VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality VŠEM

Aktuality VŠEM

Skill-Port VŠEM: Jak udělat z digitální agentury lovebrand

24. 2. 2022 16:00

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Karolem Velebou na téma Jak udělat z digitální agentury lovebrand, kterou zorganizoval student VŠEM, proběhne ve středu 02.03.2022 od 17:00 hod. v budově VŠEM.

 • Karol Veleba je výkonný ředitel digitální marketingové agentury Effectix.com, stratég, krizový manager, leader a mentor v Impact Hub. Taktéž působí jako Google Certified Trainer, kde se specializuje na oblast Salesu. Pan Veleba má více jak 20leté bohaté zkušenosti z prostředí online marketingu a managementu.
 • V rámci přednášky se seznámíte s příběhem pana Veleby a jeho zkušenostmi z několika firem, ve kterých působil zpravidla na vůdčích pozicích. Dále Vám pan Veleba nastíní problematiku digitálního marketingu, krizového managementu ve firmách, své pojetí firemní kultury a leadershipu či business strategií. V neposlední řadě Vám prozradí svou osobní misi v oblasti společensky prospěšných projektů.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Jak vymyslet název pro vaši značku. Téma pro aplikační studii: Kritéria vytvoření silné značky.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 01.03.2022, 23:59 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Lekce jógy a meditace

24. 2. 2022 11:22

Seznamte se se základy jógy s instruktorkou Barborou Millerovou a vyzkoušejte meditační techniky dýchání a vyčištění mysli s Kristýnou, studentkou VŠEM.

Naučte se věnovat sami sobě v dnešní uspěchané době plné stresu a pochopte, jak lidské tělo reaguje při vyčištění mysli.

 • Termín: středa 02.03.2022, od 17:30 hod.
 • Místo: Posilovna VŠEM
 • Vzhledem k omezenému počtu podložek doporučujeme donést si vlastní.
 • Upozorňujeme, že šatna ani sprchy nejsou aktuálně k dispozici.
 • Přihlašování prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 28.02.2022, 23:59 hod.

Workshop: Prioritizace - jak optimalizovat rozhodovací proces a organizaci času

23. 2. 2022 15:30

Workshop se studentem VŠEM Danielem Zachem na téma Prioritizace - jak optimalizovat rozhodovací proces a organizaci času proběhne v pondělí 28.02.2022 od 17:30 hod. v budově VŠEM.

 • Daniel Zach je studentem 2. ročníku navazujícího magisterského programu na VŠEM a zároveň aktuálně zastává pozici hlavního manažera ve firmě Sparring Partners, která se specializuje na HR, well-being a zdraví zaměstnanců, konkrétně vytváření a řízení rozvojových benefitních programů v korporátních firmách. Mimo to založil i vlastní projekt Strive High, který podporuje mladé sportovce v sociálně neoptimálních podmínkách.
 • V rámci přednášky se s Vámi Daniel podělí o příběh ze života i praktické ukázky problematiky, včetně ukázky vědeckých studií. Seznámíte se také s nástroji pro organizaci času a jejich aplikace, např. Dimensional thinking, Focus Funnel, Eisenhower decision matrix, Task division, Big rocks / Small rocks theory, Time boxing, nebo To-Do list. Navíc se naučíte i základních funkce, které lze využívat v rámci každého dne pro optimalizaci životního stylu a efektivity.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Role time managementu v práci manažera. Téma pro aplikační studii: Práce s časem v projektovém řízení.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA do 27.02.2022, 23:59 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Skill-Port VŠEM: Automatizace v PPC reklamě

18. 2. 2022 11:08

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Michalem Horňákem na téma Automatizace v PPC reklamě, kterou zorganizoval student VŠEM, proběhne ve čtvrtek 24.02.2022 od 17:00 hod. v budově VŠEM.

 • Michal Horňák působí ve firmě Effectix.com jako Head of CZ PPC team. Marketingu se věnuje od roku 2017, nejprve na volné noze, od roku 2020 v agentuře. Kromě vedení týmu se věnuje výkonnostním kampaním v Google Ads, Skliku a na srovnávačích zboží (Heureka, Zboží, Glami, Favi, Biano).
 • V rámci přednášky se seznámíte s možnostmi automatizace PPC kampaní v Google Ads a Skliku. Dozvíte se pro jaké klienty je automatizace vhodná a proč je v dnešní době automatizace pro úspěch PPC kampaní zásadním faktorem. Dále budou představeny základní automatizační nástroje, jako jsou skripty, Google-made automatické nabídky a Smart kampaně, ale také nejpoužívanější nástroje třetích stran a jejich výhody a nevýhody oproti konkurenci.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Aktuální vývoj marketingu na internetu. Téma pro aplikační studii: Principy řízení úspěšné online reklamy.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA do 23.02.2022, 23:59 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Setkání se studenty VŠEM

17. 2. 2022 15:18

Zveme Vás na setkání se studenty navazujícího studia na VŠEM, které proběhne ve středu 23.02.2022, od 17:00 hod. hybridní formou s možnou účastí širší veřejnosti.

 • Naši studenti se s Vámi během setkání podělí o své zkušenosti s navazujícím studiem na VŠEM, kdy jej mj. porovnají s předchozím bakalářským studiem z jiných vysokých škol. Dále Vám nastíní průběh studia, jak se dá zvládat studium a osobní či pracovní život a prozradí, co v rámci studia nejvíc oceňují!
 • Prostor bude samozřejmě i pro zodpovězení všech Vašich dotazů!
 • Setkání proběhne prezenčně v budově VŠEM i prostřednictvím živého streamu na kanálu YouTube Studium VŠEM.

Průvodci studiem VŠEM

16. 2. 2022 09:26

Zahájením studia na VŠEM Vás rádi provedou nejen naši studijní poradci, ale nově i průvodci z řad studentů VŠEM.

Skill-Port VŠEM: Úvod do investování - jak na první portfolio

9. 2. 2022 12:01

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Radimem Krejčím a Martinem Luňáčkem na téma Úvod do investování - jak na své první portfolio, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne ve čtvrtek 17.02.2022 od 17:30 hod. v budově VŠEM.

 • Radim Krejčí je spoluzakladatelem a původcem myšlenky Portu.cz, první online investiční platformy svého druhu v Česku. Do týmu přináší patnáctileté zkušenosti z manažerských pozic ve finančních a investičních skupinách a také koordinuje celkový chod Portu, nastavuje dlouhodobé vize a je odpovědný za strategická rozhodnutí.
 • Martin Luňáček od začátku projektu Portu.cz pracuje na vývoji produktu od provádění tržních analýz, návrhu konceptu až po definici komunikační strategie a umístění značky na trh.
 • Češi mnohdy nechávají své peníze ležet ladem, ačkoliv mají na běžných a spořicích účtech historicky nejvíce peněz, které však kvůli inflaci každoročně reálně ztrácí na hodnotě. V rámci přednášky se dozvíte, co dělat se svými penězi, zda s nimi nakládáte dobře nebo naopak špatně, jak pohyby na trhu využít ve svůj prospěch apod.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Principy finančního rozhodování. Téma pro aplikační studii: Role investic ve finančním řízení.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA do 16.02.2022, 23:59 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Skill-Port VŠEM: UX analýza v praxi

3. 2. 2022 16:15

Přednáška Natálie Trang Cuové na téma UX analýza v praxi, kterou zorganizoval student VŠEM, proběhne ve čtvrtek 10.02.2022 od 17:00 hod. v budově VŠEM.

 • Natálie Trang Cuová se již několik let věnuje UX (user experience) designu a za svou kariéru působila v řadě firem, jako jsou například Tipsport, Kingspan, SEPHORA, kde se věnovala zlepšení uživatelské zkušenosti (UX). Nyní působí jako SEO specialist se specializací na UX design ve firmě Effectix.com.
 • V rámci přednášky budete seznámeni se základy UX auditu pomocí nástroje Smartlook, s problematikou nedostatků e-shopu/webu, které mohou návštěvníkům například ztížit návštěvu na webu, best practises, heatmap, A/B testování a návrhem wireframů.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Technologie umožňující udržení zákazníka. Téma pro aplikační studii: Měření a řízení zákaznické zkušenosti.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA do 09.02.2022, 23:59 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.

Hosté VŠEM: Veronika Kašáková

1. 2. 2022 13:08

Veroniku Kašákovou provázela v dětství spousta zklamání a těžkých chvil, ale již tehdy snila o kariéře modelky, což se jí splnilo ještě předtím než opustila dětský domov. Ve světě modelingu zůstala dodnes a roku 2017 se stala tváří značky Oriflame. Svůj vztah k dětem z domova a podpoře jejich šťastnějšího života se věnuje skrze Nadační fond Veroniky Kašákové, který napomáhá dětem z dětských domovů postavit se na vlastní nohy a motivovat je k plnění svých cílů.

 • Sebeláska, sebeuvědomění, emoce, motivace...to vše jsou témata, o kterých bude Veronika v rámci přednášky mluvit. V životě si prošla mnoha těžkými situacemi, ale nikdy se nevzdala svých cílů a z dětského domova se propracovala na přehlídková mola a vybudovala vlastní nadační fond pro děti s podobným osudem.
 • Veronika musela najít vlastní životní motivaci, mít se ráda a naučit se pracovat s vlastními emocemi. Co jí nejvíce pomohlo se v životě postavit na vlastní nohy? Kde našla motivaci a pozitivní emoce?
 • Termín: 09.02.2022, od 17:30 hod. v budově VŠEM (přístupné i pro veřejnost)
 • Vstup do budovy je podmíněn očkováním / potvrzení o prodělání onemocnění covid-19 v minulých 180 dnech.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube Studium VŠEM do 14 dnů od realizace přednášky.

Skill-Port VŠEM: Obchodník 21. století

27. 1. 2022 12:15

Přednáška Tomáše Krönera na téma Obchodník 21. století, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne ve středu 02.02.2022 od 17:30 hod. v budově VŠEM.

 • Ing. Tomáš Kröner působil ve společnostech Severočeská plynárenská a RWE Energy ČR jako asistent finančního ředitele, analytik reportingu a vedoucí účetnictví a řízení daní. Od roku 2005 podniká v oboru finančního vzdělávání a poradenství v ČR a na Ukrajině, aktuálně působí na pozici oblastního ředitele a dlouhodobě spolupracuje s vysokými školami jako odborník z praxe.
 • Během přednášky se dozvíte, jak se změnila obchodní činnost v 21. století, co je potřeba promyslet a jak na sobě pracovat, vylepšit svůj time management, proč neprokastinovat apod. Pan Kröner vám dále také prozradí, zda je možné vybudovat úspěšný byznys už při studiu na vysoké škole bez potřeby vstupních investic.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Obchodní dovednosti pro 21. století. Téma pro aplikační studii: Manažerské aspekty obchodních dovedností.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA, odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Skill-Port VŠEM: Bolt & budoucnost městské mobility

14. 1. 2022 08:30

Přednáška Soni Stloukalové, Country Manažerky Bolt, na téma Bolt & budoucnost městské mobility proběhne ve čtvrtek 20.01.2022, od 17:00 hod. na YouTube / Studium VŠEM (přístupné i pro veřejnost).

 • Soňa Stloukalová se v daném odvětví pohybuje již více než 3 roky, řídí veškeré aktivity platformy Bolt na českém trhu v oblasti ride-hailingu. Službu Bolt rozvíjela na různých pozicích, kdy se věnovala lokalizaci a optimalizaci procesů, jednání s úřady na lokální i celostátní úrovni či navazování obchodních partnerství.
 • V rámci přednášky se dozvíte, jak se této estonské společnosti podařilo etablovat na českém trhu a jaká je budoucnost společnosti Bolt, která sází na elektrifikaci a momentálně expanduje a poskytuje služby mikromobility (elektrokola a koloběžky), ride-hailing (taxi) a připravuje i car-sharing pro dlouhé trasy.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Management smart dopravních systémů. Téma pro aplikační studii: Budoucnost ekonomiky dopravy.
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od realizace přednášky.

Lednová výzva se studenty VŠEM

6. 1. 2022 09:56

Zapojte se do sportovní lednové výzvy, kterou si pro Vás připravily studentky VŠEM, abyste nový rok začali nejen nad skripty a knihami, ale i rozhýbali své tělo.

 • Každý týden jiné výzvy, jiné úkoly, různé obtížnosti, které však zvládne kdokoliv s trochou motivace.
 • Veškeré pokyny naleznete na veřejném instagramovém účtu jedné z organizujících studentek @holka_z_vsem.
 • Do výzvy se můžete zapojit po celý leden odkudkoliv!

Přidejte se k našim studentkám, motivujte své blízké a kamarády a sdílejte své cíle a úspěchy s ostatními pomocí označení @studium_vsem!

Hosté VŠEM: Simona Kubová, plavecká rekordmanka a olympionička

5. 1. 2022 11:59

Simona Kubová, studentka VŠEM a jedna z nejúspěšnějších českých plavkyň, se podělí o své zkušenosti z reprezentačních akcí, prozradí, jak si poradila s výkonnostní krizí a jak se jí podařilo nalézt opět motivaci a překonat toto období. Nevynechá ani Olympijské hry 2012 v Londýně, nebo to, jak se jí daří skloubit kariéru vrcholového sportovce a studium na VŠEM v rámci Olympijského stipendia.

 • Simona se třikrát zúčastnila Olympijských her, byla zvolena celkem 6x Nejúspěšnějším českým plavcem a celkem překonala téměř 60 českých seniorských rekordů.
 • Souběžně s vrcholovým sportem vystudovala magisterský obor fyzioterapie, získala doktorský titul z kinantropologie a v současné době studuje MBA na VŠEM.
 • Termín: 12.01.2022, od 17:30 hod. prostřednictvím aplikace YouTube Studium VŠEM (přístupné i pro veřejnost)
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube Studium VŠEM do 14 dnů od realizace přednášky.

Workshop: McKenzie postupy ve fyzioterapii se zaměřením na prevenci bolesti zad

3. 1. 2022 08:55

Eva Nováková, zakladatelka McKenzie Institutu v ČR, je jedním ze dvou diplomovaných MDT instruktorů (Senior MDT) McKenzie metody pro Českou republiku a Slovensko.

 • McKenzie metodu studovala na Novém Zélandu přímo u zakladatele této metody Robina McKenzie. Celý svůj profesní život věnuje péči o pacienty všech věkových kategorií s poruchami hybného systému.
 • V první části on-line workshopu se dozvíte, čím se zabývá fyzioterapeut, jaké moderní možnosti lze nabídnout v rámci autoterapie a prevence bolestí páteře, i jaké benefity přináší McKenzie postupy nejen pro páteř, ale celý pohybový systém.
 • Následně se naučíte základní principy prevence vzniku bolestí krční a bederní páteře u sedavého zaměstnání. Dozvíte se, že pravidelnou změnou pozice nebo pouze několikaminutovým cvičením si můžete sami pomoct od bolestí a že je nápomocná i pouhá korekce sedu.
 • Termín: 10.01.2022, od 17:30 hod. prostřednictvím platformy YouTube Studium VŠEM (přístupné i pro veřejnost)
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube Studium VŠEM do 14 dnů od realizace přednášky.

Skill-Port VŠEM: Umělá inteligence: Co to je a proč se neumí ptát česky?

22. 12. 2021 09:00

Vojtěch Hudeček vystudoval Matematicko-Fyzikální Fakultu Univerzity Karlovy a od roku 2017 zde studuje doktorát a působí jako odborný asistent. Během studia absolvoval výzkumné stáže na University of California in Davis a také ve společnosti Uber. Má za sebou také několik komerčních projektů se zaměřením na využití umělé inteligence pro rozpoznávání řeči a zpracování jazyka.

Hesla jako 'umělá inteligence' či 'strojové učení' nás v poslední době obklopují ze všech stran. Co to ale vlastně je? Jaký je rozdíl mezi výzkumem a reálnými aplikacemi? A jak moc 'pokročilá' je Matylda z debaty ČT? Přednáška uvede co se skrývá pod pojmem umělá inteligence a jak daleko je v současnosti její vývoj. Zmíněny budou také přístupy používané ve zpracování přirozeného jazyka a stojící za technologiemi jako je Apple Siri či Google Assistant.

Sbírka pro Home4Pets

8. 12. 2021 08:00

V průběhu tohoto měsíce máte možnost zapojit se do již tradičního dobročinného projektu, který pro studenty VŠEM zajistil studentský spolek Studenti VŠEM pomáhají ve spolupráci s útulkem Home4Pets.

 • Pod vánoční stromeček u vstupu do budovy VŠEM můžete odkládat hmotné dary v podobě steliva a kvalitního krmiva pro kočky, pelíšků, hraček, obojků, vodítek, apod.
 • Na přání Home4Pets prosíme omezte krmivo a pamlsky pro psy, kterého mají v útulku aktuálně dostatek.
 • Dárky můžete nosit do středy 22.12.2021.
 • Předání výtěžku sbírky proběhne počátkem ledna 2022, kdy se bude řídit aktuálními opatřeními.

Inspo VŠEM - cyklus inspirativních přednášek úspěšných osobností

7. 12. 2021 10:11

Na začátku každé úspěšné firmy či projektu stál člověk s dobrým nápadem. Existuje ale recept na úspěch? Pod hlavičkou StartUp VŠEM přinášíme novou sérii přednášek s názvem Inspo VŠEM. Během jednotlivých večerů vás seznámíme s osobnostmi, které ve svém oboru dosáhly vytouženého úspěchu! Během první přednášky vás svou cestou za úspěchem provedou Dalibor Herbrich, zakladatel platformy QuickJobs, Tomáš Hulle, zakladatel European Centre for Career Education, a Ondřej Čejka, současný CEO CzechItas!

Jaká byla jejich cesta? S jakými překážkami se museli poprat a kam směřují dnes? A co by vzkázali vám, na vaší cestě za úspěchem? To vše se dozvíte během přednášky Inspo VŠEM!

Sbírka pro Klokánky

2. 12. 2021 17:00

Zapojte se společně se zástupci studentského dobročinného spolku Studenti VŠEM pomáhají do sbírky pro dva pražské Klokánky, jejichž cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče (osvojení, pěstounská péče, svěření do výchovy třetí osoby).

 • Zástupci studentského dobročinného spolku by navíc v příštím roce ve spolupráci s Klokánky rádi zorganizovali dny pro děti s různými zábavnými aktivitami a naučné výlety.
 • Přispět můžete hmotnými dary, jako jsou například prostředky na úklid, nebo hygienické, kancelářské, či školní potřeby pro děti, kterých není nikdy dost.
 • Své dary můžete vkládat do připravených krabic umístěných v Klubu VŠEM do 12.12.2021.

Hosté VŠEM: Zdravotní péče v zahraničí

1. 12. 2021 15:13

Jana Ježková dnes působí na velmi důležité pozici v mezinárodní asistenční službě, kde kontroluje a řídí náklady a zdravotní pomoc zákazníků s cestovním pojištění, kteří se dostali do složité tíživé situace. Na této pozici setrvává již 19 let. Paní doktorka je taktéž specialistou na asistenční medicínu, kde je vyžadována široká znalost nejen v oblasti infekční a cestovní medicíny, ale také i traumatologie, transportní medicíny a všeobecného lékařství. Mnoholeté zkušenosti má také s organizací ošetření, hospitalizací a převozů pacientů z celého světa.

V rámci přednášky s názvem "Zdravotní péče v zahraničí" se dozvíte kolik stojí zdravotní péče a ošetření v různých koutech světa. Proč je v návaznosti s tím důležité myslet na cestovní pojištění při cestě do zahraničí. Z jakých důvodů nebo kdy může pojišťovna zamítnout plnění škody a jaké to pak dále může mít dopady na především zdravotní stav klienta a taktéž na jeho finanční situaci. Prozradí také kolik může stát takový návrat domů v případě zdravotních komplikací, jak se organizuje pomoc pro pacienta z ČR a jak se změnil způsob asistence v době pandemie.

Omezení provozu VŠEM 30.11.2021

29. 11. 2021 09:52

Z organizačních důvodů bude Informačně poradenské centrum dne 30.11.2021 k dispozici až od 12 hod. a to jak v rámci úředních hodin (osobní návštěvy), tak v rámci telefonních linek.

Děkujeme za pochopení!