VŠEM > Zájemci o studium > Studium pro uchazeče

Studium pro uchazeče

Přijatým uchazečům ke studiu na VŠEM nabízíme doprovodné workshopy a semináře našich odborníků z praxe, které umožní studentům čerpat to nejlepší ze VŠEM hned na začátku vlastního studia.

Doprovodné workshopy

Pro studenty prvních ročníků se zahájením studia Říjen 2019 jsme připravili sérii doprovodných workshopů tak, aby mohli věnovat svůj čas vlastnímu rozvoji v oblasti, která je zajímá a která je baví.

  • Zájemci o účast na workshopu se přihlašují prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA.
  • Uznání získaných kreditů za absolvované přednášky v rámci studia na VŠEM (praktické aplikace - 1 kredit za účast) a získání 1 kreditu v rámci písemných prací při odevzdání eseje (téma shodné s názvem přednášky).

Stress management: Jak lépe zvládat stres

Marika Řežábková, Adéla Boubelová 18.11.2019 (17:00 - 20:00 hod.)
  • Víte, že jako vysokoškoláci jste skupina, která je silně ohrožena dlouhodobým stresem? Znáte své stresory a salutory? Rozlišujete mezi strategiemi, které ke zvládání stresu používáte a volíte ty správné?
  • To vše se můžete dozvědět na našem workshopu, na kterém se podíváme na základy toho, jak stresu rozumět a jak s ním lze pracovat. Dozvíte se, jak jste na tom s mírou stresu v porovnání s ostatními a vyzkoušíte si některé z účinných strategií zvládání stresu.

Time management a prokrastinace

Marika Řežábková, Adéla Boubelová 2.12.2019 (16:00 - 19:00 hod.)
  • Máte hodně povinností, do kterých byste se chtěli pustit, ale neumíte se k nim tzv. dokopat? Cítíte, že se někdy zaseknete a neděláte nic produktivního, ale ani neodpočíváte? Je pro Vás těžké skloubit školní a případně také pracovní povinnosti s osobním životem?
  • Přijďte na náš workshop, na kterém se dozvíte, jaké jsou nejmodernější zásady time managementu, zjistíte, jak je důležité pracovat s vlastní vůlí a motivací a dozvíte se tipy, jak na to.

Jak lépe přemýšlet a rozhodovat se (kritické myšlení)

Marika Řežábková, Adéla Boubelová 10.12.2019 (17:00 - 20:00 hod.)
  • V životě se rozhodujeme na základě našich postojů, hodnot, informací, které v danou chvíli máme k dispozici a podle našeho nejlepšího úsudku. Co když ale náš úsudek není tak spolehlivý, jak si myslíme? Nové psychologické poznatky ukazují, jaké chyby může naše mysl dělat, i radí, jak dobře využívat vlastní intuici.
  • Pojďme se společně podívat, jak naše mysl opravdu pracuje, jak můžeme redukovat chyby, kterých se dopouští, na co si dát pozor, aby naše mysl nebyla použita proti nám (např. vlivem reklam či desinformací) a jak můžeme vlastnosti naší mysli použít ve vlastní prospěch.

Efektivní učení a sebekoučování

Marika Řežábková, Adéla Boubelová 13.12.2019 (16:00 - 19:00 hod.)
  • Ukazuje se, že většina studentů nedokáže efektivně využít svůj čas a energii při učení a přestože učením tráví hodně času, výsledky tomu neodpovídají. Rychlost učení také není jediným faktorem, který efektivitu učení ovlivňuje. Záleží také na přesnosti naší paměti, stejně jako na schopnosti naučenou látku si ve správný čas vybavit.
  • Proto jsme pro vás před zkouškovým obdobím připravili tento workshop, kde se zaměříme na to, jaké jsou opravdu efektivní techniky učení, ukážeme si paměťové hacky, díky kterým si zapamatujte několikrát větší množství informací, a naučíme vás základy koučování sebe sama.