VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality VŠEM

Aktuality VŠEM

Omezení provozu VŠEM 5.7.2021 - 6.7.2021

2. 7. 2021 16:01

Vzhledem k státním svátkům dne 5.7.2021 a 6.7.2021 bude budova VŠEM uzavřena a nebude možné využívat telefonní linku IPC VŠEM.

Děkujeme za pochopení.

Skill-Port VŠEM: Escaping USSR to achieve American dream

2. 7. 2021 08:00

Gene Panasenko je přední americký finanční poradce, který působí ve světě financí již 25 let. Ze Sovětského svazu, kde byl příslušníkem sovětské armády emigroval do USA, kde si díky svým úspěchům ve finančním světě splnil svůj americký sen. Gene pobýval v mnoha zemích světa a mluví několika jazyky.

V rámci přednášky pana Panasenka se dozvíte životní příběh emigranta, který si vybudoval jméno ve světě financí. Přednášející se dále podělí o své bohaté zkušenosti z oblasti financí v USA, kdy se zabývá finančním poradenstvím, investicemi, finančním plánováním, real estete, vzdělávacími semináři z oblasti finančnictví, apod. Samozřejmostí budou i odpovědi na dotazy z publika. Přednáška proběhne v anglickém jazyce.

On-line setkání s přednášejícími VŠEM

24. 6. 2021 16:08

Zveme Vás na on-line setkání s přednášejícími VŠEM. Vyučující se s Vámi podělí o to, proč vyučují právě na VŠEM, v čem je VŠEM výjimečná a jak pracují se svými studenty, aby zajistili, že je bude výuka bavit a nadchnou se pro práci ve svém oboru.

Setkáním Vás provede studentka VŠEM paní Petra Biache, která bude zpovídat JUDr. Cyrila Svobodu, Ph.D. z katedry Podnikové ekonomiky a Ing. Kamilu Tišlerovou, Ph.D. z katedry Marketingu. Oba tito akademičtí pracovníci patří mezi oblíbené vyučující na VŠEM a pyšní se bohatými zkušenostmi z praxe, o které se rádi dělí se svými studenty.

Využijte této jedinečné příležitosti, nechte se vtáhnout do hry a připravte si otázky. Těšíme se na Vás!

 • Termín: 01.07.2021 od 17:00 hod.
 • Videokonference proběhne živě prostřednictvím kanálu YouTube Studium VŠEM a bude přístupná široké veřejnosti.

Skill-Port VŠEM: Digitální ekonomika a její vize do budoucna

22. 6. 2021 08:53

Leopold Tanner je vysokoškolský pedagog a lektor, odborník zabývající se otázkami financializace globální ekonomiky, multiporality měnových a finančních systémů a podnikovými strategiemi. Dříve působil jako poradce místopředsedy vlády ČR a ministra spravedlnosti. Aktuálně zastává pozici Senior Advisor ve společnosti Platon Finance.

Cílem přednášky pana Tannera bude představení problematiky digitální ekonomiky a její vize do budoucna. Vývoj nových technologií je nezastavitelný a současný finanční systém je vůči těmto změnám nestabilní. Jaký dopad to bude mít na budoucnost ekonomiky? Dokáže digitalizace ekonomiky skutečně pomoci, nebo se jedná jen o velký hazard? Proč je důležité se zajímat o digitální měny a kryptoměny? To jsou otázky, na které bude pan Tanner během své přednášky odpovídat.

Skill-Port VŠEM: Kryptoměny - je čas se o nich dozvědět víc!

17. 6. 2021 09:00

Václav Holler sledoval již jako mladý programátor vznik kryptoměn takřka od začátku Bitcoinu. Tehdy ale netušil, že jednou bude z kryptoměn seriózní investiční nástroj. Do světa financí pronikl přes Forex a okolo roku 2015 začal vnímat kryptoměny jako významnou příležitost. Je fanouškem blockchainu a věří, že to je technologie, která změní nejen svět financí. Nyní vede společnost CRYFIN, která se zabývá správou majetku a investováním do kryptoměn.

V rámci přednášky se hlouběji seznámíte s kryptoměnami, které jsou v poslední době na vzestupu a těší se velké oblibě ve společnosti. Pan Holler se bude ve své prezentaci dotýkat témat, jako: Co to jsou kryptoměny, k čemu slouží, představí světový fenomén "Bitcoin", kdo může s kryptoměni začít a kdy je ten nejlepší čas začít, pozitiva a negativa, které se nesou s kryptoměnami a nakonec rady a tipy od samotného Václava, jako profesionála z oboru.

Skill-Port VŠEM: Sebeobrana bez boje - jak si nastavit a bránit své hranice

16. 6. 2021 14:17

Pavel Houdek je hlavní instruktor moderní sebeobrany, vystudovaný právník a kriminolog. Ve svých kurzech učí, jak se zbavit strachu a dokázat se o sebe v krizových situacích postarat.

Co kdybyste uměli zabránit útoku ještě před tím, než k němu dojde? Co kdybyste uměli poznat násilníka dříve, než k vám vůbec přistoupí, a mohli se mu tak vyhnout? Když se řekne sebeobrana, většina lidí si představí techniky, jak se bránit úderu nebo kopu. Útok ale začíná mnohem dříve, kdy si vás útočník nejdříve vybere, pak k vám musí přijít, zpravidla na vás bude křičet, následně se musí připravit a až nakonec zaútočí. Na přednášce pana Houdka se dozvíte, co všechno můžete udělat, abyste se cílem násilníka vůbec nestali.

Letní grilování VŠEM

14. 6. 2021 21:13

Chybí vám potkávání se s ostatními na VŠEM tak, jako nám? Pojďme si užít letní grilování, které proběhne 23.6.2021 od 17:00 hod. na pozemku Campus VŠEM (zadní část budovy)!

Přijďte konečně osobně poznat své spolužáky, setkejte se opět s těmi, které jste třeba rok neviděli a poznejte starší studenty ze Studentského klubu VŠEM.

 • Na místě pro vás bude připraveno občerstvení, posezení a všechno ostatní, co na správnou grilovačku patří!
 • Zapojit se můžete do seznamovacích her, které pro vás studenti připravují, nebo si užít volnou zábavu a posedět s přáteli.
 • Kapacita akce je omezená, proto neváhejte s přihlašováním, které bude probíhat prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA.
 • Dodržujte prosím na akci hygienická opatření. Pro účast je nutné se prokázat potvrzením o absolvování PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem (ne starší 7 dnů) nebo antigenním testem (ne starší 72 hodin), nebo potvrzením o očkování proti onemocnění COVID-19 (nejméně 22 dní od první dávky). Také je možné doložit prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce.

Moc se na vás všechny těšíme a doufáme, že si akci užijeme!

On-line setkání se studenty distanční formy studia

10. 6. 2021 16:30

Zveme Vás na on-line setkání se studenty distanční formy studia na VŠEM. Studenti se s Vámi během setkání podělí o své zkušenosti s on-line studiem na VŠEM, nastíní Vám průběh studia, a prozradí, jak se jim daří studovat ze zahraničí i vzdálených koutů České republiky. Zároveň zodpoví Vaše dotazy.

 • Termín: pondělí 14.06.2021, od 17:30 hod. živě prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné široké veřejnosti).
 • Setkání je vhodné pro všechny, kteří se zajímají o distanční formu studia na VŠEM, i ty, kteří se o formě studia teprve rozhodují.

Hosté VŠEM: Současné výzvy v logistice z pohledu Kühne + Nagel

10. 6. 2021 15:00

Miroslav Pudil pracuje pro společnost Kühne + Nagel více než 25 let, během kterých působil v různých pozicích, naposledy jako ředitel divize pozemních přeprav. Jedná se o zkušeného lídra s hlubokými znalostmi logistického trhu, jež jednoznačně přispějí k rozvoji digitálních aktivit společnosti Kühne + Nagel, k akvizici národních i globálních zákazníků a implementaci nových služeb s vysokou přidanou hodnotou.

V rámci přednášky bude představena společnost Kühne + Nagel z globálního i lokálního hlediska, ale především se dozvíte jak se společnost staví k udržitelnosti (programy na kompenzaci uhlíkové stopy, CSR) a diverzitě a inkluzi. Zároveň budou také zmíněna aktuální řešení spojená s pandemií COVID-19, např. interní opatření na ochranu zaměstnanců, nové modely práce či přínos ke globálnímu boji proti pandemii.

Skill-Port VŠEM: Není love brand jako love brand - jste ochotní si značku, co milujete, vytetovat na záda

9. 6. 2021 13:20

Ondřej Kasík je ředitelem komunikace AC Sparta Praha, kdy má na starosti styk s novináři, fanoušky a veřejností, zajišťuje také správu interních médií (Facebook, Twitter, YouTube channel, tištěný zpravodaj Sparta, do toho!) a je mluvčím klubu.

Během on-line besedy s panem Kasíkem se dozvíte jaké to je vést komunikaci jednoho z pražských "S", jak se vypořádat s fanoušky i tím, že Češi jsou vlastně všichni trenéři.

Workshop: Právo a pandemie covid-19

9. 6. 2021 11:35

Připravili jsme pro Vás další workshop na téma Právo a pandemie covid-19 s JUDr. Mgr. Barborou Vlachovou, Ph.D.

Celosvětová pandemie covid-19 zasáhla prakticky všechny aspekty života společnosti. Výjimkou není ani právo, kdy bylo třeba zareagovat na aktuální situaci. Dopady těchto legislativních změn a přijatých opatření však budou ovlivňovat život společnosti nepochybně ještě v průběhu dalších let.

Některá témata přednášky:

 • Nouzový stav a zákonnost jeho vyhlášení
 • Pandemický zákon
 • Mimořádná opatření ministerstva
 • Covid-19 a ochrana osobních údajů

Zúčastněte se online workshopu na zajímavé téma a pozvěte i svou rodinu a přátele.

Hosté VŠEM: Sémioprostor tištěných a elektronických médií a znakové systémy v něm uplatňované

8. 6. 2021 15:22

Taťjana Iskanderová již 15 let působí jako mediální analytička, vědkyně a socioložka. Spolupracuje s takovými významnými vzdělávacími, výzkumnými a oficiálními institucemi a organizacemi, jako je Univerzita Karlova, Univerzita Jana Ámose Komenského a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Mediální sdělení jsou plná znaků, které slouží k tomu, aby jejich recipienta určitým způsobem navedly na požadovanou cestu intepretace obsahu mediálního sdělení. Proto mediální sémiotika, věda o znacích, se stává předpokladem pro hlubší pochopení procesu mediální komunikace a základním nástrojem k tvoření mediálních obsahů.

Workshop pro uchazeče - distanční studium

30. 5. 2021 08:00

Distanční studium přináší studentům mnoho výhod, jakými je například absolutní flexibilita a svoboda, vlastní tempo studia, vlastní organizace studia a zkoušek, výběr materiálů, nezávislost na místě i časovém pásmu. Přináší s sebou ale i spoustu výzev a nástrah, kterým se dá snadno předejít, když víte, jak na to!
 • Během setkání se dozvíte něco o základech distanční formy studia, výhodách a přínosech distančního studia, výzvách, kterým je nutno čelit a o tipech na hladký průběh studia.
 • Povídáním o distančním studiu vás provede naše vyučující, Ing. Kamila Tišlerová, Ph.D.
 • Setkání proběhne 2.6.2021 od 17:00 hod. živě na YouTube kanále Studium VŠEM a bude přístupné široké veřejnosti.

Skill-Port VŠEM: Behaviorální ekonomie

28. 5. 2021 10:51

Petr Koblovský je český advokát, ekonom a vysokoškolský pedagog. Je činný jako předseda správní rady Liberálního institutu a předseda správní rady Centra pro behaviorální a ekonomické experimenty. Na VŠEM zavítá, aby vám představil základy behaviorální ekonomie.

Behaviorální ekonomie je obor ekonomie, který se zabývá dopady sociálních, kognitivních a emocionálních faktorů na ekonomické rozhodování jednotlivců a institucí. Zatímco standardní ekonomie se zaměřuje na důsledky a vnější okolnosti lidského jednání za předpokladu racionality, behaviorální ekonomie zkoumá systematické způsoby lidského rozhodování a jejich vliv na lidské jednání za předpokladu omezené racionality. 

Skill-Port VŠEM: Odhalte blok mezi vámi a cizími jazyky

25. 5. 2021 09:06

Dominika Pašková je zakladatelkou a jednatelkou jazykové školy Perfect World, v současné době nejlépe hodnocená jazyková škola v ČR dle nezávislého portálu jazykovky.cz. Je to lektorka s chutí do života, plná energie a touhy svým studentům skutečně pomoci. Má vysoké nároky, vyžaduje a umí studenty vést tam, kam se chtějí dostat. Vyučuje angličtinu, němčinu, španělštinu a francouzštinu. Zároveň je matkou pěti malých dětí, obrovským milovníkem sportu a jazyků.

Zúčastněte se smysluplné přednášky, která Vám odhalí osudový blok mezi vámi a cizími jazyky a nasměruje Vás, jak konečně udělat znatelný pokrok. Dozvíte se rady z praxe a tajné tipy, jak být úspěšní v cizích jazycích.

Hosté VŠEM: Jak uspět v neznámém prostředí

24. 5. 2021 08:27

Přednáška s Jakubem Zajícem, jedním ze zakladatelů firmy Dudes and Barbies. Spolu s nimi proměnil Radlickou kulturní sportovnu, Kavárnu, co hledá jméno a asi nejznámější Vnitroblock. Umístil se také v žebříčku 30 pod 30 v časopisu Forbes.

Šli jste někdy kolem nějaké polorozpadlé budovy a říkali jste si, ať tu budovu už zbourají, jen zabírá místo? Jakub Zajíc spolu s Lukášem Žďárským naopak podobné druhy budov vyhledávají a snaží se z nich udělat hezká a příjemná místa, která mají nějaký smysl. Jestliže jste někdy navštívili holešovický Vnitroblock, tak jistě víte, že si zde můžete vychutnat kávu, zatančit si, nakupovat, zajít na workshopy či podívat se na film. Ještě před čtyřmi lety to však byla pouhá ruina. Jak se jim to ale podařilo změnit? Jak překonali překážky, na které narazili? To se dozvíte v rámci přednášky cyklu Hosté VŠEM!

 • Připojte se k nám na akci, která proběhne on-line prostřednictvím YouTube Studium VŠEM 25. 5. 2021 od 17:00 hod.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Jak uspět v neznámém prostředí.
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Skill-Port VŠEM: Ze života sportovce s handicapem

15. 5. 2021 15:07

Michal Šnajdr je první český hendikepovaný extrémní skialpinista a ultramaratonec, který závodí na největších světových závodech.

 • Žije v Rakousku s přáteli, kteří žijí rovněž s handicapem a řídí neziskovou organizaci Adapted, podporující handicapované extrémní sportovce.
 • Během přednášky Michal popíše svůj životní příběh a přiblíží svět skialpinismu a ultramaratonu. Prozradí, jaké je to je, závodit proti světové špičce!
 • Termín: 20.05.2021, od 17:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Sport na vrcholové úrovni
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Skill-Port VŠEM: Důležitost brandové strategie v rámci marketingu firmy

15. 5. 2021 14:59

Nadšenci do marketingu pozor! V rámci cyklu Skill-Port přivítáme na VŠEM Margaritu Kinskou, Brand marketing konzultantku na volné noze!

 • V současnosti působí zároveň jako manažerka pro marketing a partnerské vztahy v IT společnosti MyMight, která vyvíjí vlastní bezpečnou IoT platformu.
 • Má za sebou zkušenosti z firem jako AVG Technologies, Microsoft, Nestlé, ARBES a dalších, kde působila v marketingových týmech.
 • V rámci Brand a Marketing poradenství řeší komplexní strategii firmy, přesahy do zákaznické péče, obchodní strategie a 360 stupňový marketing.
 • Během přednášky představí, co je Brand a jak vypadá strategie Brandu v našem prostředí, naučí nás rozdíl mezi rebrandingem a redesignem, a ukáže nejnovější trendy v tomto odvětví!
 • Připojte se k nám na akci, která proběhne on-line prostřednictvím YouTube Studium VŠEM 18. 5. 2021 od 17:00 hod.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Brandová strategie jako součást marketingu firmy.
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Skill-Port VŠEM: Duševní zdraví, aneb bez duše to nejde

11. 5. 2021 08:22

Duševní zdraví jako jeden ze základních pilířů pro náš život. Jak správně klást důraz na duševní hygienu, jak vnímat sebe sama jako prevenci před vznikem duševního onemocnění a jak si všímat signálů, které mohou vést k psychické nerovnováze?

 • Skill-Port VŠEM s Mgr. Monikou Razímovou, psychosociální pracovnicí a úspěšnou profesionální koučkou, která rovněž pracuje jako specialista v oblasti duševního zdraví v nestátní neziskové organizaci Lomikámen, z.ú.
 • Poslední rok žijeme v době, kdy je naše psychické zdraví v ohrožení. Spousta lidí sáhne po pilulkách štěstí a domnívá se, že bude vše v pořádku.
 • Připojte se k nám na akci, která proběhne on-line prostřednictvím YouTube Studium VŠEM 13. 5. 2021 od 17:00 hod.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Duševní zdraví
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

On-line setkání s absolventy VŠEM

11. 5. 2021 08:00

Srdečně Vás zveme na on-line setkání s absolventy VŠEM, které proběhne na platformě Clubhouse! Setkání je určeno především pro zájemce o studium VŠEM, kteří by se o škole rádi něco dozvěděli přímo od úspěšných absolventů.

 • Jak probíhá studium na VŠEM? Jaké má škola zázemí, jací jsou vyučující, a dá se při škole pracovat? Na všechny otázky Vám absolventi VŠEM rádi odpoví!
 • Pokud uvažujete o studium VŠEM, ale máte spoustu otázek, setkání je určené právě pro vás.
 • Už jste studenti VŠEM, ale hodili by se vám tipy a triky na úspěšné studium? Přijďte i vy!
 • Setkání proběhne v pondělí 17.05.2021 od 17:30 hod. živě v aplikaci CLUBHOUSE!