VŠEM > Informace VŠEM > Aktualita SIS

Aktualita SIS

Movie night na VŠEM

19. 11. 2019 13:16 vytvořil: Tereza Vlášková

Movie night je od prosince zpět na VŠEM. V letošním roce Vám každé dva měsíce nabídneme snímek tématicky spojený s některým významným mezinárodním dnem.

K příležitosti Mezinárodního dne lidských práv Vám nabídneme portrét člověka, který za svobodu ve své zemi bojuje vtipem a satirou. VŠEM proměníme na jeden večer v kino, zajistíme občerstvení i nápoje a budeme Vám promítat film Škádlení Goliáše.

Egypťan Básim Júsif patří k těm, jimž události arabského jara zásadně zasáhly do života. Radikálně změnil povolání: z chirurga se stal moderátorem vlastní satirické talkshow, čímž si splnil svůj sen. Časosběrný dokument zachycuje Básimovu cestu od prvních pokusů vysílaných na YouTube až po úspěšnou a plně profesionální show, jejíž jednotlivé epizody v arabském světě sledovalo průměrně až 30 milionů televizních diváků. Po stupňovaných hrozbách, a to i z politických řad, však pořad končí a egyptský showman odchází do exilu. Příběh Júsifova nebojácného pořadu odráží politické turbulence v Egyptě po pádu prezidenta Mubáraka a prozatím marné usilování tamní společnosti o skutečnou svobodu.

Jdi zpět