VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality VŠEM

Aktuality VŠEM

Skill-Port VŠEM: Sebeobrana bez boje - jak si nastavit a bránit své hranice

16. 6. 2021 14:17

Pavel Houdek je hlavní instruktor moderní sebeobrany, vystudovaný právník a kriminolog. Ve svých kurzech učí, jak se zbavit strachu a dokázat se o sebe v krizových situacích postarat.

Co kdybyste uměli zabránit útoku ještě před tím, než k němu dojde? Co kdybyste uměli poznat násilníka dříve, než k vám vůbec přistoupí, a mohli se mu tak vyhnout? Když se řekne sebeobrana, většina lidí si představí techniky, jak se bránit úderu nebo kopu. Útok ale začíná mnohem dříve, kdy si vás útočník nejdříve vybere, pak k vám musí přijít, zpravidla na vás bude křičet, následně se musí připravit a až nakonec zaútočí. Na přednášce pana Houdka se dozvíte, co všechno můžete udělat, abyste se cílem násilníka vůbec nestali.

Letní grilování VŠEM

14. 6. 2021 21:13

Chybí vám potkávání se s ostatními na VŠEM tak, jako nám? Pojďme si užít letní grilování, které proběhne 23.6.2021 od 17:00 hod. na pozemku Campus VŠEM (zadní část budovy)!

Přijďte konečně osobně poznat své spolužáky, setkejte se opět s těmi, které jste třeba rok neviděli a poznejte starší studenty ze Studentského klubu VŠEM.

 • Na místě pro vás bude připraveno občerstvení, posezení a všechno ostatní, co na správnou grilovačku patří!
 • Zapojit se můžete do seznamovacích her, které pro vás studenti připravují, nebo si užít volnou zábavu a posedět s přáteli.
 • Kapacita akce je omezená, proto neváhejte s přihlašováním, které bude probíhat prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA.
 • Dodržujte prosím na akci hygienická opatření. Pro účast je nutné se prokázat potvrzením o absolvování PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem (ne starší 7 dnů) nebo antigenním testem (ne starší 72 hodin), nebo potvrzením o očkování proti onemocnění COVID-19 (nejméně 22 dní od první dávky). Také je možné doložit prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce.

Moc se na vás všechny těšíme a doufáme, že si akci užijeme!

On-line setkání se studenty distanční formy studia

10. 6. 2021 16:30

Zveme Vás na on-line setkání se studenty distanční formy studia na VŠEM. Studenti se s Vámi během setkání podělí o své zkušenosti s on-line studiem na VŠEM, nastíní Vám průběh studia, a prozradí, jak se jim daří studovat ze zahraničí i vzdálených koutů České republiky. Zároveň zodpoví Vaše dotazy.

 • Termín: pondělí 14.06.2021, od 17:30 hod. živě prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné široké veřejnosti).
 • Setkání je vhodné pro všechny, kteří se zajímají o distanční formu studia na VŠEM, i ty, kteří se o formě studia teprve rozhodují.

Hosté VŠEM: Současné výzvy v logistice z pohledu Kühne + Nagel

10. 6. 2021 15:00

Miroslav Pudil pracuje pro společnost Kühne + Nagel více než 25 let, během kterých působil v různých pozicích, naposledy jako ředitel divize pozemních přeprav. Jedná se o zkušeného lídra s hlubokými znalostmi logistického trhu, jež jednoznačně přispějí k rozvoji digitálních aktivit společnosti Kühne + Nagel, k akvizici národních i globálních zákazníků a implementaci nových služeb s vysokou přidanou hodnotou.

V rámci přednášky bude představena společnost Kühne + Nagel z globálního i lokálního hlediska, ale především se dozvíte jak se společnost staví k udržitelnosti (programy na kompenzaci uhlíkové stopy, CSR) a diverzitě a inkluzi. Zároveň budou také zmíněna aktuální řešení spojená s pandemií COVID-19, např. interní opatření na ochranu zaměstnanců, nové modely práce či přínos ke globálnímu boji proti pandemii.

Skill-Port VŠEM: Není love brand jako love brand - jste ochotní si značku, co milujete, vytetovat na záda

9. 6. 2021 13:20

Ondřej Kasík je ředitelem komunikace AC Sparta Praha, kdy má na starosti styk s novináři, fanoušky a veřejností, zajišťuje také správu interních médií (Facebook, Twitter, YouTube channel, tištěný zpravodaj Sparta, do toho!) a je mluvčím klubu.

Během on-line besedy s panem Kasíkem se dozvíte jaké to je vést komunikaci jednoho z pražských "S", jak se vypořádat s fanoušky i tím, že Češi jsou vlastně všichni trenéři.

Workshop: Právo a pandemie covid-19

9. 6. 2021 11:35

Připravili jsme pro Vás další workshop na téma Právo a pandemie covid-19 s JUDr. Mgr. Barborou Vlachovou, Ph.D.

Celosvětová pandemie covid-19 zasáhla prakticky všechny aspekty života společnosti. Výjimkou není ani právo, kdy bylo třeba zareagovat na aktuální situaci. Dopady těchto legislativních změn a přijatých opatření však budou ovlivňovat život společnosti nepochybně ještě v průběhu dalších let.

Některá témata přednášky:

 • Nouzový stav a zákonnost jeho vyhlášení
 • Pandemický zákon
 • Mimořádná opatření ministerstva
 • Covid-19 a ochrana osobních údajů

Zúčastněte se online workshopu na zajímavé téma a pozvěte i svou rodinu a přátele.

Hosté VŠEM: Sémioprostor tištěných a elektronických médií a znakové systémy v něm uplatňované

8. 6. 2021 15:22

Taťjana Iskanderová již 15 let působí jako mediální analytička, vědkyně a socioložka. Spolupracuje s takovými významnými vzdělávacími, výzkumnými a oficiálními institucemi a organizacemi, jako je Univerzita Karlova, Univerzita Jana Ámose Komenského a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Mediální sdělení jsou plná znaků, které slouží k tomu, aby jejich recipienta určitým způsobem navedly na požadovanou cestu intepretace obsahu mediálního sdělení. Proto mediální sémiotika, věda o znacích, se stává předpokladem pro hlubší pochopení procesu mediální komunikace a základním nástrojem k tvoření mediálních obsahů.

Workshop pro uchazeče - distanční studium

30. 5. 2021 08:00

Distanční studium přináší studentům mnoho výhod, jakými je například absolutní flexibilita a svoboda, vlastní tempo studia, vlastní organizace studia a zkoušek, výběr materiálů, nezávislost na místě i časovém pásmu. Přináší s sebou ale i spoustu výzev a nástrah, kterým se dá snadno předejít, když víte, jak na to!
 • Během setkání se dozvíte něco o základech distanční formy studia, výhodách a přínosech distančního studia, výzvách, kterým je nutno čelit a o tipech na hladký průběh studia.
 • Povídáním o distančním studiu vás provede naše vyučující, Ing. Kamila Tišlerová, Ph.D.
 • Setkání proběhne 2.6.2021 od 17:00 hod. živě na YouTube kanále Studium VŠEM a bude přístupné široké veřejnosti.

Skill-Port VŠEM: Behaviorální ekonomie

28. 5. 2021 10:51

Petr Koblovský je český advokát, ekonom a vysokoškolský pedagog. Je činný jako předseda správní rady Liberálního institutu a předseda správní rady Centra pro behaviorální a ekonomické experimenty. Na VŠEM zavítá, aby vám představil základy behaviorální ekonomie.

Behaviorální ekonomie je obor ekonomie, který se zabývá dopady sociálních, kognitivních a emocionálních faktorů na ekonomické rozhodování jednotlivců a institucí. Zatímco standardní ekonomie se zaměřuje na důsledky a vnější okolnosti lidského jednání za předpokladu racionality, behaviorální ekonomie zkoumá systematické způsoby lidského rozhodování a jejich vliv na lidské jednání za předpokladu omezené racionality. 

Skill-Port VŠEM: Odhalte blok mezi vámi a cizími jazyky

25. 5. 2021 09:06

Dominika Pašková je zakladatelkou a jednatelkou jazykové školy Perfect World, v současné době nejlépe hodnocená jazyková škola v ČR dle nezávislého portálu jazykovky.cz. Je to lektorka s chutí do života, plná energie a touhy svým studentům skutečně pomoci. Má vysoké nároky, vyžaduje a umí studenty vést tam, kam se chtějí dostat. Vyučuje angličtinu, němčinu, španělštinu a francouzštinu. Zároveň je matkou pěti malých dětí, obrovským milovníkem sportu a jazyků.

Zúčastněte se smysluplné přednášky, která Vám odhalí osudový blok mezi vámi a cizími jazyky a nasměruje Vás, jak konečně udělat znatelný pokrok. Dozvíte se rady z praxe a tajné tipy, jak být úspěšní v cizích jazycích.