VŠEM > Informace VŠEM > Projekty VŠEM > Hosté VŠEM

Čas čtení: 2 min.Hosté VŠEM

V rámci přednáškového cyklu Hosté VŠEM jsou na akademickou půdu VŠEM zvány známé osobnosti, aby se podělily o vlastní zkušenosti formou diskuse či přednášky se studenty. Přednáškový cyklus Hosté VŠEM je přístupný studentům a absolventům VŠEM (i veřejnosti pokud není uvedeno jinak).

Hosté VŠEM 14.09.2022 - Lukáš Fritscher - Novinářem v době YouTuberské aneb Jak sociální sítě mění obory

Lukáš Fritscher, také známý pod přezdívkou Lukefry, je úspěšný český youtuber, influencer a moderátor s více jak 300.000 sledujícími napříč sociálními sítěmi. Jeho zaměřením jsou převážně videa s přidanou hodnotou, která mají sledující rozvinout a obohatit, ale mimo jiné jim nabídnout hodnotný obsah o aktuálních událostech ve fyzickém světě i on-line prostředí. Snaží se to svým sledujícím předávat vždy vtipnou formou, která diváka upoutá více než klasické zpravodajství či jiné pořady.

  • V rámci přednášky na téma Novinářem v době YouTuberské aneb Jak sociální sítě mění obory se dozvíte, jak sociální sítě hýbou světem, a to nejen z hlediska zábavy. Řadu oborů již dnes není nutné provádět běžným zajetým způsobem a například taková novinařina už dávno není pouze o televizním zpravodajství či článcích v denících.
  • Termín: 14.09.2022, od 17:00 hod. v budově VŠEM (přístupné i pro veřejnost)
  • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Možnosti využití YouTuberů jako šiřitelů ekonomických informací. Téma pro aplikační studii: Dopad a šíření zpráv a informací přes YouTubery.
  • Odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
  • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube Studium VŠEM do 14 dnů od realizace přednášky.

Pro studenty VŠEM (kredity, záznam)

  • U vybraných přednášek může student na základě účasti na přednášce odevzdat Esej nebo Aplikační studii dle náležitostí pro zpracování odborných prací (viz Průvodce psaním písemných prací) v rozsahu 5 - 20 stran (aplikační studie) nebo 2 - 5 stran (esej). V případě možnosti vypracování písemného výstupu je téma vždy uvedeno v popisu přednášky/aktualitě.
  • Vypracování písemného výstupu (eseje/aplikační studie) z přednášky je možné pouze v případě účasti studenta (osobně/MS Teams, dle typu přednášky).
  • Odevzdání výstupu je možné do 30 dnů od konání přednášky prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.
  • Záznam přednášek je v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od realizace.