VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality VŠEM

Aktuality VŠEM

Skill-Port VŠEM: Moderní etiketa

15. 9. 2021 12:26

Daniel Šmíd je profesionální a uznávaný lektor moderní etikety, firemní kultury a kultivovaného projevu. Působí v oblasti módy, kdy jeho vášní je oblékání na úrovni, tvorba osobního stylu a tzv. moderní gentlemanství, kterému se věnuje jak v pracovním, tak osobním životě. Pravidelně vede různé přednášky a workshopy jak pro soukromé firmy u nás, tak i v zahraniční. Taktéž vyučuje i na univerzitách. Jeho klienty jsou kupříkladu velké společnosti jako Allianz, Český olympijský výbor. Činí se širokými zkušenostmi z obchodní praxe ze zahraničí i domácího trhu, které uvádí ve své knize či článcích různých lifestylových časopisů.

V této přednášce na téma Moderní etiketa Vám pan Šmíd představí strategii jak jednoduše budovat vztahy a přátelství a jak vhodně a cílevědomě jednat s lidmi. Odnesete si tipy jak při pracovní schůzce vystupovat jako profesionál a dále také návody moderní etikety, které můžete využití v profesním i osobním životě. Upozorní taktéž na nevhodné chování a nejčastější chyby, kterým bychom se měli vyhnout v běžném životě a mnoho dalšího.

 • Termín: 23.9.2021 od 17:00 hod. (prezenčně v budově VŠEM)
 • Akce bude přístupná pro studenty/uchazeče po předchozím přihlášení v SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA. Přednášky se může zúčastnit i široká veřejnost.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Etiketa v moderním světě
 • Odevzdání písemné práce je nutné do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.
 • Pro účast na akci je nutné dodržovat veškerá hygienická opatření, která jsou specifikována v Aktualitách VŠEM.

Podcasty VŠEM

14. 9. 2021 11:18

Posloucháte pravidelně Podcasty VŠEM?

 • Každý týden Vám přinášíme v rámci Podcastů VŠEM nové rozhovory s významnými osobnostmi, studenty, absolventy i vyučujícími.
 • Vybíráme pro vás ty nejlepší přednášky, semináře, workshopy a přidáváme i audiolearning VŠEM!
 • Podcasty VŠEM najdete v aplikacích Spotify, Apple podcast, Google Podcast, Overcast, Castbox, Pocket Castsa RadioPublic!

Skill-Port VŠEM: Agile - filozofie nejen pro vývoj SW

3. 9. 2021 10:44

Kateřina Bláhová aktuálně působí jako specialista přes agilní metodologii. Dnes pracuje na pozici Scrum Mastera u IT společnosti. Mnoholeté zkušenosti získala v bankovním sektoru, kde na různých pozicích pracovala přes 10 let. Vystřídala a vypracovala se kupříkladu z pozice Relationship Managera, přes Deputy Branch Managera, Teamleadera až na zmíněného Scrum Mastera, na kterém působí dodnes.

V rámci přednášky se dozvíte co je to Agilní metodologie a jak ji využívat. Jaké jsou základní principy, jak touto pracovní metodou docílit požadovaného výsledku ve společnosti. V neposlední řadě také jaké jsou hlavní úkoly právě člověka na pozici Scrum Mastera. Dnes tuto metodiku využívají velmi často ve velkých společnostech, kde mají právě pro tyto účely i vlastní Scrum Mastery, kteří se na způsoby vývoje specializují.

Setkání se studenty VŠEM

2. 9. 2021 16:23

Zúčastněte se setkání se studentkami kombinované formy studia na VŠEM. Naše studentky se s Vámi během setkání podělí o své zkušenosti se studiem na VŠEM, nastíní Vám průběh studia, a prozradí, jak se jim daří kombinovat studium s prací, rodinným životem i jejich zálibami. Prostor bude samozřejmě i pro zodpovězení všech Vašich dotazů!

 • Termín: středa 08.09.2021, od 17:00 hod. (přístupné široké veřejnosti)
 • Setkání proběhne prezenčně v prostorách VŠEM. Připojit se ale můžete rovněž on-line prostřednictvím živého streamu na kanálu YouTube Studium VŠEM.
 • Pro osobní účast na akci je nutné dodržovat veškerá hygienická opatření, být schopen prokázat se potvrzením o absolvovaném očkování, testování či prodělání onemocnění COVID-19 a mít po celou dobu zakrytá ústa i nos respirátorem.

Po konci setkání Vám doporučujeme účast na akci Advertising night VŠEM (od 19:00 hod. v Aule VŠEM), která patří mezi jednu z nejoblíbenějších akcí na VŠEM! Naši přednášející Břetislav Stromko (Dáme jídlo, Ogilvy, Socialbakers) a Veronika Zahradníková (Liftago, Dáme jídlo, OUTFINDO) si pro naše studenty i širokou veřejnost připravili přehled nejpovedenějších reklamních kampaní posledních měsíců z celého světa! Užijte sis námi marketingový večer na VŠEM!

Advertising night VŠEM

1. 9. 2021 11:19

Zveme vás na letošní Advertising night VŠEM, kterou pro vás připravil náš vyučující, Břetislav Stromko, a Veronika Zahradníková, která má profesní zkušenosti ze společností Dáme jídlo, Liftago či O2. Společně si ukážeme nejpovedenější reklamní kampaně poslední doby z celého světa!

 • Akce proběhne 8.9.2021 od 19:00 hod. v Aule VŠEM a bude přístupná po předchozím přihlášení v SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA .
 • Občerstvení pro vás jako vždy zajistí tým z Dáme jídlo a jejich partnerské restaurace. Akci si tedy užijete se vším všudy!
 • Studenti VŠEM mohou za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (Esej / Aplikační studie) 1-2 kredity za písemné práce (téma Aktuální trendy v reklamě)!
 • Pro účast na akci je nutné dodržovat veškerá hygienická opatření, která jsou specifikována v Aktualitách VŠEM.

Advertising night je jednou z nejoblíbenějších akcí na VŠEM, kterou si nesmíte nechat ujít!

Skill-Port VŠEM: Efektivní studijní metody, trénink paměti

6. 8. 2021 14:01

Radka Loja je lektorkou, psycholožkou a osobní koučkou. V oboru profesního vzdělávání dospělých působí již od roku 2001. Dříve pracovala jako auditorka a lektorka ve velkých firmách jako je Prince WaterhousCoopers a Ernst&Young. Zároveň se stala autorkou knihy "Emoce pod kontrolou - Pět kroků ke zvládnutí emocí", dále je také autorkou online kurzu mindtrix.cz, seduo.cz a v neposlední řadě také spoluautorkou knihy "Jak získat úspěch, klid a vyrovnanost v hektické současnosti".

Celý život se neustále učíme něco nového. Učit se efektivně v souladu se zapojením našeho mozku je klíčovou dovedností v dnešní hektické době. Větší využití kapacity mozku je spojeno s originálními nápady, úspěšným zvládnutím stresové situace či větší energií a naplnění v životě. Existuje zde mnoho technik a možností, které nám učení usnadní, zefektivní, čímž ve výsledku ušetříme čas. Následné nabyté informace tak budeme schopni lépe využít a déle si je pamatovat. To vše a mnohem více se dozvíte během přednášky paní Loja.

Skill-Port VŠEM: Krizové řízení

2. 8. 2021 12:13

Pavel Klein je krizový manager, lektor a zároveň osobní kouč managementu. Má vlastní bohaté zkušenosti z obchodu, výroby, výstavby a řízení firem. Pan Klein podniká a řídí firmy různých oboru již od roku 1990, kdy nasbíral také mnoho zkušeností. Úspěšný je také i jako krizový manager a bezpečnostní poradce.

V rámci přednášky se dozvíte mimo jiné jaká opatření podniknout, aby se Vaše firma do krize vůbec nedostala a jaké jsou její indikátory. V případě již nastalé krize jak vykročit a navrátit firmu zpět do úspěšného chodu. Jaké jsou jednotlivé fáze řešení nastalých problémů. Jaké první kroky by měl podniknout krizový manager při vstupu do firmy. Jaké zkušenosti a znalosti by měl mít dobrý krizový manager a mnoho dalšího. Pan Klein Vám na konkrétních příkladech představí použité postupy a sdělí vlastní zkušenosti z oblasti krizového řízení.

Skill-Port VŠEM: TikTok 2021 - Skrytý potenciál giganta

14. 7. 2021 12:29

David Duc je influencer a zakladatel firmy Tiktokuj.cz. Za pouhý půl rok dokázal na TikToku získat 200 tisíc followerů. Aktuálně pomáhá lidem a firmám prosadit se na trhu TikToku, který je určitě pro všechny lukrativní. Mezi firmy, kterým pomáhá, patří například Super Zoo, Microsoft, Thai Massage.

Pan Duc během své přednášky ukáže TikTok, tak jak ho možná neznáte. Co se skrývá pod jeho pláštěm? Jak se dostat z 0 na 100 tisíc followerů za nejkratší čas? Co TikTok znamená pro budoucí influencery a firmy? Dozvíte se také zda se dá TikTokem uživit a proč lidi přecházejí více na TikTok.

Skill-Port VŠEM: Jak na firemní vzdělávání

9. 7. 2021 07:32

Václav Formánek je zakladatelem a jednatelem společnosti Educasoft, která klientům pomáhá naplňovat byznysové cíle prostřednictvím lepšího vzdělávání zaměstnanců a partnerů. Václav a celý Educasoft používá hry a herní prvky jako účinnou vzdělávací formu, díky které jsou jejich online kurzy zábavnější ale hlavně přínosnější.

Přednáška bude do značné míry interaktivní a provede Vás světem firemního vzdělávání. Dozvíte se, jak může dobře nastavené vzdělávání firmě pomoci zvyšovat výnosy a/nebo snižovat náklady. Dozvíte se také, jaké trendy vládnou online vzdělávání, jakým způsobem nad školením a rozvojem zaměstnanců uvažovat a také proč může být online kurz za 100 tisíc výhodnější než kurz za 10 tisíc.

Skill-Port VŠEM: Výkonný tým je jako posádka letadla - pilots for managers

8. 7. 2021 08:00

Stanislav Vojtíšek pracoval 25 let jako kapitán dálkových dopravních letadel společností České aerolinie (ČSA) a Turkish Airlines (THY). Své zkušenosti v řízení rizik a řešení krzových situací podle osvědčených modelů v letectví předává nyní jako lektor a konzultant několika nadnárodních společností. Současně se věnuje modelům efektivní komunikace, týmové spolupráce a efektivizaci schémat řízení.

Přednáška představí nejmodernější metody řízení rizikových a krizových situací, funkční schémata rozhodování a komunikace a také modely jak se vyvarovat nevratných chyb. Schémata používaná v letectví jsou vysoce funkční, jednoduchá a najdou uplatnění napříč obory.

Skill-Port VŠEM: Budoucnost bude udržitelná, nebo vůbec nebude

5. 7. 2021 08:00

Adriana Dergam začala profesionální kariéru v Madridu v mezinárodním vysílání španělského rozhlasu. V rámci svého skoro pětiletého působení v korporátní komunikaci ve Vodafonu a v Nadaci Vodafone v ČR měla na starosti mimo jiné implementaci první strategie udržitelného podnikání. Dnes působí jako konzultantka ve španělské společnosti Neben Consulting, věnuje se dál udržitelnosti například jako lektorka v Akademii managementu udržitelnosti nebo startupům v roli mentorky v programu Britské obchodní komory. Adriana také působí v neziskové novinářské organizaci Prague Center for Media Skills a je členkou Rady vlády pro lidská práva.

V přednášce bude představen kontext vývoje společnosti a změny očekávání od firem. Dále budou tyto trendy a jejich dopad ukázané na příkladu konkrétních zkušeností, ať už velkých korporátů nebo startupů. Spolu s analýzou a vývojem strategií budou studenti informováni také o současných trendech v udržitelnosti a reportování v ČR (Agenda 2030, firemní a neziskové iniciativy) a na mezinárodním poli (jako např. Globální cíle udržitelného rozvoje SDGs nebo EU Zelená dohoda).

Omezení provozu VŠEM 5.7.2021 - 6.7.2021

2. 7. 2021 16:01

Vzhledem k státním svátkům dne 5.7.2021 a 6.7.2021 bude budova VŠEM uzavřena a nebude možné využívat telefonní linku IPC VŠEM.

Děkujeme za pochopení.

Skill-Port VŠEM: Escaping USSR to achieve American dream

2. 7. 2021 08:00

Gene Panasenko je přední americký finanční poradce, který působí ve světě financí již 25 let. Ze Sovětského svazu, kde byl příslušníkem sovětské armády emigroval do USA, kde si díky svým úspěchům ve finančním světě splnil svůj americký sen. Gene pobýval v mnoha zemích světa a mluví několika jazyky.

V rámci přednášky pana Panasenka se dozvíte životní příběh emigranta, který si vybudoval jméno ve světě financí. Přednášející se dále podělí o své bohaté zkušenosti z oblasti financí v USA, kdy se zabývá finančním poradenstvím, investicemi, finančním plánováním, real estete, vzdělávacími semináři z oblasti finančnictví, apod. Samozřejmostí budou i odpovědi na dotazy z publika. Přednáška proběhne v anglickém jazyce.

On-line setkání s přednášejícími VŠEM

24. 6. 2021 16:08

Zveme Vás na on-line setkání s přednášejícími VŠEM. Vyučující se s Vámi podělí o to, proč vyučují právě na VŠEM, v čem je VŠEM výjimečná a jak pracují se svými studenty, aby zajistili, že je bude výuka bavit a nadchnou se pro práci ve svém oboru.

Setkáním Vás provede studentka VŠEM paní Petra Biache, která bude zpovídat JUDr. Cyrila Svobodu, Ph.D. z katedry Podnikové ekonomiky a Ing. Kamilu Tišlerovou, Ph.D. z katedry Marketingu. Oba tito akademičtí pracovníci patří mezi oblíbené vyučující na VŠEM a pyšní se bohatými zkušenostmi z praxe, o které se rádi dělí se svými studenty.

Využijte této jedinečné příležitosti, nechte se vtáhnout do hry a připravte si otázky. Těšíme se na Vás!

 • Termín: 01.07.2021 od 17:00 hod.
 • Videokonference proběhne živě prostřednictvím kanálu YouTube Studium VŠEM a bude přístupná široké veřejnosti.

Skill-Port VŠEM: Digitální ekonomika a její vize do budoucna

22. 6. 2021 08:53

Leopold Tanner je vysokoškolský pedagog a lektor, odborník zabývající se otázkami financializace globální ekonomiky, multiporality měnových a finančních systémů a podnikovými strategiemi. Dříve působil jako poradce místopředsedy vlády ČR a ministra spravedlnosti. Aktuálně zastává pozici Senior Advisor ve společnosti Platon Finance.

Cílem přednášky pana Tannera bude představení problematiky digitální ekonomiky a její vize do budoucna. Vývoj nových technologií je nezastavitelný a současný finanční systém je vůči těmto změnám nestabilní. Jaký dopad to bude mít na budoucnost ekonomiky? Dokáže digitalizace ekonomiky skutečně pomoci, nebo se jedná jen o velký hazard? Proč je důležité se zajímat o digitální měny a kryptoměny? To jsou otázky, na které bude pan Tanner během své přednášky odpovídat.

Skill-Port VŠEM: Kryptoměny - je čas se o nich dozvědět víc!

17. 6. 2021 09:00

Václav Holler sledoval již jako mladý programátor vznik kryptoměn takřka od začátku Bitcoinu. Tehdy ale netušil, že jednou bude z kryptoměn seriózní investiční nástroj. Do světa financí pronikl přes Forex a okolo roku 2015 začal vnímat kryptoměny jako významnou příležitost. Je fanouškem blockchainu a věří, že to je technologie, která změní nejen svět financí. Nyní vede společnost CRYFIN, která se zabývá správou majetku a investováním do kryptoměn.

V rámci přednášky se hlouběji seznámíte s kryptoměnami, které jsou v poslední době na vzestupu a těší se velké oblibě ve společnosti. Pan Holler se bude ve své prezentaci dotýkat témat, jako: Co to jsou kryptoměny, k čemu slouží, představí světový fenomén "Bitcoin", kdo může s kryptoměni začít a kdy je ten nejlepší čas začít, pozitiva a negativa, které se nesou s kryptoměnami a nakonec rady a tipy od samotného Václava, jako profesionála z oboru.

Skill-Port VŠEM: Sebeobrana bez boje - jak si nastavit a bránit své hranice

16. 6. 2021 14:17

Pavel Houdek je hlavní instruktor moderní sebeobrany, vystudovaný právník a kriminolog. Ve svých kurzech učí, jak se zbavit strachu a dokázat se o sebe v krizových situacích postarat.

Co kdybyste uměli zabránit útoku ještě před tím, než k němu dojde? Co kdybyste uměli poznat násilníka dříve, než k vám vůbec přistoupí, a mohli se mu tak vyhnout? Když se řekne sebeobrana, většina lidí si představí techniky, jak se bránit úderu nebo kopu. Útok ale začíná mnohem dříve, kdy si vás útočník nejdříve vybere, pak k vám musí přijít, zpravidla na vás bude křičet, následně se musí připravit a až nakonec zaútočí. Na přednášce pana Houdka se dozvíte, co všechno můžete udělat, abyste se cílem násilníka vůbec nestali.

Letní grilování VŠEM

14. 6. 2021 21:13

Chybí vám potkávání se s ostatními na VŠEM tak, jako nám? Pojďme si užít letní grilování, které proběhne 23.6.2021 od 17:00 hod. na pozemku Campus VŠEM (zadní část budovy)!

Přijďte konečně osobně poznat své spolužáky, setkejte se opět s těmi, které jste třeba rok neviděli a poznejte starší studenty ze Studentského klubu VŠEM.

 • Na místě pro vás bude připraveno občerstvení, posezení a všechno ostatní, co na správnou grilovačku patří!
 • Zapojit se můžete do seznamovacích her, které pro vás studenti připravují, nebo si užít volnou zábavu a posedět s přáteli.
 • Kapacita akce je omezená, proto neváhejte s přihlašováním, které bude probíhat prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA.
 • Dodržujte prosím na akci hygienická opatření. Pro účast je nutné se prokázat potvrzením o absolvování PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem (ne starší 7 dnů) nebo antigenním testem (ne starší 72 hodin), nebo potvrzením o očkování proti onemocnění COVID-19 (nejméně 22 dní od první dávky). Také je možné doložit prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce.

Moc se na vás všechny těšíme a doufáme, že si akci užijeme!

On-line setkání se studenty distanční formy studia

10. 6. 2021 16:30

Zveme Vás na on-line setkání se studenty distanční formy studia na VŠEM. Studenti se s Vámi během setkání podělí o své zkušenosti s on-line studiem na VŠEM, nastíní Vám průběh studia, a prozradí, jak se jim daří studovat ze zahraničí i vzdálených koutů České republiky. Zároveň zodpoví Vaše dotazy.

 • Termín: pondělí 14.06.2021, od 17:30 hod. živě prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné široké veřejnosti).
 • Setkání je vhodné pro všechny, kteří se zajímají o distanční formu studia na VŠEM, i ty, kteří se o formě studia teprve rozhodují.

Hosté VŠEM: Současné výzvy v logistice z pohledu Kühne + Nagel

10. 6. 2021 15:00

Miroslav Pudil pracuje pro společnost Kühne + Nagel více než 25 let, během kterých působil v různých pozicích, naposledy jako ředitel divize pozemních přeprav. Jedná se o zkušeného lídra s hlubokými znalostmi logistického trhu, jež jednoznačně přispějí k rozvoji digitálních aktivit společnosti Kühne + Nagel, k akvizici národních i globálních zákazníků a implementaci nových služeb s vysokou přidanou hodnotou.

V rámci přednášky bude představena společnost Kühne + Nagel z globálního i lokálního hlediska, ale především se dozvíte jak se společnost staví k udržitelnosti (programy na kompenzaci uhlíkové stopy, CSR) a diverzitě a inkluzi. Zároveň budou také zmíněna aktuální řešení spojená s pandemií COVID-19, např. interní opatření na ochranu zaměstnanců, nové modely práce či přínos ke globálnímu boji proti pandemii.