VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality SIS

Aktuality SIS

Focus group: Rozvoj sociálních kompetencí na vysoké škole

27. 3. 2019 14:15 vytvořil: Markéta Čížková

Jaká máte očekávání od studia na vysoké škole? Co jsou sociální kompetence a jak je rozvíjet? Jsou pro vás pedagogové vzory jak něco dělat nebo nedělat? Jaké máte zkušenosti se studiem?

Zástupce organizace Centrum pro studium vysokého školství, Jan Beseda, Ph.D., žádá o Vaši spolupráci na mezinárodním projektu Erasmus+ DASCHE, který se zabývá rozvojem sociálních kompetencí na vysoké škole nejen pro práci, ale i pro život. Diskuze se bude týkat Vašich názorů a zkušeností ohledně vysokoškolské výuky – vše samozřejmě anonymně.

Praktické aplikace trimestr Duben 2019

27. 3. 2019 14:00 vytvořil: Kateřina Vykydalová

Byly zveřejněny Praktické aplikace - Odborné semináře (Bc/Ing), kdy konkrétní termíny praktických aplikací jsou k dispozici prostřednictvím SIS VŠEM/Kalendář výuky a zkoušek. Podrobné informace k Praktickým aplikacím, viz Anotace Odborné semináře, PA obecné informace.

 • Zapisování více praktických aplikací ve stejném termínu a čase není možné, kdy systém takovéto přihlášení neumožňuje.
 • Termíny praktické aplikace nesmí kolidovat s termíny přednášek studijních předmětů, které má student v rozvrhu.

Přihlášení na PA je možné prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA od pondělí 1.4.2019 od 12 hod. (1. ročníky), respektive od pondělí 1.4.2019 od 14 hod. (2./3. ročníky).

Semifinále Ženské basketbalové ligy - volné vstupenky

27. 3. 2019 11:40 vytvořil: Tereza Vlášková

Pro studenty VŠEM máme k dispozici volné vstupenky na semifinále Ženské basketbalové ligy týmu ZVVZ USK Praha dne 2.4.2019 od 18 hod. v hale Královka (Nad Královskou oborou 1080/51, Praha 7). Zájemci se mohou o lístky přihlásit prostřednictvím Studijní formuláře/Žádost dotaz do 31.3.2019.

Nový termín prezentace písemných prací

22. 3. 2019 10:50 vytvořil: Markéta Eidrnová

Byl vypsán další termín prezentace písemných prací (SP/ZP/PP) na 14.4.2019.

Přihlášení na prezentace SP/ZP/PP je podmíněno klasifikací (1 - 3) písemné části od hodnotitele v SIS VŠEM/E-index a probíhá prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA.

Workshop: On-line marketing v roce 2020

18. 3. 2019 13:04 vytvořil: Tereza Vlášková

Workshop v rámci SkillPort VŠEM: On-line marketing v roce 2020

Chcete vědět, jak konkrétně bude vypadat marketing v blízké budoucnosti, které trendy a postupy se budou uplatňovat a jak se zákazník – jenž má dnes k dispozici všechny moderní technologie – a jeho chování mění?

Přijďte na workshop vedený trenérem Googlu, Karolem Velebou, a získejte zajímavé informace a zároveň kredity za písemné práce.

Workshop se zaměřuje na tři hlavní faktory: na marketing, jeho současné trendy a nové přístupy k němu v agenturách a společnostech, na zákazníka, jenž se stává náročnějším, a na moderní technologie a nová média, jejichž vlivy při formování marketingu a spotřebitele jsou stále značnější.

On-line kurz Leadership zdarma

18. 3. 2019 10:28 vytvořil: Tereza Vlášková

Studenti VŠEM mají v rámci naší mezinárodní akreditace ACBSP možnost absolvovat zdarma MOOC kurz týkající se leadershipu, který realizuje Universidad del Rosario (Bogota).

PA 100 let česko-slovenské koruny

13. 3. 2019 16:16 vytvořil: Tereza Vlášková

Výstava 100 let česko-slovenské koruny seznámí návštěvníky s vývojem československých a českých platidel, bankovek, státovek a oběžných mincí.

Platidla představují mimořádný pramen pro studium historie státu a jeho jak společenský, tak i výtvarný a technický vývoj. Obdobný význam mají i jejich návrhy, které snad dokonce ještě více ukazují na dobové trendy, ať se jedná o oblast motivů nebo uměleckého a technického zpracování. Nakonec nelze opomenout návrhy, které byly vybrány k realizaci, dokonce byly i vyrobeny, ale nakonec z politických důvodů nebyly nikdy dány do oběhu.

V expozici v Císařské konírně uvidí návštěvníci vedle platidel i nejvýznamnější realizované a nerealizované výtvarné návrhy od renomovaných umělců na pozadí historie Československa a České republiky posledních sta let. Odborný výklad povede Bc. Adéla Rohová (studentka magisterského programu na VŠEM) a Bc. Kamila Hamplová.

Následně můžete získat 1 kredit v rámci Praktických aplikací za odevzdání eseje na téma "100 let česko-slovenské koruny"" (odevzdání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Žádost/dotaz).
 • Termín konání: 25.3.2019 od 16 hod. do cca 18 hod.
 • Místo konání: Císařská konírna, Pražský hrad
 • Vstupné: hradí VŠEM
 • Přihlášení: do 23.3.2019 prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA

SkillPort VŠEM: EU as an Economic Community - Eurozone Crisis

11. 3. 2019 14:33 vytvořil: Kateřina Vykydalová

Byl vypsán SkillPort VŠEM: EU as an Economic Community - Eurozone Crisis.

The lecture refers to the interdisciplinary topic of European integration. In particular it deals with the EU as an economic community by focusing on the European Monetary Union (EMU). In the so-called Eurozone 19 of the 28 EU member states use the Euro as the single currency. The lecture will point out some aspects of the EMU´s history and institutions. After the promising start of the EMU in the 1990s, however, the economic crises in some member countries and in the Eurozone in recent years have raised doubts about the belief in a linear integration progress. The Eurozone crisis will be discussed with regard to its economic and social implications as part of disintegrative phenomena in the EU like Brexit and right-wing populism.

Zveme Vás na anglickou přednášku v rámci SkillPort VŠEM během které získáte zajímavé informace a zároveň kredity za písemné práce.

Termíny prezentací písemných prací a EZK - trimestr Duben 2019

7. 3. 2019 09:45 vytvořil: Kateřina Vykydalová

Byly vypsány termíny prezentací písemných prací (SP/ZP/PP) a zkouškové termíny (EZK/EZZK/EZP) na období duben - červen 2019.
Přihlášení na prezentace SP/ZP/PP je podmíněno klasifikací (1 - 3) písemné části od hodnotitele v SIS VŠEM/E-index a probíhá prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA.

Kurzy anglického jazyka zdarma (bc/ing)

6. 3. 2019 11:33 vytvořil: Kateřina Vykydalová

Od 26.03.2019 bude na VŠEM probíhat výuka anglického jazyka (příprava na zkoušku pro Bc./Ing.).

 • Výuka bude probíhat v těchto termínech:
  Anglický jazyk (bc): úterý 17:15 - 18:00 hod.
  Anglický jazyk (ing): úterý 18:00 - 18:45 hod.
 • Na výuku anglického jazyka je nutné přihlášení prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA (maximální kapacita 30 studentů). Přihlašování bude možné od 7.3.2019 (12 hod.).
 • Jedná se o přípravu na zkoušku, za absolvování student neobdrží žádné kredity.