VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality VŠEM

Aktuality VŠEM

Hosté VŠEM: Jak uspět v neznámém prostředí

24. 5. 2021 08:27

Přednáška s Jakubem Zajícem, jedním ze zakladatelů firmy Dudes and Barbies. Spolu s nimi proměnil Radlickou kulturní sportovnu, Kavárnu, co hledá jméno a asi nejznámější Vnitroblock. Umístil se také v žebříčku 30 pod 30 v časopisu Forbes.

Šli jste někdy kolem nějaké polorozpadlé budovy a říkali jste si, ať tu budovu už zbourají, jen zabírá místo? Jakub Zajíc spolu s Lukášem Žďárským naopak podobné druhy budov vyhledávají a snaží se z nich udělat hezká a příjemná místa, která mají nějaký smysl. Jestliže jste někdy navštívili holešovický Vnitroblock, tak jistě víte, že si zde můžete vychutnat kávu, zatančit si, nakupovat, zajít na workshopy či podívat se na film. Ještě před čtyřmi lety to však byla pouhá ruina. Jak se jim to ale podařilo změnit? Jak překonali překážky, na které narazili? To se dozvíte v rámci přednášky cyklu Hosté VŠEM!

 • Připojte se k nám na akci, která proběhne on-line prostřednictvím YouTube Studium VŠEM 25. 5. 2021 od 17:00 hod.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Jak uspět v neznámém prostředí.
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Skill-Port VŠEM: Ze života sportovce s handicapem

15. 5. 2021 15:07

Michal Šnajdr je první český hendikepovaný extrémní skialpinista a ultramaratonec, který závodí na největších světových závodech.

 • Žije v Rakousku s přáteli, kteří žijí rovněž s handicapem a řídí neziskovou organizaci Adapted, podporující handicapované extrémní sportovce.
 • Během přednášky Michal popíše svůj životní příběh a přiblíží svět skialpinismu a ultramaratonu. Prozradí, jaké je to je, závodit proti světové špičce!
 • Termín: 20.05.2021, od 17:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Sport na vrcholové úrovni
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Skill-Port VŠEM: Důležitost brandové strategie v rámci marketingu firmy

15. 5. 2021 14:59

Nadšenci do marketingu pozor! V rámci cyklu Skill-Port přivítáme na VŠEM Margaritu Kinskou, Brand marketing konzultantku na volné noze!

 • V současnosti působí zároveň jako manažerka pro marketing a partnerské vztahy v IT společnosti MyMight, která vyvíjí vlastní bezpečnou IoT platformu.
 • Má za sebou zkušenosti z firem jako AVG Technologies, Microsoft, Nestlé, ARBES a dalších, kde působila v marketingových týmech.
 • V rámci Brand a Marketing poradenství řeší komplexní strategii firmy, přesahy do zákaznické péče, obchodní strategie a 360 stupňový marketing.
 • Během přednášky představí, co je Brand a jak vypadá strategie Brandu v našem prostředí, naučí nás rozdíl mezi rebrandingem a redesignem, a ukáže nejnovější trendy v tomto odvětví!
 • Připojte se k nám na akci, která proběhne on-line prostřednictvím YouTube Studium VŠEM 18. 5. 2021 od 17:00 hod.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Brandová strategie jako součást marketingu firmy.
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Skill-Port VŠEM: Duševní zdraví, aneb bez duše to nejde

11. 5. 2021 08:22

Duševní zdraví jako jeden ze základních pilířů pro náš život. Jak správně klást důraz na duševní hygienu, jak vnímat sebe sama jako prevenci před vznikem duševního onemocnění a jak si všímat signálů, které mohou vést k psychické nerovnováze?

 • Skill-Port VŠEM s Mgr. Monikou Razímovou, psychosociální pracovnicí a úspěšnou profesionální koučkou, která rovněž pracuje jako specialista v oblasti duševního zdraví v nestátní neziskové organizaci Lomikámen, z.ú.
 • Poslední rok žijeme v době, kdy je naše psychické zdraví v ohrožení. Spousta lidí sáhne po pilulkách štěstí a domnívá se, že bude vše v pořádku.
 • Připojte se k nám na akci, která proběhne on-line prostřednictvím YouTube Studium VŠEM 13. 5. 2021 od 17:00 hod.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Duševní zdraví
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

On-line setkání s absolventy VŠEM

11. 5. 2021 08:00

Srdečně Vás zveme na on-line setkání s absolventy VŠEM, které proběhne na platformě Clubhouse! Setkání je určeno především pro zájemce o studium VŠEM, kteří by se o škole rádi něco dozvěděli přímo od úspěšných absolventů.

 • Jak probíhá studium na VŠEM? Jaké má škola zázemí, jací jsou vyučující, a dá se při škole pracovat? Na všechny otázky Vám absolventi VŠEM rádi odpoví!
 • Pokud uvažujete o studium VŠEM, ale máte spoustu otázek, setkání je určené právě pro vás.
 • Už jste studenti VŠEM, ale hodili by se vám tipy a triky na úspěšné studium? Přijďte i vy!
 • Setkání proběhne v pondělí 17.05.2021 od 17:30 hod. živě v aplikaci CLUBHOUSE!

Skill-Port VŠEM: Jak a proč začít podnikat

29. 4. 2021 19:25

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Jak a proč začít podnikat.

Zdeněk Šimek se zaměřuje především na výchovu podnikatelů ve všech možných oborech. Je velice aktivní na sociálních sítích, kde natáčí videa, jak a proč podnikat, na co si dát pozor v začátcích a také velmi rád sdílí své zkušenosti z dob podnikání.

V rámci přednášky se seznámíte s tím, co je to vůbec podnikání, co to obnáší, jaké jsou typy podnikání, jaký by měl být podnikatel, ale také hlavní důvody proč jít podnikat. Dále se dozvíte, co je dobré znát a vědět na začátku podnikání, tipy, rady a návody. Pan Šimek se velice rád podělí o své zkušenosti, které za dob svého podnikání načerpal, a mile rád zodpoví veškeré vaše dotazy.

Hosté VŠEM: Kouzlo psychoterapie

28. 4. 2021 16:30

Hosté VŠEM s Tomášem Kvapilíkem 10.05.2021, od 17:00 hod. na téma Kouzlo psychoterapie.

 • Jaké je místo psychoterapie v běžném lidském životě? Jakou úlohu má plnit? Co se to vlastně děje mezi klientem a terapeutem v soukromí desítek konzultací? Na tyto otázky lidé často hledají odpovědi, často je ale nacházejí jen velmi těžko. Při své praxi přednášející pozoruje, že se psychoterapie jako léčebný a pomáhající obor ocitá někde na hraně mezi běžným povědomím a míjeným tajemstvím. Přednáška má za cíl přispět k příklonu k té první variantě a tak trochu pootevřít pomyslné dveře psychoterapeutické pracovny.
 • Tomáš Kvapilík je psycholog a psychoterapeut ve výcviku. Po dokončení studií pracoval jako terapeut v komunitě pro drogově závislé Krok v Kyjově, poté působil v pozici psychologa v Intervenčním centru Spondea pro osoby ohrožené domácím násilím. V současné době provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, příležitostně se věnuje také přednáškové činnosti na školách a v pracovních kolektivech v rámci osvěty, prevence či krizové intervence.
 • Pan Kvapilík se zaměří na procesy, které u lidí předcházejí rozhodnutí vyhledat psychoterapii. Pojmenuje očekávání ze strany klienta i ze strany terapeuta.

Movie night VŠEM

28. 4. 2021 12:00

Připravili jsme pro Vás Movie night VŠEM zaměřenou na největší chyby ve velkých, převážně hollywoodských produkcích i ve studentských videích.

Pan doktor Ivan Rokošný, který Vás bude akcí provázet, je odborník na slovo vzatý. Dlouhodobě se věnuje audiovizuální tvorbě a díky jeho nadšení pro filmy a studentskou tvorbu se v průběhu streamu dozvíte mnoho užitečných rad a návodů na to, jak se vyvarovat chybám při tvorbě vašich videí, reklamních spotů, filmů, nebo třeba produktových stories.

 • Termín: středa 05.05.2021, od 17:00 hod. prostřednictvím streamu na YouTube Studium VŠEM (přístupné i širší veřejnosti)

Skill-Port VŠEM: Problematika řízení lidských zdrojů a identifikace manažerských talentů

27. 4. 2021 18:37

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Problematika řízení lidských zdrojů a identifikace manažerských talentů.

Stanislav Termann působil jako psycholog u vojenského obranného zpravodajství, následně jako manažer ve funkcích personálního ředitele společností Pěkný Unimex, Securitas a Auto ESA. Řadu let se také věnuje lektorské činnosti, zejména v oblasti zvládání stresu, vedení lidí, komunikace a vyjednávání. Koučuje také manažery i profesní odborníky, kde se zaměřuje zejména na oblasti práce s lidskými zdroji. Současně je autorem mnoha publikací např. Umění přesvědčit a vyjednat a další.

V rámci přednášky se seznámíte hlavně s problematikou v oblasti řízení lidských zdrojů a personalistiky - náboru nových zaměstnanců a efektivní komunikace. Dále by se pan doktor chtěl věnovat identifikaci manažerských talentů již u studentů na VŠ a jejich následnému uplatnění. Také se zmíní o prolínání profesí psychologů a personalistů.

Skill-Port VŠEM: Jak prakticky využít možnosti profesionální sítě LinkedIn

21. 4. 2021 08:46

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Jak prakticky využít možnosti profesionální sítě LinkedIn.

Martin Mlčoch, obchodní konzultant z pražského SALESDOCk, nastavuje technologickým firmám obchodní procesy a nástroje, jako CRM, nebo pomáhá s identifikací vhodných klientů. Specializuje se na kontaktování a kvalifikaci (ověření reálného byznys zájmu) zákazníků. K tomu využívá běžné i moderní nástroje, jako je LinkedIn.

V rámci přednášky se dozvíte, jak se panu Mlčochovi daří zaujmout a pochopit potřeby zákazníků a v důsledku získávat nové zakázky. Zároveň s vámi nasdílí svůj příběh a podělí se o ověřené praktiky jako jsou např. organický dosah na LinkedIn (specifika práce na této síti, využití a vhodnost, budování brandu, networking), principy a využití LinkedIn pro generování poptávky, či automatizace práce na LinkedIn.