímo na stránkách Fakultního transfuzního oddělení VFN v Praze. Pokud jste prvodárci, prosím nechoďte po skupinkách, na odběry krve je většinou jeden člověk, který by takový nápor logisticky nezvládal. V případě dalších otázek můžete kontaktovat studentku VŠEM, která pro Vás tuto aktivitu navrhla, na deborah.blahova@infovsem.cz.

Je malá možnost (ale je), že i přes Vaše úsilí nebudete vybráni jako dárce. Pokud nebudete vybráni, nezoufejte, v takovém případě pro zisk 2 bodů stačí sdílet aspoň jednu fotografii z transfuzního oddělení s označením @studium_vsem a následně ji zaslat prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní-formuláře/Žádost-dotaz.

Jdi zpět