Katedra lidských zdrojů

Katedra lidských zdrojů je odborným akademickým pracovištěm, které zajišťuje výuku v příslušných oblastech pro studijní obory akreditovaného bakalářského, magisterského a MBA studia.

Výukové a odborné konzultace (SP/BP/DP)

  • Osobní konzultace a videokonzultace (výuka, písemné práce) s akademickým pracovníkem jsou možné pouze po objednání na daný termín prostřednictvím Rezervační aplikace VŠEM.

Katedra doporučuje

Studijní předměty

Komunikační dovednosti Psychologie II
Komunitní práce Psychologie a sociologie řízení
Leadership Rozvoj lidských zdrojů
Management lidských zdrojů I Řízení lidských zdrojů
Management lidských zdrojů II Řízení sociální práce
Manažerské dovednosti Sociální patologie
Manažerské rozhodování Sociální pedagogika
Organizační kultura Sociologie I
Personalistika Sociologie řízení
Personální řízení podniku Vzdělávání dospělých
Podniková kultura Vyjednávání a řešení konfliktů
Psychologie  

 

< zpět

Ing. Iveta Hlaváčová, MBA

Ing. Iveta Hlaváčová, MBA

Praktické aplikace

Certifikovaný profesionální osobní a firemní kouč a konzultant s více než 15tiletou zkušeností a znalostí firemního prostředí na manažerských, konzultantských i jiných pracovních pozicích. Má zkušenosti z oblasti relationship managementu, podpory prodeje a v posledních letech také jako konzultant v oblasti self managementu a managementu změny.

V současné době působí ve společnosti COACHING SPACE, která poskytuje služby v oblasti osobního rozvoje, ve firemním kontextu pak v oblasti leadership, výkonnostního a týmového koučování.  Náplní její práce je efektivně podporovat majitele firem, manažery, vedoucí a výkonné pracovníky, tj. jednotlivce i celé týmy na jejich cestě k dosažení jimi stanovených cílů. Témata, se kterými za ní klienti přicházejí, jsou velmi bohatá. Od uvědomění si a řízení sebe sama, dotváření jasné podnikatelské vize, rozklíčování slabých míst a hledání nejvhodnějších řešení, až po ujasnění si a posílení vlastních rolí a kompetencí.

V rámci osobního koučování pomáhá klientům lépe zvládat nároky dnešní doby v osobním i profesním životě (vyvážit a naplnit důležité životní oblasti, zlepšit mezilidské vztahy nebo přístup k řešení různých situací). Klienti se na ni nejčastěji obracejí v situacích, kdy chtějí něco ve svém životě zlepšit, změnit či přehodnotit nebo hledají-li podporu v náročném životním období.

Absolvovala profesní výcviky v koučování a je aktivním účastníkem pětiletého akreditovaného psychoterapeutického výcviku. Pravidelně se účastní koučovacích workshopů a terapeutických seminářů.

Pedagogická činnost

  • Vedení firemních kurzů:  Syndrom vyhoření – příležitost ke změně., Jak nejlépe vést sám sebe? Reteaming.
  • Semináře zaměřené na osobní rozvoj: RE-START aneb návrat do práce po rodičovské, Umění vztahů aneb jak lépe komunikovat.