VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality VŠEM

Aktuality VŠEM

Skill-Port VŠEM: Bolt & budoucnost městské mobility

14. 1. 2022 08:30

Přednáška Soni Stloukalové, Country Manažerky Bolt, na téma Bolt & budoucnost městské mobility proběhne ve čtvrtek 20.01.2022, od 17:00 hod. na YouTube / Studium VŠEM (přístupné i pro veřejnost).

 • Soňa Stloukalová se v daném odvětví pohybuje již více než 3 roky, řídí veškeré aktivity platformy Bolt na českém trhu v oblasti ride-hailingu. Službu Bolt rozvíjela na různých pozicích, kdy se věnovala lokalizaci a optimalizaci procesů, jednání s úřady na lokální i celostátní úrovni či navazování obchodních partnerství.
 • V rámci přednášky se dozvíte, jak se této estonské společnosti podařilo etablovat na českém trhu a jaká je budoucnost společnosti Bolt, která sází na elektrifikaci a momentálně expanduje a poskytuje služby mikromobility (elektrokola a koloběžky), ride-hailing (taxi) a připravuje i car-sharing pro dlouhé trasy.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Management smart dopravních systémů. Téma pro aplikační studii: Budoucnost ekonomiky dopravy.
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od realizace přednášky.

Lednová výzva se studenty VŠEM

6. 1. 2022 09:56

Zapojte se do sportovní lednové výzvy, kterou si pro Vás připravily studentky VŠEM, abyste nový rok začali nejen nad skripty a knihami, ale i rozhýbali své tělo.

 • Každý týden jiné výzvy, jiné úkoly, různé obtížnosti, které však zvládne kdokoliv s trochou motivace.
 • Veškeré pokyny naleznete na veřejném instagramovém účtu jedné z organizujících studentek @holka_z_vsem.
 • Do výzvy se můžete zapojit po celý leden odkudkoliv!

Přidejte se k našim studentkám, motivujte své blízké a kamarády a sdílejte své cíle a úspěchy s ostatními pomocí označení @studium_vsem!

Hosté VŠEM: Simona Kubová, plavecká rekordmanka a olympionička

5. 1. 2022 11:59

Simona Kubová, studentka VŠEM a jedna z nejúspěšnějších českých plavkyň, se podělí o své zkušenosti z reprezentačních akcí, prozradí, jak si poradila s výkonnostní krizí a jak se jí podařilo nalézt opět motivaci a překonat toto období. Nevynechá ani Olympijské hry 2012 v Londýně, nebo to, jak se jí daří skloubit kariéru vrcholového sportovce a studium na VŠEM v rámci Olympijského stipendia.

 • Simona se třikrát zúčastnila Olympijských her, byla zvolena celkem 6x Nejúspěšnějším českým plavcem a celkem překonala téměř 60 českých seniorských rekordů.
 • Souběžně s vrcholovým sportem vystudovala magisterský obor fyzioterapie, získala doktorský titul z kinantropologie a v současné době studuje MBA na VŠEM.
 • Termín: 12.01.2022, od 17:30 hod. prostřednictvím aplikace YouTube Studium VŠEM (přístupné i pro veřejnost)
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube Studium VŠEM do 14 dnů od realizace přednášky.

Workshop: McKenzie postupy ve fyzioterapii se zaměřením na prevenci bolesti zad

3. 1. 2022 08:55

Eva Nováková, zakladatelka McKenzie Institutu v ČR, je jedním ze dvou diplomovaných MDT instruktorů (Senior MDT) McKenzie metody pro Českou republiku a Slovensko.

 • McKenzie metodu studovala na Novém Zélandu přímo u zakladatele této metody Robina McKenzie. Celý svůj profesní život věnuje péči o pacienty všech věkových kategorií s poruchami hybného systému.
 • V první části on-line workshopu se dozvíte, čím se zabývá fyzioterapeut, jaké moderní možnosti lze nabídnout v rámci autoterapie a prevence bolestí páteře, i jaké benefity přináší McKenzie postupy nejen pro páteř, ale celý pohybový systém.
 • Následně se naučíte základní principy prevence vzniku bolestí krční a bederní páteře u sedavého zaměstnání. Dozvíte se, že pravidelnou změnou pozice nebo pouze několikaminutovým cvičením si můžete sami pomoct od bolestí a že je nápomocná i pouhá korekce sedu.
 • Termín: 10.01.2022, od 17:30 hod. prostřednictvím platformy YouTube Studium VŠEM (přístupné i pro veřejnost)
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube Studium VŠEM do 14 dnů od realizace přednášky.

Skill-Port VŠEM: Umělá inteligence: Co to je a proč se neumí ptát česky?

22. 12. 2021 09:00

Vojtěch Hudeček vystudoval Matematicko-Fyzikální Fakultu Univerzity Karlovy a od roku 2017 zde studuje doktorát a působí jako odborný asistent. Během studia absolvoval výzkumné stáže na University of California in Davis a také ve společnosti Uber. Má za sebou také několik komerčních projektů se zaměřením na využití umělé inteligence pro rozpoznávání řeči a zpracování jazyka.

Hesla jako 'umělá inteligence' či 'strojové učení' nás v poslední době obklopují ze všech stran. Co to ale vlastně je? Jaký je rozdíl mezi výzkumem a reálnými aplikacemi? A jak moc 'pokročilá' je Matylda z debaty ČT? Přednáška uvede co se skrývá pod pojmem umělá inteligence a jak daleko je v současnosti její vývoj. Zmíněny budou také přístupy používané ve zpracování přirozeného jazyka a stojící za technologiemi jako je Apple Siri či Google Assistant.

Sbírka pro Home4Pets

8. 12. 2021 08:00

V průběhu tohoto měsíce máte možnost zapojit se do již tradičního dobročinného projektu, který pro studenty VŠEM zajistil studentský spolek Studenti VŠEM pomáhají ve spolupráci s útulkem Home4Pets.

 • Pod vánoční stromeček u vstupu do budovy VŠEM můžete odkládat hmotné dary v podobě steliva a kvalitního krmiva pro kočky, pelíšků, hraček, obojků, vodítek, apod.
 • Na přání Home4Pets prosíme omezte krmivo a pamlsky pro psy, kterého mají v útulku aktuálně dostatek.
 • Dárky můžete nosit do středy 22.12.2021.
 • Předání výtěžku sbírky proběhne počátkem ledna 2022, kdy se bude řídit aktuálními opatřeními.

Inspo VŠEM - cyklus inspirativních přednášek úspěšných osobností

7. 12. 2021 10:11

Na začátku každé úspěšné firmy či projektu stál člověk s dobrým nápadem. Existuje ale recept na úspěch? Pod hlavičkou StartUp VŠEM přinášíme novou sérii přednášek s názvem Inspo VŠEM. Během jednotlivých večerů vás seznámíme s osobnostmi, které ve svém oboru dosáhly vytouženého úspěchu! Během první přednášky vás svou cestou za úspěchem provedou Dalibor Herbrich, zakladatel platformy QuickJobs, Tomáš Hulle, zakladatel European Centre for Career Education, a Ondřej Čejka, současný CEO CzechItas!

Jaká byla jejich cesta? S jakými překážkami se museli poprat a kam směřují dnes? A co by vzkázali vám, na vaší cestě za úspěchem? To vše se dozvíte během přednášky Inspo VŠEM!

Sbírka pro Klokánky

2. 12. 2021 17:00

Zapojte se společně se zástupci studentského dobročinného spolku Studenti VŠEM pomáhají do sbírky pro dva pražské Klokánky, jejichž cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče (osvojení, pěstounská péče, svěření do výchovy třetí osoby).

 • Zástupci studentského dobročinného spolku by navíc v příštím roce ve spolupráci s Klokánky rádi zorganizovali dny pro děti s různými zábavnými aktivitami a naučné výlety.
 • Přispět můžete hmotnými dary, jako jsou například prostředky na úklid, nebo hygienické, kancelářské, či školní potřeby pro děti, kterých není nikdy dost.
 • Své dary můžete vkládat do připravených krabic umístěných v Klubu VŠEM do 12.12.2021.

Hosté VŠEM: Zdravotní péče v zahraničí

1. 12. 2021 15:13

Jana Ježková dnes působí na velmi důležité pozici v mezinárodní asistenční službě, kde kontroluje a řídí náklady a zdravotní pomoc zákazníků s cestovním pojištění, kteří se dostali do složité tíživé situace. Na této pozici setrvává již 19 let. Paní doktorka je taktéž specialistou na asistenční medicínu, kde je vyžadována široká znalost nejen v oblasti infekční a cestovní medicíny, ale také i traumatologie, transportní medicíny a všeobecného lékařství. Mnoholeté zkušenosti má také s organizací ošetření, hospitalizací a převozů pacientů z celého světa.

V rámci přednášky s názvem "Zdravotní péče v zahraničí" se dozvíte kolik stojí zdravotní péče a ošetření v různých koutech světa. Proč je v návaznosti s tím důležité myslet na cestovní pojištění při cestě do zahraničí. Z jakých důvodů nebo kdy může pojišťovna zamítnout plnění škody a jaké to pak dále může mít dopady na především zdravotní stav klienta a taktéž na jeho finanční situaci. Prozradí také kolik může stát takový návrat domů v případě zdravotních komplikací, jak se organizuje pomoc pro pacienta z ČR a jak se změnil způsob asistence v době pandemie.

Omezení provozu VŠEM 30.11.2021

29. 11. 2021 09:52

Z organizačních důvodů bude Informačně poradenské centrum dne 30.11.2021 k dispozici až od 12 hod. a to jak v rámci úředních hodin (osobní návštěvy), tak v rámci telefonních linek.

Děkujeme za pochopení!

Sbírka pro organizaci BONA

14. 11. 2021 10:00

Zapojte se společně se zástupci studentského dobročinného spolku Studenti VŠEM pomáhají do sbírky pro neziskovou organizaci BONA o.p.s., pomáhající lidem, kteří se během svého života setkali s duševním onemocněním.

 • Těmto lidem jsou na základě reformy psychiatrické péče poskytovány běžné či sociální byty. Náklady na jejich vybavení bývají ovšem velmi finančně náročné. Organizace své klienty podporuje i ve smysluplném trávení jejich volného času.
 • Pokud budete chtít tuto sbírku podpořit, můžete přispět například hygienickými potřebami, nádobím, textilem, nářadím do domácnosti, ale také sportovním náčiním či papírnickými potřebami.
 • Své dary můžete vkládat do připravené krabice, která je umístěna v Klubu VŠEM do 26.11.2021.

Skill-Port VŠEM: Nová budoucnost práce - Co zaměstnanci chtějí?

9. 11. 2021 16:25

Lenka Vokáčová v současné době působí na pozici Relationship Manager ve společnosti ManpowerGroup, kde vede projekty v oblasti komunikace HR a také marketingu. Primárně se věnuje interní komunikaci, zlepšování pracovních vztahů mezi zaměstnanci, vzájemné spolupráci a angažovanosti v jednotlivých týmech a nebo ESG aktivitám. Na Karlově univerzitě v Praze vystudovala obor sociologie a v pracovním světě lidských zdrojů se pohybuje již od roku 2006.

Přednáška přinese zajímavý pohled na současnou situaci na trhu práce. Jaký dopad měla krize v podobě pandemie Covid-19 na trh práce. Jak se změnili preference zaměstnanců, zároveň jaké jsou požadavky na ně ze strany zaměstnavatelů s ohledem na jednotlivé generace. Také se dozvíte, jaké dovednosti jsou dnes nejčastěji vyhledávané z pohledu zaměstnavatelů a po jakých dalších konkrétních dovednostech stoupla poptávka v současném pracovním světě.

Skill-Port VŠEM: Lepší vzdělání v době covidové

1. 11. 2021 12:14

Jakub Valenta je zakladatel a ředitel neziskové organizace Vzdělání budoucnosti, která se zaměřuje na vzdělávání školáků i dospělých v programovacím jazyce Python. Během pandemie vyškolil několik tisíc lidí díky online režimu, zároveň působí jako učitel IT na základní škole Cesta k úspěchu, a je přesvědčený, že programovat může opravdu každý.

Přednáška se bude věnovat fungování společnosti Vzdělání budoucnosti. Dozvíte se, jak začali učit online a jak vypadal vývoj první online detektivní hry s prvky programování. Dále se seznámíte s projekty, které tato organizace tvoří a připravuje, a čím je vlastně zajímavá, aby o ní byla přednáška. Také vás čeká nahlédnutí do tříletého vývoje organizace založené rovněž studenty a velkými nadšenci do programování, které vám může posloužit jako inspirace pro vymýšlení vlastních cest k podnikání.

Skill-Port VŠEM: Bakalářka a diplomka očima korektora

26. 10. 2021 15:29

Markéta Gregorová je korektorkou, editorkou, překladatelkou a autorkou odborných i popularizačních článků. Již zhruba 5 let popularizuje český jazyk na sociálních sítích prostřednictvím svého účtu @jazykovedma na Twitteru, Instagramu a Facebooku. Dále se specializuje na citační normy a korektury primárně vědeckých publikací či studentských prací s tím, že má zkušenosti i jako přednášející, kdy vedla přednášky na témata korektur a akademického psaní.

Během přednášky se dozvíte, do jakých částí by měla být závěrečná práce (bakalářka či diplomka) členěna, jak pracovat se zdroji, určit si cíle práce, i jakou si zvolit metodologii. Dále se seznámíte s různými formálními náležitostmi, typografickou konvencí, rozdíly mezi češtinou a angličtinou, bibliografickým aparátem a citačními normami. Paní Gregorová se s vámi podělí i o korektorské tipy, jak například pracovat s jazykovými nástroji ve Wordu, automatickými styly nebo Internetovou jazykovou příručkou, či jak se vyvarovat nejběžnějším/nejproblematičtějším jazykovým chybám.

Hosté VŠEM: O životní rovnováze a vlivu stresu na kvalitu života

15. 10. 2021 13:30

Zuzana Nemčíková je onkopsycholožkou, lektorkou zdravého životního stylu. Pracovala jako psycholožka 4. brigády rychlého nasazení, kdy se podílela na přípravách vojáků do zahraničních operací, organizování kurzů přežití Komando a na výběrech do speciálních pozic. V roce 2013 odešla z armády v hodnosti podplukovnice. Dnes se věnuje ve své poradně převážně pacientkám s rakovinou. Přednáší ve státních a pacientských organizacích, píše články pro webový magazín Inspirante.cz a blog na stránkách Institut zdraví a pohody. Vloni jí v nakladatelství Galén vyšla kniha ABCDa zvládání rakoviny, opakovaných recidiv a metastáz. Autorsky se také spolupodílela na knize Nejsi na to sama, určená pro pacientky se zhoubným onemocněním s tím, že sama má s touto diagnózou nemalé vlastní zkušenosti. Je členkou České onkologické společnosti sekce Psychoonkologie. Získala Cenu veřejnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové pro rok 2021.

Přednáška bude směrována k uvědomění si, že každý organimus přirozeně spěje k rovnováze. Je-li však tato rovnováha dlouhodobě narušena, dochází k jeho selhávání. Podstatnou měrou se na narušení životní rovnováhy podílí stres – a to dlouhodobý. Jaké možnosti a jaká doporučení můžeme i my sami uplatňovat nejen v životě, ale i na manažerských pozicích? Čeho si všímat a čemu se věnovat? Jakým způsobem si můžeme my sami pomoci? Jaké nápomocné techniky můžeme ve svém životě uplatňovat, abychom si nejen pomohli, ale díky kterým se můžeme vrátit zpět do rovnováhy a najít sebe sama. Ukázka nápomocných technik a protistresových opatření vhodných pro rychlé nalezení vnitřního klidu, využití triády M-P-S, neuroasocitativního programování mysli a všímavosti.

Skill-Port VŠEM: Moderní etiketa

15. 9. 2021 12:26

Daniel Šmíd je profesionální a uznávaný lektor moderní etikety, firemní kultury a kultivovaného projevu. Působí v oblasti módy, kdy jeho vášní je oblékání na úrovni, tvorba osobního stylu a tzv. moderní gentlemanství, kterému se věnuje jak v pracovním, tak osobním životě. Pravidelně vede různé přednášky a workshopy jak pro soukromé firmy u nás, tak i v zahraniční. Taktéž vyučuje i na univerzitách. Jeho klienty jsou kupříkladu velké společnosti jako Allianz, Český olympijský výbor. Činí se širokými zkušenostmi z obchodní praxe ze zahraničí i domácího trhu, které uvádí ve své knize či článcích různých lifestylových časopisů.

V této přednášce na téma Moderní etiketa Vám pan Šmíd představí strategii jak jednoduše budovat vztahy a přátelství a jak vhodně a cílevědomě jednat s lidmi. Odnesete si tipy jak při pracovní schůzce vystupovat jako profesionál a dále také návody moderní etikety, které můžete využití v profesním i osobním životě. Upozorní taktéž na nevhodné chování a nejčastější chyby, kterým bychom se měli vyhnout v běžném životě a mnoho dalšího.

 • Termín: 23.9.2021 od 17:00 hod. (prezenčně v budově VŠEM)
 • Akce bude přístupná pro studenty/uchazeče po předchozím přihlášení v SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA. Přednášky se může zúčastnit i široká veřejnost.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Etiketa v moderním světě
 • Odevzdání písemné práce je nutné do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.
 • Pro účast na akci je nutné dodržovat veškerá hygienická opatření, která jsou specifikována v Aktualitách VŠEM.

Podcasty VŠEM

14. 9. 2021 11:18

Posloucháte pravidelně Podcasty VŠEM?

 • Každý týden Vám přinášíme v rámci Podcastů VŠEM nové rozhovory s významnými osobnostmi, studenty, absolventy i vyučujícími.
 • Vybíráme pro vás ty nejlepší přednášky, semináře, workshopy a přidáváme i audiolearning VŠEM!
 • Podcasty VŠEM najdete v aplikacích Spotify, Apple podcast, Google Podcast, Overcast, Castbox, Pocket Castsa RadioPublic!

Skill-Port VŠEM: Agile - filozofie nejen pro vývoj SW

3. 9. 2021 10:44

Kateřina Bláhová aktuálně působí jako specialista přes agilní metodologii. Dnes pracuje na pozici Scrum Mastera u IT společnosti. Mnoholeté zkušenosti získala v bankovním sektoru, kde na různých pozicích pracovala přes 10 let. Vystřídala a vypracovala se kupříkladu z pozice Relationship Managera, přes Deputy Branch Managera, Teamleadera až na zmíněného Scrum Mastera, na kterém působí dodnes.

V rámci přednášky se dozvíte co je to Agilní metodologie a jak ji využívat. Jaké jsou základní principy, jak touto pracovní metodou docílit požadovaného výsledku ve společnosti. V neposlední řadě také jaké jsou hlavní úkoly právě člověka na pozici Scrum Mastera. Dnes tuto metodiku využívají velmi často ve velkých společnostech, kde mají právě pro tyto účely i vlastní Scrum Mastery, kteří se na způsoby vývoje specializují.

Setkání se studenty VŠEM

2. 9. 2021 16:23

Zúčastněte se setkání se studentkami kombinované formy studia na VŠEM. Naše studentky se s Vámi během setkání podělí o své zkušenosti se studiem na VŠEM, nastíní Vám průběh studia, a prozradí, jak se jim daří kombinovat studium s prací, rodinným životem i jejich zálibami. Prostor bude samozřejmě i pro zodpovězení všech Vašich dotazů!

 • Termín: středa 08.09.2021, od 17:00 hod. (přístupné široké veřejnosti)
 • Setkání proběhne prezenčně v prostorách VŠEM. Připojit se ale můžete rovněž on-line prostřednictvím živého streamu na kanálu YouTube Studium VŠEM.
 • Pro osobní účast na akci je nutné dodržovat veškerá hygienická opatření, být schopen prokázat se potvrzením o absolvovaném očkování, testování či prodělání onemocnění COVID-19 a mít po celou dobu zakrytá ústa i nos respirátorem.

Po konci setkání Vám doporučujeme účast na akci Advertising night VŠEM (od 19:00 hod. v Aule VŠEM), která patří mezi jednu z nejoblíbenějších akcí na VŠEM! Naši přednášející Břetislav Stromko (Dáme jídlo, Ogilvy, Socialbakers) a Veronika Zahradníková (Liftago, Dáme jídlo, OUTFINDO) si pro naše studenty i širokou veřejnost připravili přehled nejpovedenějších reklamních kampaní posledních měsíců z celého světa! Užijte sis námi marketingový večer na VŠEM!

Advertising night VŠEM

1. 9. 2021 11:19

Zveme vás na letošní Advertising night VŠEM, kterou pro vás připravil náš vyučující, Břetislav Stromko, a Veronika Zahradníková, která má profesní zkušenosti ze společností Dáme jídlo, Liftago či O2. Společně si ukážeme nejpovedenější reklamní kampaně poslední doby z celého světa!

 • Akce proběhne 8.9.2021 od 19:00 hod. v Aule VŠEM a bude přístupná po předchozím přihlášení v SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA .
 • Občerstvení pro vás jako vždy zajistí tým z Dáme jídlo a jejich partnerské restaurace. Akci si tedy užijete se vším všudy!
 • Studenti VŠEM mohou za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (Esej / Aplikační studie) 1-2 kredity za písemné práce (téma Aktuální trendy v reklamě)!
 • Pro účast na akci je nutné dodržovat veškerá hygienická opatření, která jsou specifikována v Aktualitách VŠEM.

Advertising night je jednou z nejoblíbenějších akcí na VŠEM, kterou si nesmíte nechat ujít!