USK VŠEM

V roce 2004 rozhodla valná hromada klubu Atletický klub Ústí nad Labem (po válce nejprve Sokol, Slovan a Spartak) o změně názvu klubu na Universitní sportovní klub Vysoké školy ekonomie a managementu (USK VŠEM).

USK VŠEM Ústí nad Labem

Převážnou zásluhu na rozvoji atletiky v rámci všeobecné tělovýchovy měly až do 2. sv. války německé kluby. Vznik nejvýznamnějšího atletického klubu v Ústí nad Labem spadá do roku 1946, kdy byl založen (český) lehkoatletický oddíl Sokola Ústí nad Labem.

Ústecká ženská atletika (první dívčí družstvo vzniklo v roce 1947) je výrazně spojena s trenérskou osobností Viktora Lukeše a s vynikající závodnicí, pozdější olympioničkou Bedřiškou Müllerovou, provdanou Kulhavou, kterou připravoval trenér Hynek. Dalším ústeckým atletickým olympionikem se stal v roce 1964 na OH V Tokiu chodec Alexandr Bílek. Slávu ústecké atletiky v šedesátých letech rozzářila čtvrtkařka Libuše Macounová, mnohonásobná mistryně republiky, v sedmdesátých letech sprinter Ladislav Kříž, vícenásobný mistr Evropy a na přelomu osmdesátých a devadesátých let běžec Michal Kučera, několikanásobný mistr republiky.

Zrekonstruovaného Městského stadionu s umělým povrchem CONIPUR se ústečtí atleti dočkali v pátek 13. května 2005, kdy byl povolen první trénink. V sezóně 2006 se družstvu mužů USK VŠEM, po třech letech cíleného úsilí, podařilo suverénně postoupit do I. ligy - druhé nejvyšší soutěže. V ní se ženské družstvo USK VŠEM už po několik let stabilně drží ve středu tabulky.