VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality SIS

Aktuality SIS

Studentský senát - zveřejněna kandidátní listina

25. 6. 2019 11:56 vytvořil: Tereza Vlášková

 • Byla zveřejněna kandidátní listina do Studentského senátu VŠEM pro AR 2019/2020.
 • Volby do Studentského senátu budou probíhat od 1.7.2019 do 31.7.2019 prostřednictvím SIS VŠEM (anketa).

Elektronický zápis na AR 2019/2020

12. 6. 2019 14:31 vytvořil: Tereza Vlášková

Elektronický zápis (EZ) pro Akademický rok 2019/2020 bude probíhat v termínu 1.7.2019 – 31.8.2019.

 • Možnost elektronického zápisu je podmíněna úhradou veškerých plateb, a to dle harmonogramu plateb, data splatnosti nebo příslušného termínu posunutí splatnosti, viz Administrace plateb.
 • EZ pro AR 2019/2020 je povinný pro všechny studenty VŠEM s tím, že zápis se týká i studentů, kteří prodlužují studium a nemají již přímou výuku.
 • Pokyny k EZ pro akademický rok 2019/2020 (Bc./BBA./Ing./MSc./MBA/Ph.D.)
 • Studenti, kteří neprovedou zápis na AR 2019/2020, budou (dle Studijního a zkušebního řádu) zapsáni Informačně poradenským centrem v mimořádném termínu na základě volné kapacity jednotlivých studijních předmětů, a to bez ohledu na časové preference a studijní potřeby studenta.
 • V případě nezájmu o pokračování ve studiu na VŠEM je nutné do 30.6.2019 zaslat žádost o zanechání studia prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Žádost/dotaz.

Workshop - test kompetencí

11. 6. 2019 09:42 vytvořil: Tereza Vlášková

Studenti VŠEM mohou zdarma absolvovat odborné měření kompetencí Behavera pro zjištění svých silných, průměrných či slabých stránek a následně workshop, v jehož rámci budou výsledky testů interpretovány. Behaviorální diagnostické nástroje a simulační hry pro nábor, výběr a rozvoj zaměstnanců jsou standardně používány v rámci výběrových řízení v českém i mezinárodním prostředí.

Volby do studentského senátu

6. 6. 2019 09:48 vytvořil: Tereza Vlášková

V termínu 1.7. - 31.7.2019 budou prostřednictvím SIS VŠEM (anketa) probíhat volby do studentského senátu.

Zájemci zašlou kandidaturu prostřednictvím Studijního formuláře/Žádost/dotaz, a to do 15.6.2019.

Kandidatura musí obsahovat:

 • charakteristiku nominovaného (jméno, příjmení, studijní skupina),
 • stručný, respektive bodový program kandidáta (formou textu, či videonahrávky),
 • fotografii.

Studentský senát VŠEM slouží studentům pro zprostředkování komunikace mezi studenty a samosprávnými akademickými orgány VŠEM (rektorát, vedení VŠEM). Prosazuje návrhy v rámci komplexní administrace studia a je informován o změnách a termínech souvisejících se studiem. Slouží k reprezentaci VŠEM a podílí se na zlepšování podmínek studia a celkovém rozvoji vlastní Alma mater.

 

Workshop Interní a externí komunikace

6. 6. 2019 09:35 vytvořil: Tereza Vlášková

Workshop Interní a externí komunikace

Workshop v rámci projektu Akcelerátor VŠEM, který se bude zabývat interní komunikací a návazným správným fungováním uvnitř, a externí komunikací a vysvětlením podstaty a přínosu veřejnosti/​zákazníkům.

Workshop povede Tomáš Poucha, zakladatel prestižního Marketingového institutu – platformy propojující největší profesionály na poli marketingu; odborník, pedagog a konzultant v oblasti Interní komunikace a zakladatel Institutu Interní komunikace.

Neviditelná výstava

4. 6. 2019 10:27 vytvořil: Tereza Vlášková

Studenti studentům: Neviditelná výstava

Chcete zažít neobvyklé dobrodružství? Nebo chcete překonat strach ze tmy? Máte někoho známého, kdo přišel o zrak? Chcete si vyzkoušet jedinečnou příležitost, jak zkusit život nevidomého na vlastní kůži?

Pak navštivte Neviditelnou výstavu, kde Vás budou provádět nevidomí průvodci. Zjistíte, že i nevidomí lidé se dokážou bavit a jejich svět je nečekaně pestrý. Každý den je čeká tisíce výzev. Je to jedinečná interaktivní expozice. Tato výstava změní svět kolem Vás. Řídíte se zde výhradně hmatem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu.

Termín výstavy pouze pro studenty VŠEM zajistily studentky Šárka Hájková a Kateřina Kodrová.
 • Termín: 12.6.2019 od 17 hod.
 • Vstupné: 220 Kč
 • Adresa: Novoměstská radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2
 • Kapacita je pouze 10 míst a je proto třeba se závazně registrovat na e-mailu sarka.hajkova@infovsem.cz

Online test kompetencí zdarma

30. 5. 2019 09:54 vytvořil: Michal Šubrt

Studenti VŠEM mohou zdarma absolvovat odborné měření kompetencí Behavera pro zjištění svých silných, průměrných či slabých stránek.

 • Behaviorální diagnostické nástroje a simulační hry pro nábor, výběr a rozvoj zaměstnanců jsou standardně používány v rámci výběrových řízení v českém i mezinárodním prostředí.
 • Testování jek dispozici pod přihlášením prostřednictvím studenského profilu.
 • Výsledky absolvovaného testování jsou k dispozici v rámci účtu na webových stránkách http://welcome.behavera.com
 • Testování je možné absolvovat do 20.6.2019.

Studenti mohou získat 1 kredit v rámci písemných prací za absolvování testu kompetencí a následně vypracování eseje na téma „Jak mohu své kompetence využít pro osobní rozvoj?“ nebo 1 kredit v rámci praktických aplikací (prezenční studenti) za absolvování testu kompetencí a následně workshopu (20.6.2019 od 17 hod., přihlášení prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA).

PA Manažerské rozhodování o fúzích - volná kapacita

27. 5. 2019 12:21 vytvořil: Tereza Vlášková

Byla zveřejněna Praktická aplikace - Manažerské rozhodování o fúzích a akvizicích. Praktická aplikace propojuje teoretické základy z oblasti fúzí a akvizicí s praktickým nácvikem (analýzy business případů).
 
Přednášející Martina Vitézová působí jako poradce ve společnosti Venture Investors Corporate Finance, české poradenské společnosti v oblasti M&A a investičního bankovnictví a radí společnostem z různých oborů (retail, biotech, telco a jiných). Působila i jako přednášející na Copenhagen Business School, Erasmus University College a Rotterdam School of Management. Společnost McKinsey & Co ji v roce 2016 jmenovala za Next Generation Women Leader.

Skill-Port VŠEM: Zapojte se do fungování start-upu!

23. 5. 2019 13:45 vytvořil: Tereza Vlášková

Přemýšlíte o zapojení do pracovního procesu při studiu? Nebo již pracujete a říkáte si, jestli by vám to v jiném typu společnosti nesedlo lépe? Přijďte se podívat do startupu Mavimi!

Seznámíte se s fungováním start-upové společnosti, jaké jsou výhody a nevýhody práce ve startupu. Rozhodně nebudete jen tiše poslouchat, protože SkillPort bude hodně interaktivní. Zapojíme Vás do nejčastěji řešených problémů a výzev, abyste zjistili, jak turbulentní prostředí ve start-upu zažijete. Vyzkoušíte si např. testování webové aplikace a tvorbu návrhů na zlepšení.

Přijďte se zapojit pod vedením úspěšných studentek VŠEM Veroniky Jílkové a Moniky Hromasové.

 • Termín: 5.6.2019 17:00 – 19:00 hod.
 • Místo konání: Sídlo společnosti Mavimi, Štětkova 1001/5 (kousek od metra Vyšehrad nebo Pražského povstání).
 • Studenti si přinesou vlastní notebooky.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce (případně další 2 kredity za následnou prezentaci v případě aplikační studie).
 • Téma práce: UX a jeho aplikace na vybrané webové stránky
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA, odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Movie night VŠEM 22.5.2019

20. 5. 2019 09:03 vytvořil: Tereza Vlášková

Dne 22. 5. 2019 od 17:30 hod. proběhne na VŠEM další Movie night!

 • VŠEM proměníme na jeden večer v kino, zajistíme občerstvení i nápoje a budeme Vám promítat film Silvana, který byl vybrán studenty v rámci hlasování na FB.
 • Přemýšleli jste někdy o tom, jaký život by žili Beyoncé a Jay-Z, kdyby se narodili ve Švédsku? Nikdy? Tak snímek Silvana vám tento paralelní vesmír nabídne a bude to zajímavé! Silvana Imam je zářící rapovou hvězdou, Beatrice Eli otřásá popovou scénou. Dohromady tvoří silný, kontroverzní pár a nabízejí příběh, který stojí za to vidět!!
 • Studenti VŠEM mohou získat 1 kredit za odevzdanou esej na dané téma v rámci písemných prací VŠEM.