VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality SIS

Aktuality SIS

SkillPort VŠEM: Jak pomáhají data přímému marketingu

16. 4. 2019 09:37 vytvořil: Tereza Vlášková

Workshop v rámci SkillPort VŠEM: Jak pomáhají data přímému marketingu

Chcete vědět více o tom, jaké existují BI technologie, jak jsou aplikovány ve firmách, proč je důležité zpracování dat a k čemu se používá?

Přijďte na workshop do Kavárny co hledá jméno, kde bude přednášet bude Lukáš Havránek, který je BI analytikem ve společnosti Billigence. Má několikaleté zkušenosti s vývojem a implementací BI nástrojů na vizualizaci a reporting dat. Byl hlavním analytikem v dodání BI řešení například pro Hutchinson UK a University of London. Ve společnosti Billigence se podílí nejen na zakázkách pro firmy v oblasti BI, ale také školí jednotlivé týmy a oddělení (DHL, Cortec, IDC, atd).

Další praktické aplikace trimestr Duben 2019

10. 4. 2019 13:17 vytvořil: Tereza Vlášková

Byly zveřejněny další Praktické aplikace na trimestr Duben 2019 - Podnikové vzdělávání v praxi a Praktický marketing pro malé firmy, kdy konkrétní termíny praktických aplikací jsou k dispozici prostřednictvím SIS VŠEM/Kalendář výuky a zkoušek. Podrobné informace k Praktickým aplikacím, viz Anotace Odborné semináře, PA obecné informace.

 • Přihlášení na PA je možné prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA.
 • Zapisování více praktických aplikací ve stejném termínu a čase není možné, kdy systém takovéto přihlášení neumožňuje.
 • Termíny praktické aplikace nesmí kolidovat s termíny přednášek studijních předmětů, které má student v rozvrhu.

 

Rezervační aplikace VŠEM

2. 4. 2019 18:30 vytvořil: Natálie Kadeřábková

Studenti VŠEM mají k dispozici rezervační aplikaci pro konzultace (akademický pracovník, studijní poradce) Rezervace VŠEM.

 • Studentům byl na studentský email zaslán registrační email "Aktivace zákaznického účtu" (reaktivace po 1 roce od registrace) pro přihlášení do aplikace (přihlašovací údaje jsou stejné jako do SIS VŠEM).
 • V případě expirace odkazu, uveďte do kolonky zde své uživatelské jméno do SIS VŠEM.

Focus group: Rozvoj sociálních kompetencí na vysoké škole

27. 3. 2019 14:15 vytvořil: Markéta Čížková

Jaká máte očekávání od studia na vysoké škole? Co jsou sociální kompetence a jak je rozvíjet? Jsou pro vás pedagogové vzory jak něco dělat nebo nedělat? Jaké máte zkušenosti se studiem?

Zástupce organizace Centrum pro studium vysokého školství, Jan Beseda, Ph.D., žádá o Vaši spolupráci na mezinárodním projektu Erasmus+ DASCHE, který se zabývá rozvojem sociálních kompetencí na vysoké škole nejen pro práci, ale i pro život. Diskuze se bude týkat Vašich názorů a zkušeností ohledně vysokoškolské výuky – vše samozřejmě anonymně.

Praktické aplikace trimestr Duben 2019

27. 3. 2019 14:00 vytvořil: Kateřina Vykydalová

Byly zveřejněny Praktické aplikace - Odborné semináře (Bc/Ing), kdy konkrétní termíny praktických aplikací jsou k dispozici prostřednictvím SIS VŠEM/Kalendář výuky a zkoušek. Podrobné informace k Praktickým aplikacím, viz Anotace Odborné semináře, PA obecné informace.

 • Zapisování více praktických aplikací ve stejném termínu a čase není možné, kdy systém takovéto přihlášení neumožňuje.
 • Termíny praktické aplikace nesmí kolidovat s termíny přednášek studijních předmětů, které má student v rozvrhu.

Přihlášení na PA je možné prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA od pondělí 1.4.2019 od 12 hod. (1. ročníky), respektive od pondělí 1.4.2019 od 14 hod. (2./3. ročníky).

Semifinále Ženské basketbalové ligy - volné vstupenky

27. 3. 2019 11:40 vytvořil: Tereza Vlášková

Pro studenty VŠEM máme k dispozici volné vstupenky na semifinále Ženské basketbalové ligy týmu ZVVZ USK Praha dne 2.4.2019 od 18 hod. v hale Královka (Nad Královskou oborou 1080/51, Praha 7). Zájemci se mohou o lístky přihlásit prostřednictvím Studijní formuláře/Žádost dotaz do 31.3.2019.

Nový termín prezentace písemných prací

22. 3. 2019 10:50 vytvořil: Markéta Eidrnová

Byl vypsán další termín prezentace písemných prací (SP/ZP/PP) na 14.4.2019.

Přihlášení na prezentace SP/ZP/PP je podmíněno klasifikací (1 - 3) písemné části od hodnotitele v SIS VŠEM/E-index a probíhá prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA.

Workshop: On-line marketing v roce 2020

18. 3. 2019 13:04 vytvořil: Tereza Vlášková

Workshop v rámci SkillPort VŠEM: On-line marketing v roce 2020

Chcete vědět, jak konkrétně bude vypadat marketing v blízké budoucnosti, které trendy a postupy se budou uplatňovat a jak se zákazník – jenž má dnes k dispozici všechny moderní technologie – a jeho chování mění?

Přijďte na workshop vedený trenérem Googlu, Karolem Velebou, a získejte zajímavé informace a zároveň kredity za písemné práce.

Workshop se zaměřuje na tři hlavní faktory: na marketing, jeho současné trendy a nové přístupy k němu v agenturách a společnostech, na zákazníka, jenž se stává náročnějším, a na moderní technologie a nová média, jejichž vlivy při formování marketingu a spotřebitele jsou stále značnější.

On-line kurz Leadership zdarma

18. 3. 2019 10:28 vytvořil: Tereza Vlášková

Studenti VŠEM mají v rámci naší mezinárodní akreditace ACBSP možnost absolvovat zdarma MOOC kurz týkající se leadershipu, který realizuje Universidad del Rosario (Bogota).

PA 100 let česko-slovenské koruny

13. 3. 2019 16:16 vytvořil: Tereza Vlášková

Výstava 100 let česko-slovenské koruny seznámí návštěvníky s vývojem československých a českých platidel, bankovek, státovek a oběžných mincí.

Platidla představují mimořádný pramen pro studium historie státu a jeho jak společenský, tak i výtvarný a technický vývoj. Obdobný význam mají i jejich návrhy, které snad dokonce ještě více ukazují na dobové trendy, ať se jedná o oblast motivů nebo uměleckého a technického zpracování. Nakonec nelze opomenout návrhy, které byly vybrány k realizaci, dokonce byly i vyrobeny, ale nakonec z politických důvodů nebyly nikdy dány do oběhu.

V expozici v Císařské konírně uvidí návštěvníci vedle platidel i nejvýznamnější realizované a nerealizované výtvarné návrhy od renomovaných umělců na pozadí historie Československa a České republiky posledních sta let. Odborný výklad povede Bc. Adéla Rohová (studentka magisterského programu na VŠEM) a Bc. Kamila Hamplová.

Následně můžete získat 1 kredit v rámci Praktických aplikací za odevzdání eseje na téma "100 let česko-slovenské koruny"" (odevzdání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Žádost/dotaz).
 • Termín konání: 25.3.2019 od 16 hod. do cca 18 hod.
 • Místo konání: Císařská konírna, Pražský hrad
 • Vstupné: hradí VŠEM
 • Přihlášení: do 23.3.2019 prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA