VŠEM > Informace VŠEM > Aktualita SIS

Aktualita SIS

Movie night na VŠEM 11.2.2020

3. 2. 2020 08:00 vytvořil: Tereza Vlášková

Movie night je od prosince zpět na VŠEM. V letošním roce Vám každé dva měsíce nabídneme snímek tématicky spojený s některým významným mezinárodním dnem.

Únor patří zamilovaným. Zejména proto, že se blíží Valentýn a obchodní domy přetékají záplavou červené barvy a srdíček ve všech možných podobách. Ať už se na svátek zamilovaných těšíte nebo ne, nenechte si ujít únorovou Movie Night, která mu bude předcházet. Tématicky zůstaneme u lásky, ale podíváme se i na její odvrácenou stranu. Přijďte se seznámit s příběhem mladého páru Attiy a Steava v kanadském snímku Lepším člověkem.

Attiye bylo 16, když na střední škole potkala o něco staršího Stevea. Pro oba to byl první vážný vztah a pár spolu brzy začal bydlet. Tahle zkušenost dívku málem stála život. Steve Attiyu bil prakticky každý den jejich dvouletého vztahu. Chrlil na ni rasistické nadávky, mlátil ji pěstmi, škrtil ji, až omdlévala. „Myslela jsem si, že takhle to ve vztazích chodí. A čekala jsem, že dřív nebo později mě zabije,“ vzpomíná pohnutě Attiya během terapeutického sezení, kterému přísedí i Steve. Dvacet let od jejich rozchodu souhlasil s tím, že se setkají před kamerami a dotknou se hluboko uložených ran. Intimní snímek citlivě nahlíží na proces léčení duše narušené domácím násilím a ptá se po jeho příčinách i možnostech, jak splatit obětem životní dluh.

Jdi zpět