ČTK

Česká tisková kancelář (ČTK) je veřejnoprávní institucí, která byla zřízena zákonem. Stát neodpovídá za závazky agentury a agentura neodpovídá za závazky státu. ČTK není dotována ze státních prostředků. ČTK je politicky i ekonomicky nezávislá. Ve své práci se řídí heslem: rychlost - spolehlivost - nezávislost.

Multimediální produkce ČTK

Zahrnuje slovní zpravodajství v češtině, slovenštině a v angličtině, obrazové a zvukové zpravodajství, videozpravodajství, infografiku a další servisy. ČTK dodává svým klientům denně v průměru 700 textových zpráv, až 400 fotografií, 10 videopříspěvků a 50 zvukových záznamů.

Infobanka ČTK

Jedinečná svým rozsahem i komplexností. Kromě veškerého zpravodajství ČTK v češtině a v angličtině obsahuje rozsáhlé dokumentační databáze, archiv všech deníků a mnoha dalších periodik vycházejících v České republice, jakož i další informace v podobě textové, obrazové i zvukové.

Fotobanka ČTK

Přes pět milionů fotografií od 20. let minulého století až po současnost. Přes milion fotografií v digitální podobě. Široký tematický záběr, od aktualit po ilustrační fotografie. Snadná orientace, přehledné dělení.

Videobanka ČTK

Obsahuje kompletní databázi všech televizních reportáží z produkce ČTK i vybrané příspěvky od zahraničních agentur. Nabízí rovněž archiv ilustrační televizních materiálů vhodných pro vlastní tvorbu klientů. Denně přibývá přibližně osm až deset aktuálních reportáží.

Síť odboček ČTK

Agentura má rozsáhlou síť odboček v České republice a zahraniční zpravodaje v hlavních centrech Evropy a v USA. ČTK také čerpá ze servisu světových tiskových agentur jako Reuters, AFP, AP, ITAR-TASS, DP A nebo ANSA. ČTK spolupracuje i s řadou agentur národních. ČTK pracuje s nejmodernějšími technologiemi. Svým klientům poskytuje i služby technického charakteru.