VŠEM > Informace VŠEM > Prostory VŠEM > Tichá kavárna VŠEM

Tichá kavárna VŠEM

Na jaře roku 2011 vznikl ve spolupráci organizací Tichý svět a Tichý svět – chráněná pracoviště projekt Tiché kavárny, první pražské kavárny s neslyšící obsluhou. Kavárna představuje prostor, kde mohou neslyšící pracovat a ukázat svému okolí, že i v tak náročném oboru, jakým je pohostinství, se mohou dobře uplatnit. Kavárna slouží rovněž jako tréninkové prostředí a nabízí podporu studentům a absolventům odborných škol pro jejich profesní začátky.

Tichá kavárna VŠEM

Od roku 2018 je VŠEM se svým kávovým barem sídle první pobočky Tiché kavárny v Praze.

  • Tichá kavárna je projektem kavárny s neslyšící obsluhou, kdy zisk z jejího provozu je použit výhradně k jejímu dalšímu rozvoji a podpoře služeb pro neslyšící.
  • Studenti se mohou ve 2. patře budovy VŠEM těšit na oblíbeného a charismatického barmana, který jim připraví kávu dle jejich přání.
  • Navíc si každý zákazník může odnést dobrý pocit z podpořeného projektu a zároveň má možnost se naučit novým znakům ze znakového jazyka.

Provozní doba kavárny

Otevírací doba Tiché kavárny VŠEM je stanovena pro každý trimestr individuálně, dle aktuálního harmonogramu výuky i společenských akcí VŠEM.

  • Pondělí - Neděle: 8:30 - 15:30 hod.
  • Červenec - Srpen: zavřeno

Nabídka nápojů