VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality SIS

Aktuality SIS

Kapacita vedení DP (zadání do 1.4.2020)

16. 3. 2020 15:30 vytvořil: Michal Šubrt

Zveřejňujeme seznam akademických pracovníků, kteří mají ke dni 16.3.2020 volnou kapacitu pro vedení DP s termínem obhajoby říjen 2020 (odevzdání zadání do 1.4.2020).

 • Mgr. Ing. Marek Botek, Ph.D. (katedra lidských zdrojů)
 • RNDr. Ing. Jiří Dobrylovský, Ph.D. (katedra ekonomie)
 • prof. PhDr. Ing. Lenka Hajerová-Müllerová, Ph.D., MPH (katedra lidských zdrojů)
 • doc. Ing. Stanislav Klazar, Ph.D. (katedra ekonomie)
 • PhDr. Dominika Kovářová, Ph.D., MBA (katedra lidských zdrojů)
 • PhDr. Ing. Petr Mašín, Ph.D., DBA (katedra managementu)
 • PhDr. Marcela Palíšková, Ph.D. (katedra lidských zdrojů)
 • Ing. Radka Pešková, Ph.D. (katedra podnikové ekonomiky)
 • Ing. Martin Řehoř, Ph.D., MBA (katedra managementu)
 • Ing. Dana Stará, Ph.D. (katedra ekonomie)
 • Ing. Karel Šteker, Ph.D. (katedra podnikové ekonomiky)
 • JUDr. et Mgr. Barbora Vlachová, Ph.D. (katedra podnikové ekonomiky)
 • prof. Ing. Milan Žák, CSc. (katedra ekonomie)

Aktualizace Opatření rektora - šíření koronaviru

10. 3. 2020 14:56 vytvořil: Michal Šubrt

Vzhledem k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví ČR k šíření koronaviru bylo ze strany VŠEM vydáno Opatření rektora VŠEM obsahující podrobné administrativní pokyny pro studenty VŠEM. Věnujte mu prosím maximální pozornost.

 • Od 14.3.2020 bude budova VŠEM pro uchazeče/studenty kompletně uzavřena s tím, že osobní návštěvy na Informačně poradenském centru/Rektorátu nebudou do odvolání možné.
 • Pro svou komunikaci (dotazy, žádosti) je možné využít vypsané konzultace IPC prostřednictvím aplikace Videoforum VŠEM, telefonický kontakt a zejména komunikační aplikaci v SIS.
 • Pro případnou telefonickou komunikaci jsou dočasně vyčleněna nová telefonní čísla  774 550 810 774 709 133 a rozšířena úřední doba celé administrativy VŠEM (po – ne, 10 – 17 hod).

Termíny EZK a prezentací PP - trimestr Duben 2020

9. 3. 2020 15:22 vytvořil: Kateřina Vykydalová

Byly vypsány termíny prezentací písemných prací (SP/ZP/PP) na období duben - červen 2020 a zkouškové termíny (EZK/EZZK/EZP) na období květen - červen 2020. Přihlášení na prezentace SP/ZP/PP je podmíněno klasifikací (1 - 3) písemné části od hodnotitele v SIS VŠEM/E-index a probíhá prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA.

Skill-Port VŠEM: Ohrožuje rychlý růst mezd naši konkurenceschopnost?

5. 3. 2020 17:26 vytvořil: Markéta Čížková

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Ohrožuje rychlý růst mezd naši konkurenceschopnost?

Jan Bureš je hlavním ekonomem Patria Finance a členem týmu ekonomů skupiny KBC/ČSOB. Zaměřuje se na analýzu německé a středoevropské ekonomiky. Zvláštní pozornost věnuje české ekonomice a její interakci s vývojem v Německu a v eurozóně.

Jak se změnila konkurenceschopnost Česka v poslední dekádě po pádu Lehman Brothers? Zdražuje rychlejší růst mezd v posledních letech neúměrně českou pracovní sílu? Je pro nás levná pracovní síla stále klíčová? Přijďte si poslechnout přednášku pana Bureše a dozvíte se více.

Termín: 19.03.2020, od 17:30 hod.
Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce (případně další 2 kredity za následnou prezentaci v případě aplikační studie). Téma práce: Ohrožuje rychlý růst mezd naši konkurenceschopnost?
Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA, odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Výběrové řízení Erasmus+

28. 2. 2020 11:33 vytvořil: Kateřina Vykydalová

Přihlášky na studijní pobytypraktické stáže Erasmus+ pro následující akademický rok 2020/2021 je možné odevzdávat do 31.3.2020.

Podmínkou pro zařazení do výběrového řízení je zaslání žádosti (a předběžného svolení v případě stáže) prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Žádost/dotaz a v tištěné formě (poštou nebo osobně odevzdat na Informačně poradenském centru).

Výběrové řízení pro studijní pobyty a praktické stáže Erasmus+ se bude konat dne 6.4.2020 od 13:00 hodin.

Ministerstvo zdravotnictví ČR informuje

27. 2. 2020 15:00 vytvořil: Tereza Vlášková

Na základě výzvy Ministerstva zdravotnictví Vám předáváme informace k zamezení šíření nákazy koronavirem mezi studenty a pracovníky vysokých škol ČR.

Přílohy zahrnují Upozornění pro zahraniční studenty po příjezdu z Číny, Doporučení jedincům s cestovatelskou anamnézou, Doporučení pro cestovatele, Rozhodnutí k mimořádným opatřením při nebezpečí vzniku epidemie.

Skill-Port VŠEM: Jak úspěšně vést národní společnost

27. 2. 2020 10:00 vytvořil: Markéta Čížková

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Jak úspěšně vést národní společnost.

CEO úspěšné slovenské společnosti Zlavomat.sk pan Aleš Mlátilík se s Vámi podělí o své zkušenosti a rady v rámci vedení úspěšné firmy, působící na celém Slovensku. Zároveň Vám řekne o svých názorech ze života, jak udržet společnost na vrcholu v konkurenčním prostředí, jak vnímá konkurenční společnosti na tuzemském trhu a jaké jsou pro něho nejdůležitější hodnoty a principy vedení společnosti nebo kulturního prostředí společnosti.

Pan Mlátilík získával manažerské zkušenosti převážně v oblasti financí v rámci skupiny GE v Severní Americe, EMEA a v jihovýchodní Asii, kde působil celkově osm let. V roce 2013 se připojil k akcionářům Slevomat Group, kde měl na starosti investiční management skupiny v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Litvě, Estónsku a Lotyšsku. V roce 2014 převzal vedení portálu Zlavomat na Slovensku a provedl firmu kompletní transformací a repositioningem brandu.

Termín: 10.03.2020 od 17:00 hod.
Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce (případně další 2 kredity za následnou prezentaci v případě aplikační studie). Téma práce: Jak úspěšně vést národní společnost.
Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA bude spušteno dnes (27.02.2020) od 11:00 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Slavnostní promoce VŠEM

25. 2. 2020 14:37 vytvořil: Kateřina Vykydalová

 • Dne 27.02.2020 se uskuteční slavnostní promoce v Aule Vysoké školy ekonomie a managementu.
 • Diplom převezme z rukou rektora VŠEM 35 úspěšných absolventů (úspěšnost je 95 %) z termínů obhajob BP/DP leden 2020. Gratulujeme!

Workshop: Jak si nastavit hlavu na úspěch?!

25. 2. 2020 09:24 vytvořil: Markéta Čížková

Všechny, které zajímá vliv psychiky, emocí na výkon člověka nebo celých týmů v prostředí firemním, sportovním, pedagogickém nebo osobním zveme na odbornou přednášku pana Jiřího Kastnera, mentora, kouče a mentálního trenéra úspěšných manažerů, sportovců a úspěšných osobností v různých oborech.

Během workshopu na téma Jak si nastavit hlavu na úspěch?! se dozvíte, že Vaše nastavení hlavy rozhoduje i o Vašich výsledcích. Mindset nakonec rozhodne i o Vašem úspěchu a stylu života! Jak si nastavují hlavu nejlepší? Jaké jsou možnosti rozvoje a tréninku vlastní psychiky? To vše mnohem více se dozvíte přímo od pana Kastnera v rámci jeho The Mindset Tour 2020!

Panelová diskuze s rektorem VŠEM a Tomášem Sedláčkem

24. 2. 2020 11:31 vytvořil: Markéta Čížková

V rámci spolupráce s Nadačním fondem WebDialog bychom Vás rádi pozvali na panelovou diskuzi na téma Jde to i jinak? Hledání alternativ k současnému socio-ekonomickému modelu.

Panelisté:

 • prof. Ing. Milan Žák, CSc., ekonom a rektor VŠEM
 • PhDr. Tomáš Sedláček, Ph.D., ekonom
 • doc. Mgr. Václav Němec, Ph.D., filosof
 • Julie Hrstková, novinářka, moderátorka diskuze

Je sociálně-ekonomický systém, který dnes již nedominuje pouze západnímu světu, ale stal se globální skutečností, ve stávající podobě udržitelný nebo je k němu třeba hledat alternativy? To je otázka, kterou si tváří v tvář současným krizím a turbulentním proměnám v oblasti ekonomiky, politiky, sociálního života a životního prostředí nekladou pouze tradiční kritici kapitalismu, nýbrž i jeho tradiční obhájci včetně těch, kdo z něj nejvíce ekonomicky profitují. Tato otázka v sobě ve skutečnosti skrývá celý komplex naléhavých otázek, které budou součástí panelové diskuze.

 • Kdy: 2. března 2020 v čase 18:00 - 20:30 hod.
 • Kde: Španělská 1073/10, Praha 2 - Vinohrady
 • Registrace prostřednictvím online formuláře do zítra 25.02.2020.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce (případně další 2 kredity za následnou prezentaci v případě aplikační studie). Téma práce: Alternativy k současnému socio-ekonomickému modelu. Odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.