VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality VŠEM

Aktuality VŠEM

Skill-Port VŠEM: Není love brand jako love brand - jste ochotní si značku, co milujete, vytetovat na záda

9. 6. 2021 13:20

Ondřej Kasík je ředitelem komunikace AC Sparta Praha, kdy má na starosti styk s novináři, fanoušky a veřejností, zajišťuje také správu interních médií (Facebook, Twitter, YouTube channel, tištěný zpravodaj Sparta, do toho!) a je mluvčím klubu.

Během on-line besedy s panem Kasíkem se dozvíte jaké to je vést komunikaci jednoho z pražských "S", jak se vypořádat s fanoušky i tím, že Češi jsou vlastně všichni trenéři.

Workshop: Právo a pandemie covid-19

9. 6. 2021 11:35

Připravili jsme pro Vás další workshop na téma Právo a pandemie covid-19 s JUDr. Mgr. Barborou Vlachovou, Ph.D.

Celosvětová pandemie covid-19 zasáhla prakticky všechny aspekty života společnosti. Výjimkou není ani právo, kdy bylo třeba zareagovat na aktuální situaci. Dopady těchto legislativních změn a přijatých opatření však budou ovlivňovat život společnosti nepochybně ještě v průběhu dalších let.

Některá témata přednášky:

 • Nouzový stav a zákonnost jeho vyhlášení
 • Pandemický zákon
 • Mimořádná opatření ministerstva
 • Covid-19 a ochrana osobních údajů

Zúčastněte se online workshopu na zajímavé téma a pozvěte i svou rodinu a přátele.

Hosté VŠEM: Sémioprostor tištěných a elektronických médií a znakové systémy v něm uplatňované

8. 6. 2021 15:22

Taťjana Iskanderová již 15 let působí jako mediální analytička, vědkyně a socioložka. Spolupracuje s takovými významnými vzdělávacími, výzkumnými a oficiálními institucemi a organizacemi, jako je Univerzita Karlova, Univerzita Jana Ámose Komenského a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Mediální sdělení jsou plná znaků, které slouží k tomu, aby jejich recipienta určitým způsobem navedly na požadovanou cestu intepretace obsahu mediálního sdělení. Proto mediální sémiotika, věda o znacích, se stává předpokladem pro hlubší pochopení procesu mediální komunikace a základním nástrojem k tvoření mediálních obsahů.

Workshop pro uchazeče - distanční studium

30. 5. 2021 08:00

Distanční studium přináší studentům mnoho výhod, jakými je například absolutní flexibilita a svoboda, vlastní tempo studia, vlastní organizace studia a zkoušek, výběr materiálů, nezávislost na místě i časovém pásmu. Přináší s sebou ale i spoustu výzev a nástrah, kterým se dá snadno předejít, když víte, jak na to!
 • Během setkání se dozvíte něco o základech distanční formy studia, výhodách a přínosech distančního studia, výzvách, kterým je nutno čelit a o tipech na hladký průběh studia.
 • Povídáním o distančním studiu vás provede naše vyučující, Ing. Kamila Tišlerová, Ph.D.
 • Setkání proběhne 2.6.2021 od 17:00 hod. živě na YouTube kanále Studium VŠEM a bude přístupné široké veřejnosti.

Skill-Port VŠEM: Behaviorální ekonomie

28. 5. 2021 10:51

Petr Koblovský je český advokát, ekonom a vysokoškolský pedagog. Je činný jako předseda správní rady Liberálního institutu a předseda správní rady Centra pro behaviorální a ekonomické experimenty. Na VŠEM zavítá, aby vám představil základy behaviorální ekonomie.

Behaviorální ekonomie je obor ekonomie, který se zabývá dopady sociálních, kognitivních a emocionálních faktorů na ekonomické rozhodování jednotlivců a institucí. Zatímco standardní ekonomie se zaměřuje na důsledky a vnější okolnosti lidského jednání za předpokladu racionality, behaviorální ekonomie zkoumá systematické způsoby lidského rozhodování a jejich vliv na lidské jednání za předpokladu omezené racionality. 

Skill-Port VŠEM: Odhalte blok mezi vámi a cizími jazyky

25. 5. 2021 09:06

Dominika Pašková je zakladatelkou a jednatelkou jazykové školy Perfect World, v současné době nejlépe hodnocená jazyková škola v ČR dle nezávislého portálu jazykovky.cz. Je to lektorka s chutí do života, plná energie a touhy svým studentům skutečně pomoci. Má vysoké nároky, vyžaduje a umí studenty vést tam, kam se chtějí dostat. Vyučuje angličtinu, němčinu, španělštinu a francouzštinu. Zároveň je matkou pěti malých dětí, obrovským milovníkem sportu a jazyků.

Zúčastněte se smysluplné přednášky, která Vám odhalí osudový blok mezi vámi a cizími jazyky a nasměruje Vás, jak konečně udělat znatelný pokrok. Dozvíte se rady z praxe a tajné tipy, jak být úspěšní v cizích jazycích.

Hosté VŠEM: Jak uspět v neznámém prostředí

24. 5. 2021 08:27

Přednáška s Jakubem Zajícem, jedním ze zakladatelů firmy Dudes and Barbies. Spolu s nimi proměnil Radlickou kulturní sportovnu, Kavárnu, co hledá jméno a asi nejznámější Vnitroblock. Umístil se také v žebříčku 30 pod 30 v časopisu Forbes.

Šli jste někdy kolem nějaké polorozpadlé budovy a říkali jste si, ať tu budovu už zbourají, jen zabírá místo? Jakub Zajíc spolu s Lukášem Žďárským naopak podobné druhy budov vyhledávají a snaží se z nich udělat hezká a příjemná místa, která mají nějaký smysl. Jestliže jste někdy navštívili holešovický Vnitroblock, tak jistě víte, že si zde můžete vychutnat kávu, zatančit si, nakupovat, zajít na workshopy či podívat se na film. Ještě před čtyřmi lety to však byla pouhá ruina. Jak se jim to ale podařilo změnit? Jak překonali překážky, na které narazili? To se dozvíte v rámci přednášky cyklu Hosté VŠEM!

 • Připojte se k nám na akci, která proběhne on-line prostřednictvím YouTube Studium VŠEM 25. 5. 2021 od 17:00 hod.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Jak uspět v neznámém prostředí.
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Skill-Port VŠEM: Ze života sportovce s handicapem

15. 5. 2021 15:07

Michal Šnajdr je první český hendikepovaný extrémní skialpinista a ultramaratonec, který závodí na největších světových závodech.

 • Žije v Rakousku s přáteli, kteří žijí rovněž s handicapem a řídí neziskovou organizaci Adapted, podporující handicapované extrémní sportovce.
 • Během přednášky Michal popíše svůj životní příběh a přiblíží svět skialpinismu a ultramaratonu. Prozradí, jaké je to je, závodit proti světové špičce!
 • Termín: 20.05.2021, od 17:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Sport na vrcholové úrovni
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Skill-Port VŠEM: Důležitost brandové strategie v rámci marketingu firmy

15. 5. 2021 14:59

Nadšenci do marketingu pozor! V rámci cyklu Skill-Port přivítáme na VŠEM Margaritu Kinskou, Brand marketing konzultantku na volné noze!

 • V současnosti působí zároveň jako manažerka pro marketing a partnerské vztahy v IT společnosti MyMight, která vyvíjí vlastní bezpečnou IoT platformu.
 • Má za sebou zkušenosti z firem jako AVG Technologies, Microsoft, Nestlé, ARBES a dalších, kde působila v marketingových týmech.
 • V rámci Brand a Marketing poradenství řeší komplexní strategii firmy, přesahy do zákaznické péče, obchodní strategie a 360 stupňový marketing.
 • Během přednášky představí, co je Brand a jak vypadá strategie Brandu v našem prostředí, naučí nás rozdíl mezi rebrandingem a redesignem, a ukáže nejnovější trendy v tomto odvětví!
 • Připojte se k nám na akci, která proběhne on-line prostřednictvím YouTube Studium VŠEM 18. 5. 2021 od 17:00 hod.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Brandová strategie jako součást marketingu firmy.
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Skill-Port VŠEM: Duševní zdraví, aneb bez duše to nejde

11. 5. 2021 08:22

Duševní zdraví jako jeden ze základních pilířů pro náš život. Jak správně klást důraz na duševní hygienu, jak vnímat sebe sama jako prevenci před vznikem duševního onemocnění a jak si všímat signálů, které mohou vést k psychické nerovnováze?

 • Skill-Port VŠEM s Mgr. Monikou Razímovou, psychosociální pracovnicí a úspěšnou profesionální koučkou, která rovněž pracuje jako specialista v oblasti duševního zdraví v nestátní neziskové organizaci Lomikámen, z.ú.
 • Poslední rok žijeme v době, kdy je naše psychické zdraví v ohrožení. Spousta lidí sáhne po pilulkách štěstí a domnívá se, že bude vše v pořádku.
 • Připojte se k nám na akci, která proběhne on-line prostřednictvím YouTube Studium VŠEM 13. 5. 2021 od 17:00 hod.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Duševní zdraví
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

On-line setkání s absolventy VŠEM

11. 5. 2021 08:00

Srdečně Vás zveme na on-line setkání s absolventy VŠEM, které proběhne na platformě Clubhouse! Setkání je určeno především pro zájemce o studium VŠEM, kteří by se o škole rádi něco dozvěděli přímo od úspěšných absolventů.

 • Jak probíhá studium na VŠEM? Jaké má škola zázemí, jací jsou vyučující, a dá se při škole pracovat? Na všechny otázky Vám absolventi VŠEM rádi odpoví!
 • Pokud uvažujete o studium VŠEM, ale máte spoustu otázek, setkání je určené právě pro vás.
 • Už jste studenti VŠEM, ale hodili by se vám tipy a triky na úspěšné studium? Přijďte i vy!
 • Setkání proběhne v pondělí 17.05.2021 od 17:30 hod. živě v aplikaci CLUBHOUSE!

Skill-Port VŠEM: Jak a proč začít podnikat

29. 4. 2021 19:25

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Jak a proč začít podnikat.

Zdeněk Šimek se zaměřuje především na výchovu podnikatelů ve všech možných oborech. Je velice aktivní na sociálních sítích, kde natáčí videa, jak a proč podnikat, na co si dát pozor v začátcích a také velmi rád sdílí své zkušenosti z dob podnikání.

V rámci přednášky se seznámíte s tím, co je to vůbec podnikání, co to obnáší, jaké jsou typy podnikání, jaký by měl být podnikatel, ale také hlavní důvody proč jít podnikat. Dále se dozvíte, co je dobré znát a vědět na začátku podnikání, tipy, rady a návody. Pan Šimek se velice rád podělí o své zkušenosti, které za dob svého podnikání načerpal, a mile rád zodpoví veškeré vaše dotazy.

Hosté VŠEM: Kouzlo psychoterapie

28. 4. 2021 16:30

Hosté VŠEM s Tomášem Kvapilíkem 10.05.2021, od 17:00 hod. na téma Kouzlo psychoterapie.

 • Jaké je místo psychoterapie v běžném lidském životě? Jakou úlohu má plnit? Co se to vlastně děje mezi klientem a terapeutem v soukromí desítek konzultací? Na tyto otázky lidé často hledají odpovědi, často je ale nacházejí jen velmi těžko. Při své praxi přednášející pozoruje, že se psychoterapie jako léčebný a pomáhající obor ocitá někde na hraně mezi běžným povědomím a míjeným tajemstvím. Přednáška má za cíl přispět k příklonu k té první variantě a tak trochu pootevřít pomyslné dveře psychoterapeutické pracovny.
 • Tomáš Kvapilík je psycholog a psychoterapeut ve výcviku. Po dokončení studií pracoval jako terapeut v komunitě pro drogově závislé Krok v Kyjově, poté působil v pozici psychologa v Intervenčním centru Spondea pro osoby ohrožené domácím násilím. V současné době provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, příležitostně se věnuje také přednáškové činnosti na školách a v pracovních kolektivech v rámci osvěty, prevence či krizové intervence.
 • Pan Kvapilík se zaměří na procesy, které u lidí předcházejí rozhodnutí vyhledat psychoterapii. Pojmenuje očekávání ze strany klienta i ze strany terapeuta.

Movie night VŠEM

28. 4. 2021 12:00

Připravili jsme pro Vás Movie night VŠEM zaměřenou na největší chyby ve velkých, převážně hollywoodských produkcích i ve studentských videích.

Pan doktor Ivan Rokošný, který Vás bude akcí provázet, je odborník na slovo vzatý. Dlouhodobě se věnuje audiovizuální tvorbě a díky jeho nadšení pro filmy a studentskou tvorbu se v průběhu streamu dozvíte mnoho užitečných rad a návodů na to, jak se vyvarovat chybám při tvorbě vašich videí, reklamních spotů, filmů, nebo třeba produktových stories.

 • Termín: středa 05.05.2021, od 17:00 hod. prostřednictvím streamu na YouTube Studium VŠEM (přístupné i širší veřejnosti)

Skill-Port VŠEM: Problematika řízení lidských zdrojů a identifikace manažerských talentů

27. 4. 2021 18:37

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Problematika řízení lidských zdrojů a identifikace manažerských talentů.

Stanislav Termann působil jako psycholog u vojenského obranného zpravodajství, následně jako manažer ve funkcích personálního ředitele společností Pěkný Unimex, Securitas a Auto ESA. Řadu let se také věnuje lektorské činnosti, zejména v oblasti zvládání stresu, vedení lidí, komunikace a vyjednávání. Koučuje také manažery i profesní odborníky, kde se zaměřuje zejména na oblasti práce s lidskými zdroji. Současně je autorem mnoha publikací např. Umění přesvědčit a vyjednat a další.

V rámci přednášky se seznámíte hlavně s problematikou v oblasti řízení lidských zdrojů a personalistiky - náboru nových zaměstnanců a efektivní komunikace. Dále by se pan doktor chtěl věnovat identifikaci manažerských talentů již u studentů na VŠ a jejich následnému uplatnění. Také se zmíní o prolínání profesí psychologů a personalistů.

Skill-Port VŠEM: Jak prakticky využít možnosti profesionální sítě LinkedIn

21. 4. 2021 08:46

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Jak prakticky využít možnosti profesionální sítě LinkedIn.

Martin Mlčoch, obchodní konzultant z pražského SALESDOCk, nastavuje technologickým firmám obchodní procesy a nástroje, jako CRM, nebo pomáhá s identifikací vhodných klientů. Specializuje se na kontaktování a kvalifikaci (ověření reálného byznys zájmu) zákazníků. K tomu využívá běžné i moderní nástroje, jako je LinkedIn.

V rámci přednášky se dozvíte, jak se panu Mlčochovi daří zaujmout a pochopit potřeby zákazníků a v důsledku získávat nové zakázky. Zároveň s vámi nasdílí svůj příběh a podělí se o ověřené praktiky jako jsou např. organický dosah na LinkedIn (specifika práce na této síti, využití a vhodnost, budování brandu, networking), principy a využití LinkedIn pro generování poptávky, či automatizace práce na LinkedIn.

Hosté VŠEM: Stres, vyhoření, workoholismus

20. 4. 2021 07:27

Přednáška v rámci cyklu Hosté VŠEM na téma Stres, vyhoření, workoholismus.

MUDr. Tomáš Rektor je psychiatr a psychoterapeut, který se dlouhodobě specializuje na adiktologii. Kromě alkoholiků, narkomanů a netolistů léčí i další druhy závislostí, mezi nimi workoholismus – závislost na práci.

Jak se z člověka stane WORKOHLIK? Můžu VYHOŘET, když mám svou práci tolik rád? A jakou roli v tom všem hraje STRES? V rozhovoru s panem doktorem přijde řeč na prevenci stresu, jak zvládat stresové stavy v době pandemie a nekonečných home-officů. Dozvíte se, jak poznat workoholismus, jak mu předcházet a co dělat, když máte ve svém okolí workoholika. Dotkneme se také ožehavého tématu syndromu vyhoření, proč vzniká a jak se s ním dá vypořádat.

Workshop: Jak porozumět Číně

14. 4. 2021 09:56

Připravili jsme pro Vás další workshop, který povede Ing. Kamila Tišlerová, Ph.D., zástupce katedry marketingu VŠEM.

Je pro nás Čína hrozbou nebo příležitostí? Proč se tolik obchodů a společných podniků nezdařilo? Je vůbec nějaká cesta na získání solidního partnerství a úspěšného businessu? Na co slyší čínský spotřebitel? Workshop si neklade za cíl kompletně analyzovat Čínu, ale spíše upozornit na oblasti možných nedorozumění, ukázat odlišnou filozofii a přinést jiný úhel pohledu. Ing. Kamila Tišlerová, Ph.D. na několika čínských business univerzitách hostovala, přidá tak i osobní postřehy a příběhy.

Workshop se zaměří na:

 • hlavní kulturní odlišnosti
 • překážky pro úspěšný business
 • charakteristika čínského spotřebitele
 • jak vidí svět čínský VŠ student

Zúčastněte se online workshopu na zajímavé téma a pozvěte i svou rodinu a přátele.

Workshop: Management sociálních služeb

13. 4. 2021 11:52

Připravili jsme pro Vás další workshop, který povede PhDr. Gabriela Ježková Petrů, zástupce katedry lidských zdrojů VŠEM.

Cílem workshopu je seznámit studenty s nejnovějším pojetím a přístupy v managementu sociálních služeb. Pozornost bude zaměřena především na témata, která se stala aktuálními vzhledem k probíhající pandemii COVID-19, která oblast sociálních služeb zřetelně zasáhla. V souvislosti s pandemií se zvýšila poptávka po sociálních službách a zároveň se začala objevovat nová témata, která musí sociální služby řešit a která jsou důsledkem změn ve společnosti. Tato témata požadují zvýšení kompetencí sociálních pracovníků, zaměření se na nové oblasti a vypracování nových přístupů v práci s klienty.

Zúčastněte se online workshopu na velmi aktuální téma a pozvěte i svou rodinu a přátele.

Skill-Port VŠEM: Udržitelné podnikání

12. 4. 2021 16:00

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Udržitelné podnikání.

Miloš Malaník začal svou kariéru v logistice v 90. letech a z kurýra se vypracoval až na vedoucího brněnské pobočky. V rámci své více než dvacetileté kariéry v mezinárodní balíkové přepravě působil také na lokálních i regionálních manažerských pozicích. Práci vrcholového manažera zastával ve firmách DHL Express, UPS Supply Chain Solutions, Ceva Logistics či ve společnosti TNT Express. V tuto chvíli již přes 4 roky působí jako generální ředitel společnosti DPD pro Českou republiku a Regional Manager CEE.

V rámci přednášky se dozvíte, co udržitelné podnikání znamená a co z něj plyne pro firmy. Pan Malaník vám sdělí, jak se k udržitelnému podnikání staví DPDgroup ve světě, a dále zmíní i některé konkrétní příklady z České republiky.