VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality SIS

Aktuality SIS

Workshop (videoforum) Výběr tématu závěrečné práce

15. 4. 2020 15:36 vytvořil: Tereza Vlášková

Workshop (videoforum) na téma Výběr tématu závěrečné práce a jak si všechno naplánovat a stihnout s Ing. Cyrilem Kotuličem, Ph.D., MBA.

Cílem workshopu je seznámit studenty s postupem při výběru tématu závěrečné práce, vytvoření pracovního plánu a návodem jak se vypořádat s jednotlivými částmi práce (formulace cíle, metodika, výzkumné metody, doporučení, a další). Workshop bude zaměřen na praktické použitelné rady. V závěru bude věnován prostor pro zodpovězení konkrétních dotazů.

Workshop se zaměří na:

 • výběr tématu závěrečné práce z hlediska preferencí a aktuálních předpokladů a možností studenta
 • odhad času na zpracování práce a vytvoření plánu práce
 • postup při zpracování závěrečné práce
 • strukturu i jednotlivé části závěrečné práce
 • návody jak zvládnout jednotlivé části závěrečné práce (formulace cíle, metodika, výzkumné metody, doporučení a další)
 • nejčastější chyby, nedostatky, a jak se s nimi vypořádat
 • informace o možnostech konzultace s akademickými pracovníky VŠEM

Zúčastněte se užitečného on-line workshopu, který povede zástupce katedry ekonomie VŠEM Ing. Cyril Kotulič, Ph.D., MBA.

 • Termín: 20.04.2020 od 17:00 hod.
 • Za účast na workshopu a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce (případně další 2 kredity za následnou prezentaci v případě aplikační studie).
 • Workshop proběhne živě prostřednictvím aplikace VideoForum VŠEM.

Workshop (videoforum) Zpracování písemných výstupů

13. 4. 2020 16:43 vytvořil: Tereza Vlášková

Workshop (videoforum) na téma Zpracování písemných výstupů s PhDr. Gabrielou Ježkovou Petrů.

Cílem workshopu je seznámit studenty s postupem při zpracování písemných výstupů na VŠEM (praktické, zápočtové a seminární práce). Workshop bude zaměřen na propojení písemných pokynů pro psaní písemných výstupů s jejich praktickým aplikováním při zpracování. V závěru bude věnován prostor pro zodpovězení konkrétních dotazů.

Workshop se zaměří na:

 • charakteristiku a výběr písemného výstupu z hlediska náročnosti zpracování daných písemných výstupů
 • postup při zpracování jednotlivých typů písemných výstupů a to ve formě praktického návodu, jehož cílem je usnadnit studentům zpracování písemného výstupu
 • celkovou strukturu i jednotlivé části písemného výstupu.
 • nejčastější chyby a nedostatky
 • informace o možnostech konzultace s akademickými pracovníky VŠEM.

Zúčastněte se užitečného on-line workshopu, který povede zástupce katedry lidských zdrojů VŠEM PhDr. Gabriela Ježková Petrů.

 • Termín: 17.04.2020 od 17:00 hod.
 • Za účast na workshopu a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce (případně další 2 kredity za následnou prezentaci v případě aplikační studie).
 • Workshop proběhne živě prostřednictvím aplikace VideoForum VŠEM.

Praktické aplikace trimestr Duben 2020

9. 4. 2020 16:20 vytvořil: Michal Šubrt

Byly zveřejněny Praktické aplikace - Odborné semináře (Bc/Ing) pro trimestr Duben 2020, viz Anotace Odborné semináře

Workshop (videoforum) Prediktivně iracionální chování a marketing

9. 4. 2020 15:37 vytvořil: Tereza Vlášková

Workshop (videoforum) na téma Prediktivně iracionální chování a marketing s Ing. Peterem Matiskem, Ph.D.

Lidské chování vykazuje mnoho iracionálních znaků, které se neustále projevují v našem rozhodování a reakcích na vnější podněty. Je velmi přínosné tyto fenomény znát a umět je využít v přípravě marketingových a reklamních kampaní. Znalost přiřozeně iracionálních efektů nám také umožní dívat se na svět víc objektivně a líp se rozhodovat.

Zúčastněte se on-line workshopu na toto téma, který povede zástupce katedry marketingu VŠEM Ing. Peter Matisko, Ph.D.

 • Termín: 15.04.2020 od 17:00 hod.
 • Za účast na workshopu a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce (případně další 2 kredity za následnou prezentaci v případě aplikační studie). Téma práce: Iracionální chování a marketing
 • Videokonference proběhne živě prostřednictvím youtube StudiumVŠEM a je zdarma přístupná veřejnosti.

Workshop (videoforum) Co je Bitcoin a jak se těží

8. 4. 2020 09:47 vytvořil: Tereza Vlášková

Workshop (videoforum) na téma Co je Bitcoin a jak se těží s PhDr. Ing. Petr Mašínem, Ph.D., DBA

Zajímá Vás téma kryptoměn a Bitcoinů? V současné době existuje již přes 1380 jednotlivých kryptoměn a Bitcoin je pravděpodobně nejznámější. O fungování, výhodách, nevýhodách a budoucnosti Bitcoinu bude v rámci workshopu (on-line) přednášet PhDr. Ing. Petr Mašín, Ph.D., DBA, který na VŠEM působí na katedře managementu. Dozvíte se zajímavé informace a zároveň můžete získat kredity za písemné práce.

 • Termín: 10.04.2020 od 16:00 hod.
 • Za účast na workshopu a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce (případně další 2 kredity za následnou prezentaci v případě aplikační studie). Téma práce: BItcoin
 • Akce je určena pouze studentům VŠEM.
 • Videokonference proběhne živě prostřednictvím aplikace VideoForum VŠEM.

Mimořádné opatření

6. 4. 2020 23:43 vytvořil: Natálie Kadeřábková

Vzhledem k současné situaci a vládním nařízením, které znemožňují standardní výukový a zkouškový režim na vysokých školách jsou na VŠEM do odvolání zavedena nová opatření rektora.

 

Slevy pro studenty a absolventy VŠEM

2. 4. 2020 11:30 vytvořil: Markéta Čížková

Byla zveřejněna stránka Slevy pro studenty a absolventy VŠEM, kde naleznete slevy a zvýhodněné nabídky pro studenty a absolventy VŠEM. Slevy se týkají především vzdělávání, předplatného, členství, kulturních a společenských akcí, literatury, vzdělávacích a rozvojových kurzů, cestování atd. a některé můžete využít již nyní i během mimořádných opatření.

 • Možnosti zprostředkovali studenti v rámci studentských aktivit a rádi uvítáme další nabídky.
 • Své návrhy (včetně typu/produktu, výše slevy a způsobu čerpání) můžete zasílat prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Žádost-dotaz.

Opatření rektora č. 2

28. 3. 2020 16:27 vytvořil: Michal Šubrt

Vzhledem k vývoji situace s pandemií koronaviru VŠEM reaguje novým opatřením rektora (výuka, praktické aplikace, obhajoby, kontrola studia, studijní povinnosti, studentské aktivity).

Cílem opatření je, aby dopad současné situace na průběh a řádné ukončení studia byl pro studenty VŠEM co nejmenší.

Videokonference Nouzový stav s JUDr. Cyrilem Svobodou, Ph.D.

27. 3. 2020 10:04 vytvořil: Tereza Vlášková

Videokonference na téma Nouzový stav s JUDr. Cyrilem Svobodou, Ph.D.

Dozvíte se co to je nouzový stav, kdo ho vyhlašuje a za jakých podmínek. Jakou roli má předseda vlády, Poslanecká sněmovna nebo krizový štáb. Bude také vysvětleno jaká práva a svobody se mohou omezit a jaké povinnosti ukládat či jaké jsou poskytovány náhrady ze zákona a naopak jaké mohou být ukládány sankce za porušování nařízení vlády.

 • Termín: 30.03.2020 od 17:00 hod.
 • Za odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné následně získat kredity za písemné práce (případně další 2 kredity za následnou prezentaci v případě aplikační studie). Téma práce: Nouzový stav
 • Videokonference proběhne živě prostřednictvím youtube StudiumVŠEM.

Daruj krev, zachraň život!

19. 3. 2020 13:26 vytvořil: Markéta Čížková

Připojte se k výzvě studentů VŠEM a darujte svou krev!

S ohledem na aktuální situaci týkající se COVID-19 je možné předpokládat akutní nedostatek transfuzních přípravků – plné krve a krevních destiček. Mnoho dobrovolných dárců může onemocnět nebo budou v karanténě. Z tohoto důvodu je důležité pomoci a přijít darovat krev!

Přijít darovat krev můžete na jakékoliv transfuzní oddělení (je doporučeno předem zavolat). Darováním krve můžete někomu zachránit život a získáte navíc 2 body v rámci studentských aktivit VŠEM. Pro získání bodů stačí darovat krev nebo krevní destičky a sdílet aspoň jednu fotografii na sociálních sítích s označením @studium_vsem. Fotografii následně prosím zašlete prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní-formuláře/Žádost-dotaz.

Nedostatkem některých typů krve trpí například v Ústavu hematologie a krevní transfuze. Dále můžete navštívit například transfuzní oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze nebo Thomayerově nemocnici. Nevadí, pokud neznáte svou krevní skupinu, zjistí Vám ji na místě.

Důležité upozornění: Transfuzní oddělení nepřijímají osoby, které v uplynulých týdnech navštívili zahraničí. Další důležité informace naleznete přímo na stránkách Fakultního transfuzního oddělení VFN v Praze. Pokud jste prvodárci, prosím nechoďte po skupinkách, na odběry krve je většinou jeden člověk, který by takový nápor logisticky nezvládal. V případě dalších otázek můžete kontaktovat studentku VŠEM, která pro Vás tuto aktivitu navrhla, na deborah.blahova@infovsem.cz.

Je malá možnost (ale je), že i přes Vaše úsilí nebudete vybráni jako dárce. Pokud nebudete vybráni, nezoufejte, v takovém případě pro zisk 2 bodů stačí sdílet aspoň jednu fotografii z transfuzního oddělení s označením @studium_vsem a následně ji zaslat prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní-formuláře/Žádost-dotaz.