VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality VŠEM

Aktuality VŠEM

Omezení provozu VŠEM 30.11.2021

29. 11. 2021 09:52

Z organizačních důvodů bude Informačně poradenské centrum dne 30.11.2021 k dispozici až od 12 hod. a to jak v rámci úředních hodin (osobní návštěvy), tak v rámci telefonních linek.

Děkujeme za pochopení!

Sbírka pro organizaci BONA

14. 11. 2021 10:00

Zapojte se společně se zástupci studentského dobročinného spolku Studenti VŠEM pomáhají do sbírky pro neziskovou organizaci BONA o.p.s., pomáhající lidem, kteří se během svého života setkali s duševním onemocněním.

 • Těmto lidem jsou na základě reformy psychiatrické péče poskytovány běžné či sociální byty. Náklady na jejich vybavení bývají ovšem velmi finančně náročné. Organizace své klienty podporuje i ve smysluplném trávení jejich volného času.
 • Pokud budete chtít tuto sbírku podpořit, můžete přispět například hygienickými potřebami, nádobím, textilem, nářadím do domácnosti, ale také sportovním náčiním či papírnickými potřebami.
 • Své dary můžete vkládat do připravené krabice, která je umístěna v Klubu VŠEM do 26.11.2021.

Skill-Port VŠEM: Nová budoucnost práce - Co zaměstnanci chtějí?

9. 11. 2021 16:25

Lenka Vokáčová v současné době působí na pozici Relationship Manager ve společnosti ManpowerGroup, kde vede projekty v oblasti komunikace HR a také marketingu. Primárně se věnuje interní komunikaci, zlepšování pracovních vztahů mezi zaměstnanci, vzájemné spolupráci a angažovanosti v jednotlivých týmech a nebo ESG aktivitám. Na Karlově univerzitě v Praze vystudovala obor sociologie a v pracovním světě lidských zdrojů se pohybuje již od roku 2006.

Přednáška přinese zajímavý pohled na současnou situaci na trhu práce. Jaký dopad měla krize v podobě pandemie Covid-19 na trh práce. Jak se změnili preference zaměstnanců, zároveň jaké jsou požadavky na ně ze strany zaměstnavatelů s ohledem na jednotlivé generace. Také se dozvíte, jaké dovednosti jsou dnes nejčastěji vyhledávané z pohledu zaměstnavatelů a po jakých dalších konkrétních dovednostech stoupla poptávka v současném pracovním světě.

Skill-Port VŠEM: Lepší vzdělání v době covidové

1. 11. 2021 12:14

Jakub Valenta je zakladatel a ředitel neziskové organizace Vzdělání budoucnosti, která se zaměřuje na vzdělávání školáků i dospělých v programovacím jazyce Python. Během pandemie vyškolil několik tisíc lidí díky online režimu, zároveň působí jako učitel IT na základní škole Cesta k úspěchu, a je přesvědčený, že programovat může opravdu každý.

Přednáška se bude věnovat fungování společnosti Vzdělání budoucnosti. Dozvíte se, jak začali učit online a jak vypadal vývoj první online detektivní hry s prvky programování. Dále se seznámíte s projekty, které tato organizace tvoří a připravuje, a čím je vlastně zajímavá, aby o ní byla přednáška. Také vás čeká nahlédnutí do tříletého vývoje organizace založené rovněž studenty a velkými nadšenci do programování, které vám může posloužit jako inspirace pro vymýšlení vlastních cest k podnikání.

Skill-Port VŠEM: Bakalářka a diplomka očima korektora

26. 10. 2021 15:29

Markéta Gregorová je korektorkou, editorkou, překladatelkou a autorkou odborných i popularizačních článků. Již zhruba 5 let popularizuje český jazyk na sociálních sítích prostřednictvím svého účtu @jazykovedma na Twitteru, Instagramu a Facebooku. Dále se specializuje na citační normy a korektury primárně vědeckých publikací či studentských prací s tím, že má zkušenosti i jako přednášející, kdy vedla přednášky na témata korektur a akademického psaní.

Během přednášky se dozvíte, do jakých částí by měla být závěrečná práce (bakalářka či diplomka) členěna, jak pracovat se zdroji, určit si cíle práce, i jakou si zvolit metodologii. Dále se seznámíte s různými formálními náležitostmi, typografickou konvencí, rozdíly mezi češtinou a angličtinou, bibliografickým aparátem a citačními normami. Paní Gregorová se s vámi podělí i o korektorské tipy, jak například pracovat s jazykovými nástroji ve Wordu, automatickými styly nebo Internetovou jazykovou příručkou, či jak se vyvarovat nejběžnějším/nejproblematičtějším jazykovým chybám.

Hosté VŠEM: O životní rovnováze a vlivu stresu na kvalitu života

15. 10. 2021 13:30

Zuzana Nemčíková je onkopsycholožkou, lektorkou zdravého životního stylu. Pracovala jako psycholožka 4. brigády rychlého nasazení, kdy se podílela na přípravách vojáků do zahraničních operací, organizování kurzů přežití Komando a na výběrech do speciálních pozic. V roce 2013 odešla z armády v hodnosti podplukovnice. Dnes se věnuje ve své poradně převážně pacientkám s rakovinou. Přednáší ve státních a pacientských organizacích, píše články pro webový magazín Inspirante.cz a blog na stránkách Institut zdraví a pohody. Vloni jí v nakladatelství Galén vyšla kniha ABCDa zvládání rakoviny, opakovaných recidiv a metastáz. Autorsky se také spolupodílela na knize Nejsi na to sama, určená pro pacientky se zhoubným onemocněním s tím, že sama má s touto diagnózou nemalé vlastní zkušenosti. Je členkou České onkologické společnosti sekce Psychoonkologie. Získala Cenu veřejnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové pro rok 2021.

Přednáška bude směrována k uvědomění si, že každý organimus přirozeně spěje k rovnováze. Je-li však tato rovnováha dlouhodobě narušena, dochází k jeho selhávání. Podstatnou měrou se na narušení životní rovnováhy podílí stres – a to dlouhodobý. Jaké možnosti a jaká doporučení můžeme i my sami uplatňovat nejen v životě, ale i na manažerských pozicích? Čeho si všímat a čemu se věnovat? Jakým způsobem si můžeme my sami pomoci? Jaké nápomocné techniky můžeme ve svém životě uplatňovat, abychom si nejen pomohli, ale díky kterým se můžeme vrátit zpět do rovnováhy a najít sebe sama. Ukázka nápomocných technik a protistresových opatření vhodných pro rychlé nalezení vnitřního klidu, využití triády M-P-S, neuroasocitativního programování mysli a všímavosti.

Skill-Port VŠEM: Moderní etiketa

15. 9. 2021 12:26

Daniel Šmíd je profesionální a uznávaný lektor moderní etikety, firemní kultury a kultivovaného projevu. Působí v oblasti módy, kdy jeho vášní je oblékání na úrovni, tvorba osobního stylu a tzv. moderní gentlemanství, kterému se věnuje jak v pracovním, tak osobním životě. Pravidelně vede různé přednášky a workshopy jak pro soukromé firmy u nás, tak i v zahraniční. Taktéž vyučuje i na univerzitách. Jeho klienty jsou kupříkladu velké společnosti jako Allianz, Český olympijský výbor. Činí se širokými zkušenostmi z obchodní praxe ze zahraničí i domácího trhu, které uvádí ve své knize či článcích různých lifestylových časopisů.

V této přednášce na téma Moderní etiketa Vám pan Šmíd představí strategii jak jednoduše budovat vztahy a přátelství a jak vhodně a cílevědomě jednat s lidmi. Odnesete si tipy jak při pracovní schůzce vystupovat jako profesionál a dále také návody moderní etikety, které můžete využití v profesním i osobním životě. Upozorní taktéž na nevhodné chování a nejčastější chyby, kterým bychom se měli vyhnout v běžném životě a mnoho dalšího.

 • Termín: 23.9.2021 od 17:00 hod. (prezenčně v budově VŠEM)
 • Akce bude přístupná pro studenty/uchazeče po předchozím přihlášení v SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA. Přednášky se může zúčastnit i široká veřejnost.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Etiketa v moderním světě
 • Odevzdání písemné práce je nutné do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.
 • Pro účast na akci je nutné dodržovat veškerá hygienická opatření, která jsou specifikována v Aktualitách VŠEM.

Podcasty VŠEM

14. 9. 2021 11:18

Posloucháte pravidelně Podcasty VŠEM?

 • Každý týden Vám přinášíme v rámci Podcastů VŠEM nové rozhovory s významnými osobnostmi, studenty, absolventy i vyučujícími.
 • Vybíráme pro vás ty nejlepší přednášky, semináře, workshopy a přidáváme i audiolearning VŠEM!
 • Podcasty VŠEM najdete v aplikacích Spotify, Apple podcast, Google Podcast, Overcast, Castbox, Pocket Castsa RadioPublic!

Skill-Port VŠEM: Agile - filozofie nejen pro vývoj SW

3. 9. 2021 10:44

Kateřina Bláhová aktuálně působí jako specialista přes agilní metodologii. Dnes pracuje na pozici Scrum Mastera u IT společnosti. Mnoholeté zkušenosti získala v bankovním sektoru, kde na různých pozicích pracovala přes 10 let. Vystřídala a vypracovala se kupříkladu z pozice Relationship Managera, přes Deputy Branch Managera, Teamleadera až na zmíněného Scrum Mastera, na kterém působí dodnes.

V rámci přednášky se dozvíte co je to Agilní metodologie a jak ji využívat. Jaké jsou základní principy, jak touto pracovní metodou docílit požadovaného výsledku ve společnosti. V neposlední řadě také jaké jsou hlavní úkoly právě člověka na pozici Scrum Mastera. Dnes tuto metodiku využívají velmi často ve velkých společnostech, kde mají právě pro tyto účely i vlastní Scrum Mastery, kteří se na způsoby vývoje specializují.

Setkání se studenty VŠEM

2. 9. 2021 16:23

Zúčastněte se setkání se studentkami kombinované formy studia na VŠEM. Naše studentky se s Vámi během setkání podělí o své zkušenosti se studiem na VŠEM, nastíní Vám průběh studia, a prozradí, jak se jim daří kombinovat studium s prací, rodinným životem i jejich zálibami. Prostor bude samozřejmě i pro zodpovězení všech Vašich dotazů!

 • Termín: středa 08.09.2021, od 17:00 hod. (přístupné široké veřejnosti)
 • Setkání proběhne prezenčně v prostorách VŠEM. Připojit se ale můžete rovněž on-line prostřednictvím živého streamu na kanálu YouTube Studium VŠEM.
 • Pro osobní účast na akci je nutné dodržovat veškerá hygienická opatření, být schopen prokázat se potvrzením o absolvovaném očkování, testování či prodělání onemocnění COVID-19 a mít po celou dobu zakrytá ústa i nos respirátorem.

Po konci setkání Vám doporučujeme účast na akci Advertising night VŠEM (od 19:00 hod. v Aule VŠEM), která patří mezi jednu z nejoblíbenějších akcí na VŠEM! Naši přednášející Břetislav Stromko (Dáme jídlo, Ogilvy, Socialbakers) a Veronika Zahradníková (Liftago, Dáme jídlo, OUTFINDO) si pro naše studenty i širokou veřejnost připravili přehled nejpovedenějších reklamních kampaní posledních měsíců z celého světa! Užijte sis námi marketingový večer na VŠEM!

Advertising night VŠEM

1. 9. 2021 11:19

Zveme vás na letošní Advertising night VŠEM, kterou pro vás připravil náš vyučující, Břetislav Stromko, a Veronika Zahradníková, která má profesní zkušenosti ze společností Dáme jídlo, Liftago či O2. Společně si ukážeme nejpovedenější reklamní kampaně poslední doby z celého světa!

 • Akce proběhne 8.9.2021 od 19:00 hod. v Aule VŠEM a bude přístupná po předchozím přihlášení v SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA .
 • Občerstvení pro vás jako vždy zajistí tým z Dáme jídlo a jejich partnerské restaurace. Akci si tedy užijete se vším všudy!
 • Studenti VŠEM mohou za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (Esej / Aplikační studie) 1-2 kredity za písemné práce (téma Aktuální trendy v reklamě)!
 • Pro účast na akci je nutné dodržovat veškerá hygienická opatření, která jsou specifikována v Aktualitách VŠEM.

Advertising night je jednou z nejoblíbenějších akcí na VŠEM, kterou si nesmíte nechat ujít!

Skill-Port VŠEM: Efektivní studijní metody, trénink paměti

6. 8. 2021 14:01

Radka Loja je lektorkou, psycholožkou a osobní koučkou. V oboru profesního vzdělávání dospělých působí již od roku 2001. Dříve pracovala jako auditorka a lektorka ve velkých firmách jako je Prince WaterhousCoopers a Ernst&Young. Zároveň se stala autorkou knihy "Emoce pod kontrolou - Pět kroků ke zvládnutí emocí", dále je také autorkou online kurzu mindtrix.cz, seduo.cz a v neposlední řadě také spoluautorkou knihy "Jak získat úspěch, klid a vyrovnanost v hektické současnosti".

Celý život se neustále učíme něco nového. Učit se efektivně v souladu se zapojením našeho mozku je klíčovou dovedností v dnešní hektické době. Větší využití kapacity mozku je spojeno s originálními nápady, úspěšným zvládnutím stresové situace či větší energií a naplnění v životě. Existuje zde mnoho technik a možností, které nám učení usnadní, zefektivní, čímž ve výsledku ušetříme čas. Následné nabyté informace tak budeme schopni lépe využít a déle si je pamatovat. To vše a mnohem více se dozvíte během přednášky paní Loja.

Skill-Port VŠEM: Krizové řízení

2. 8. 2021 12:13

Pavel Klein je krizový manager, lektor a zároveň osobní kouč managementu. Má vlastní bohaté zkušenosti z obchodu, výroby, výstavby a řízení firem. Pan Klein podniká a řídí firmy různých oboru již od roku 1990, kdy nasbíral také mnoho zkušeností. Úspěšný je také i jako krizový manager a bezpečnostní poradce.

V rámci přednášky se dozvíte mimo jiné jaká opatření podniknout, aby se Vaše firma do krize vůbec nedostala a jaké jsou její indikátory. V případě již nastalé krize jak vykročit a navrátit firmu zpět do úspěšného chodu. Jaké jsou jednotlivé fáze řešení nastalých problémů. Jaké první kroky by měl podniknout krizový manager při vstupu do firmy. Jaké zkušenosti a znalosti by měl mít dobrý krizový manager a mnoho dalšího. Pan Klein Vám na konkrétních příkladech představí použité postupy a sdělí vlastní zkušenosti z oblasti krizového řízení.

Skill-Port VŠEM: TikTok 2021 - Skrytý potenciál giganta

14. 7. 2021 12:29

David Duc je influencer a zakladatel firmy Tiktokuj.cz. Za pouhý půl rok dokázal na TikToku získat 200 tisíc followerů. Aktuálně pomáhá lidem a firmám prosadit se na trhu TikToku, který je určitě pro všechny lukrativní. Mezi firmy, kterým pomáhá, patří například Super Zoo, Microsoft, Thai Massage.

Pan Duc během své přednášky ukáže TikTok, tak jak ho možná neznáte. Co se skrývá pod jeho pláštěm? Jak se dostat z 0 na 100 tisíc followerů za nejkratší čas? Co TikTok znamená pro budoucí influencery a firmy? Dozvíte se také zda se dá TikTokem uživit a proč lidi přecházejí více na TikTok.

Skill-Port VŠEM: Jak na firemní vzdělávání

9. 7. 2021 07:32

Václav Formánek je zakladatelem a jednatelem společnosti Educasoft, která klientům pomáhá naplňovat byznysové cíle prostřednictvím lepšího vzdělávání zaměstnanců a partnerů. Václav a celý Educasoft používá hry a herní prvky jako účinnou vzdělávací formu, díky které jsou jejich online kurzy zábavnější ale hlavně přínosnější.

Přednáška bude do značné míry interaktivní a provede Vás světem firemního vzdělávání. Dozvíte se, jak může dobře nastavené vzdělávání firmě pomoci zvyšovat výnosy a/nebo snižovat náklady. Dozvíte se také, jaké trendy vládnou online vzdělávání, jakým způsobem nad školením a rozvojem zaměstnanců uvažovat a také proč může být online kurz za 100 tisíc výhodnější než kurz za 10 tisíc.

Skill-Port VŠEM: Výkonný tým je jako posádka letadla - pilots for managers

8. 7. 2021 08:00

Stanislav Vojtíšek pracoval 25 let jako kapitán dálkových dopravních letadel společností České aerolinie (ČSA) a Turkish Airlines (THY). Své zkušenosti v řízení rizik a řešení krzových situací podle osvědčených modelů v letectví předává nyní jako lektor a konzultant několika nadnárodních společností. Současně se věnuje modelům efektivní komunikace, týmové spolupráce a efektivizaci schémat řízení.

Přednáška představí nejmodernější metody řízení rizikových a krizových situací, funkční schémata rozhodování a komunikace a také modely jak se vyvarovat nevratných chyb. Schémata používaná v letectví jsou vysoce funkční, jednoduchá a najdou uplatnění napříč obory.

Skill-Port VŠEM: Budoucnost bude udržitelná, nebo vůbec nebude

5. 7. 2021 08:00

Adriana Dergam začala profesionální kariéru v Madridu v mezinárodním vysílání španělského rozhlasu. V rámci svého skoro pětiletého působení v korporátní komunikaci ve Vodafonu a v Nadaci Vodafone v ČR měla na starosti mimo jiné implementaci první strategie udržitelného podnikání. Dnes působí jako konzultantka ve španělské společnosti Neben Consulting, věnuje se dál udržitelnosti například jako lektorka v Akademii managementu udržitelnosti nebo startupům v roli mentorky v programu Britské obchodní komory. Adriana také působí v neziskové novinářské organizaci Prague Center for Media Skills a je členkou Rady vlády pro lidská práva.

V přednášce bude představen kontext vývoje společnosti a změny očekávání od firem. Dále budou tyto trendy a jejich dopad ukázané na příkladu konkrétních zkušeností, ať už velkých korporátů nebo startupů. Spolu s analýzou a vývojem strategií budou studenti informováni také o současných trendech v udržitelnosti a reportování v ČR (Agenda 2030, firemní a neziskové iniciativy) a na mezinárodním poli (jako např. Globální cíle udržitelného rozvoje SDGs nebo EU Zelená dohoda).

Omezení provozu VŠEM 5.7.2021 - 6.7.2021

2. 7. 2021 16:01

Vzhledem k státním svátkům dne 5.7.2021 a 6.7.2021 bude budova VŠEM uzavřena a nebude možné využívat telefonní linku IPC VŠEM.

Děkujeme za pochopení.

Skill-Port VŠEM: Escaping USSR to achieve American dream

2. 7. 2021 08:00

Gene Panasenko je přední americký finanční poradce, který působí ve světě financí již 25 let. Ze Sovětského svazu, kde byl příslušníkem sovětské armády emigroval do USA, kde si díky svým úspěchům ve finančním světě splnil svůj americký sen. Gene pobýval v mnoha zemích světa a mluví několika jazyky.

V rámci přednášky pana Panasenka se dozvíte životní příběh emigranta, který si vybudoval jméno ve světě financí. Přednášející se dále podělí o své bohaté zkušenosti z oblasti financí v USA, kdy se zabývá finančním poradenstvím, investicemi, finančním plánováním, real estete, vzdělávacími semináři z oblasti finančnictví, apod. Samozřejmostí budou i odpovědi na dotazy z publika. Přednáška proběhne v anglickém jazyce.

On-line setkání s přednášejícími VŠEM

24. 6. 2021 16:08

Zveme Vás na on-line setkání s přednášejícími VŠEM. Vyučující se s Vámi podělí o to, proč vyučují právě na VŠEM, v čem je VŠEM výjimečná a jak pracují se svými studenty, aby zajistili, že je bude výuka bavit a nadchnou se pro práci ve svém oboru.

Setkáním Vás provede studentka VŠEM paní Petra Biache, která bude zpovídat JUDr. Cyrila Svobodu, Ph.D. z katedry Podnikové ekonomiky a Ing. Kamilu Tišlerovou, Ph.D. z katedry Marketingu. Oba tito akademičtí pracovníci patří mezi oblíbené vyučující na VŠEM a pyšní se bohatými zkušenostmi z praxe, o které se rádi dělí se svými studenty.

Využijte této jedinečné příležitosti, nechte se vtáhnout do hry a připravte si otázky. Těšíme se na Vás!

 • Termín: 01.07.2021 od 17:00 hod.
 • Videokonference proběhne živě prostřednictvím kanálu YouTube Studium VŠEM a bude přístupná široké veřejnosti.