VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality VŠEM

Aktuality VŠEM

Dobročinné sbírky na VŠEM

18. 5. 2022 12:21

Studentský dobročinný spolek Studenti VŠEM pomáhají zorganizoval další charitativní sbírku, jejíž výtěžek bude rozdělen mezi vybrané azylové domy a Comeback charity shop.

 • Termín: 18.-28.05.2022
 • Své dary můžete ponechávat v krabicích umístěných v Klubu VŠEM.
 • Darovat můžete jakékoliv oblečení, boty, knihy, nebo třeba i věci do domácnosti a hračky.

Zároveň si dovolujeme připomenout i dlouhodobou sbírku pro dobročinné obchody sítě Moment charity, která na VŠEM aktuálně také probíhá, viz Aktualita VŠEM.

Skill-Port VŠEM: Jak vypadá práce v účetnictví v moderní době

17. 5. 2022 11:29

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Lukášem Vondráčkem a Radkem Paterou na téma Jak vypadá práce v účetnictví v moderní době, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne ve čtvrtek 26.05.2022 od 17:30 hod. v budově VŠEM.

 • Lukáš Vondráček a Radek Patera zastupují účetní společnost This One s.r.o., která se zaměřuje na automatizaci a robotiku v účetnictví. Lukáš zastává funkci senior účetní a Radek se stará o veškeré procesy spojené s robotem a aplikací na vyčítání dokladů.
 • V rámci přednášky se dozvíte základní informace jak dnes vypadá práce v účetní společnosti, která využívá automatizace, robotiku a automatické vyčítání dokladů. Zároveň budete mít příležitost nahlédnout do kanceláře účetní společnosti, která drží krok s moderní dobou a se stále se rozšiřující digitalizací kolem nás.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Moderní přístupy k účetnictví. Téma pro aplikační studii: Přístupy k účetnictví v moderních organizacích.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 26.05.2022, 12:00 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Skill-Port VŠEM: Kyberbezpečnost ve finančním styku

16. 5. 2022 15:52

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Kateřinou Petko na téma Kyberbezpečnost ve finančním styku, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne on-line formou ve středu 25.05.2022 od 17:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).

 • Kateřina Petko je ředitelkou PR a interní komunikace v Equa bank, kdy disponuje více než 15 roky lokálních i zahraničních zkušeností z vedení marketingových a PR týmů v bankovnictví a výrobním průmyslu.
 • V rámci přednášky budou představeny základní principy kyberbezpečnosti, které jsou pro každého z nás velmi důležité a měli bychom se o ně aktivně zajímat. Především pokud se jedná o oblast osobních nebo i firemních financí. Jaké jsou základní hrozby a jak se jim úspěšně vyhýbat?
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Bezpečnost ve finančním řízení. Téma pro aplikační studii: Role moderních technologií ve finančním managementu.
 • Účast na akci je možná bez přihlášení, odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.

Hosté VŠEM: Oliver Sálus

13. 5. 2022 08:08

Oliver Sálus je moderátor a PR manager OKTAGON MMA. Sám se dlouhou dobu považoval za trémistu, ale postupem času dokázal aplikovat určité kroky a postupy, které mu pomohly se z trémisty stát moderátorem, speakerem, prostě někým, kdo veřejné vystupování miluje.

 • V rámci přednášky na téma Moderování bez trémy se seznámíte především se zákonitostmi ohledně překonání trémy a využití početného publika ve svůj prospěch. Moderování v televizním studiu nese svá specifika, jak se ale moderátor může připravit na vystupování před dvacetitisícovým publikem, zatímco v televizním přenosu ho sledují statisíce dalších lidí?
 • Termín: 24.05.2022, od 17:30 hod. v budově VŠEM (přístupné i pro veřejnost)
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Role prezentačních dovedností u manažera. Téma pro aplikační studii: Hlavní aspekty prezentačních dovedností manažerů.
 • Odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.

Skill-Port VŠEM: Audit a moderní techniky v interním auditu

10. 5. 2022 08:29

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Jakubem Sieberem na téma Audit a moderní techniky v interním auditu, kterou zorganizoval student VŠEM, proběhne v úterý 17.05.2022 od 17:00 hod. v budově VŠEM.

 • Jakub Sieber působí v oblasti interního auditu ve firmě ELMARCO s.r.o., kde se zaměřuje především na oblast auditů procesů a systému ISO 9001:2016, který má firma zavedený.
 • V rámci přednášky se dozvíte, co je audit, jaký je rozdíl mezi auditem, kontrolou a controllingem. Zjistíte specifikace interního a externího auditu a pochopíte moderní techniky, které se nyní v oboru interního auditu běžně používají auditory po celém světě.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Role auditu v organizaci. Téma pro aplikační studii: Metody auditu a jejich využití pro ekonomiku a management.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 17.05.2022, 12:00 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Hosté VŠEM: Jakub Vejmola alias Kicom

7. 5. 2022 10:00

Jakub Vejmola alias Kicom je úspěšný český youtuber, který provozuje populární YouTube kanál "Bitcoinovej kanál", kde informuje o novinkách ze světa Bitcoinu a dalších kryptoměn. Mimo jiné realizuje zajímavé přednášky i workshopy na toto téma, a je také autorem několika článků o kryptoměnách ve zpravodajském ekonomickém deníku E15.cz.

 • V rámci přednášky na téma Bitcoin: zlato mileniálů se dozvíte, proč jsou kryptoměny, a zejména Bitcoin, lákavou příležitostí pro generaci mileniálů, kterým je vlastní svět počítačů, Internetu a mobilních aplikací. Kryptoměny jsou nejmladší třída aktiv, kterou bude dnešní a budoucí internetová generace milovat, protože jim nepřijde divné, že něco, co neexistuje v hmatatelné podobě, může mít nějakou vyšší cenu.
 • Termín: 18.05.2022, od 17:30 hod. v budově VŠEM (přístupné i pro veřejnost)
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Ekonomický vývoj Bitcoinu. Téma pro aplikační studii: Vliv Bitcoinu na investice ve vybraném státě.
 • Odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube Studium VŠEM do 14 dnů od realizace přednášky.

Skill-Port VŠEM: Řízení kariér vojáků z povolání

5. 5. 2022 08:10

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Ivanem Malíkem na téma Řízení kariér vojáků z povolání, kterou zorganizoval student VŠEM, proběhne ve čtvrtek 12.05.2022 od 17:30 hod. v budově VŠEM.

 • Ivan Malík již 12 let zastává různé funkce zabezpečující personální práci v organizačních strukturách resortu Armády České republiky. V minulosti se zabýval komplexní personální prací, zabezpečením vzdělávání vojáků z povolání a občanských zaměstnanců. Aktuálně působí jako náčelník oddělení řízení kariér Agentury personalistiky Armády České republiky a podílí se na řízení kariér vojáků z povolání v podřízenosti Vzdušných sil Armády České republiky.
 • V rámci přednášky se dozvíte o řízení lidských zdrojů v kontextu zajištění flexibilního souladu mezi zaměstnanci a organizací. Přednáška obsahuje informace týkající se požadavků na způsobilost pracovníka pro výkon funkce, vyhodnocení způsobilosti pracovníka a možnosti zvyšování kvalifikace. Součástí přednášky je vhled na řízení karier vojáků z povolání od vzniku služebního poměru až po jeho ukončení.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Možnosti kariérních tras. Téma pro aplikační studii: Řízení kariéry z pohledu organizace a jednotlivce.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 11.05.2022, 23:59 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Skill-Port VŠEM: Jak vnímat firemní DNA

29. 4. 2022 09:45

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Michalem Světlíkem na téma Jak vnímat firemní DNA, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne v pondělí 09.05.2022 od 17:30 hod. v budově VŠEM.

 • Michal Světlík je grafik a zakladatel firmy AtonDesign, působící na trhu již od roku 1994. Mezi jeho kompetence patří kromě grafického designu a webdesignu i komerční interiéry, výstavy a veletrhy. Během své kariéry navázal spolupráci se spoustou zahraničních i místních společností, přičemž většina z nich jsou stálými zákazníky, např. Doosan Škoda Power, Divadlo J. K. Tyla, Eurojet Servis, Musica Bohemica, Škoda JS a Povodí Vltavy atd.
 • Během přednášky se dozvíte, zda je důležité mít vlastní Brand Image, ale také jaká společnost potřebuje brand a co je považováno za styl, či co vše je součástí firemní identity (od logotypu až po design manuál a marketingové strategie). Součástí budou i ukázky silných světových brandů a jejich vývoj.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Hlavní faktory firemní kultury. Téma pro aplikační studii: Brand management a jeho tvorba.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 08.05.2022, 23:59 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Skill-Port VŠEM: Jak udržet zaměstnance motivované

21. 4. 2022 16:20

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Pavlou Bobošíkovou na téma Jak udržet zaměstnance motivované, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne on-line formou ve čtvrtek 28.04.2022 od 17:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).

 • Pavla Bobošíková je co-founder a CEO WFHomie, startupu zaměřeného na usnadňování firmám práci z domova pro jejich zaměstnance. Pavla odešla do Kanady nejprve studovat architekturu a následně sbírala zkušenosti jako UX Designer či Product Manager. V průběhu pandemie se rozhodla ponořit do řešení toho, jak motivovat a stmelovat teamy pracující pro firmy, kde lidé nikdy neviděli své kolegy naživo, ale očekává se od nich stoprocentní nasazení a konzistentní super výkon.
 • V rámci přednášky se dozvíte, jak založit úspěšně fungující startup na americkém trhu, co bylo hlavní motivací a jak vůbec funguje takové motivování zaměstnanců. Nelze totiž opomíjet fakt, že spokojenost zaměstnanců je velmi důležitým faktorem pro každou firmu - jak ale zaměstnance správně motivovat?
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Role motivace v pracovním prostředí. Téma pro aplikační studii: Vliv motivace na dynamiku a rozvoj pracovního týmu.
 • Účast na akci je možná bez přihlášení, odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Skill-Port VŠEM: Jak si vybudovat finanční nezávislost

19. 4. 2022 16:30

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Vítem Kratochvílem na téma Jak si vybudovat finanční nezávislost, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne v úterý 26.04.2022 od 17:30 hod. v budově VŠEM.

 • Vít Kratochvíl je mladý podnikatel, startuper, bývalý profi sportovec a ředitel Projektu 300 v oblasti ekonomiky, managementu a financí. Ve své praxi se zaměřuje především na finanční gramotnost mladých lidí a osobní rozvoj jednotlivců a podnikatelů.
 • V rámci přednášky se seznámíte se základními pojmy finanční gramotnosti pomocí příběhů z praxe, dozvíte se jak řešit životní situace v rámci financí, jak si chytře poradit s bydlením a zkrátka jak dosáhnout finanční nezávislosti a zajistit si tak svobodný život.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Principy finančního managementu. Téma pro aplikační studii: Metody finančního managementu.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 25.04.2022, 23:59 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.

Skill-Port VŠEM: Dogpoint - tak trochu jiná společnost

13. 4. 2022 14:00

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Michaelou Zemánkovou na téma Dogpoint - tak trochu jiná společnost, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne on-line formou v pondělí 25.04.2022 od 17:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).

 • Michaela Zemánková je zakládající členkou a současně ředitelkou organizace Dogpoint o.p.s. již od vzniku v roce 2011. Dogpoint je nejznámějším soukromým útulkem v ČR, který poskytuje azyl opuštěným či týraným psům.
 • Přednáška, která částečně proběhne formou rozhovoru, se bude týkat především toho jak funguje společnost jako je Dogpoint, kde taková organizace získává finance, co byl podnět k jejímu založení. Zároveň se bude realizována i určitá osvěta, jak útulky fungují, rozdíl mezi státním a soukromým, možné dobrovolničení a podpora ze strany veřejnosti.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Skill-Port VŠEM: Cookie apokalypsa

12. 4. 2022 14:00

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Liborem Pelikánem na téma Cookie apokalypsa, kterou zorganizoval student VŠEM, proběhne on-line formou ve čtvrtek 21.04.2022 od 18:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).

 • Libor Pelikán působí na vedoucí pozici marketingového oddělení WPJ, jako externí analytik Člověka v tísni, zakládající člen Digitálních architektů, autor projektu Nejčr, marketingový analytik a stratég.
 • V rámci přednášky budete seznámeni s novelou zákona o elektronických komunikacích - co se změní/změnilo a dozvíte se jaká technická řešení na webu jsou nutná k zohlednění těchto změn. Zároveň bude nastíněno, co to znamená pro měření a vyhodnocování webových stránek a celkový dopad na online marketingový ekosystém.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Vývoj a dopad technologií pro řízení zákazníka. Téma pro aplikační studii: Management správy webu.
 • Účast na akci je možná bez přihlášení, odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Mind-Power VŠEM: Moderní láska - proměna vztahů v dnešní době

11. 4. 2022 14:00

Přednáška z cyklu Mind-Power VŠEM s Markétou Šetinovou na téma Moderní láska - proměna vztahů v dnešní době, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne on-line formou ve středu 20.04.2022 od 17:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).

 • Markéta Šetinová je absolventkou sociologie na Univerzitě v Oxfordu a nyní se věnuje vlastnímu výzkumu při Univerzitě Karlově, ve kterém se zaměřuje na problematiku hledání partnera a na proměny vztahů v dnešní době. Pravidelně přednáší na akademických i populárně naučných konferencích, vede workshopy a spolupracuje s několika českými seznamkami.
 • Přednáška představí aktuální proměny v lásce a seznamování ze sociologického a psychologického pohledu. Pozornost bude věnována také na hlavní čtyři změny, co znamenají pro naše vztahy a jak s tím můžeme pracovat.

Mind-Power VŠEM: Jak najít sám/sama sebe ve světě plném možností

8. 4. 2022 10:15

Přednáška z cyklu Mind-Power VŠEM s Janem Houdkem na téma Jak najít sám/sama sebe ve světě plném možností, kterou zorganizoval student VŠEM, proběhne v úterý 19.04.2022 od 17:00 hod. v budově VŠEM.

 • Jan Houdek je podnikatel, který pod křídly Seznam.cz vytváří sérii podcastů S kůží na trh, jenž poskytuje unikátní prostor pro mladé lidi ukázat světu svou vášeň, a tak inspirovat posluchače na jejich cestě hledání sebe sama skrze příběhy. V roce 2017 začal také pomáhat studentům středních i vysokých škol se získáním lepších pracovních zkušeností z různých oborů, inspirací od profesionálů nebo nabídkou rozmanitých praxí či stáží.
 • Vědět, co chceme, či kam jdeme odráží naši radost, štěstí a životní naplnění. Bez toho je náš život prázdný a zbytečný. Přednáška je určena především studentům, kteří si nejsou jistí svou životní cestou a rádi by zjistili co skutečně chtějí, kdo jsou a jaké jsou jejich sny. Posláním pana Houdka je pomoci ostatním najít sami sebe, kdy z jeho několikaleté praxe vyšel soubor technik a způsobů, o které se s Vámi rád podělí.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Sebeřízení a seberozvoj manažerů.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 18.04.2022, 23:59 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Mind-Power VŠEM: Typologie osobnosti

6. 4. 2022 09:40

Přednáška z cyklu Mind-Power VŠEM s Pavlínou Lerchovou na téma Typologie osobnosti, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne ve středu 13.04.2022 od 17:00 hod. v budově VŠEM.

 • Pavlína Lerchová pracuje na volné noze jako mentální a procesní kouč, lektor a trenér v oblasti osobního rozvoje. Vystudovala speciální pedagogiku, andragogiku a grafologii, ve které se i dále vzdělávala. Od roku 2013 působí v Generali Česká pojišťovna a.s., kde se věnuje tréninkům a rozvoji obchodníků v oblasti soft i hard skills.
 • V rámci přednášky bude představena Hippokratova typologie temperamentu a Behaviorální typologie – typologie dle chování člověka. První část přednášky bude zahájena praktickým cvičením, ze kterého lze odvodit projevy a preference jednotlivých typů lidí. Ve druhé části půjde o celostný pohled z mnoha různých úhlů a zároveň se bude přednáška věnovat klíčovým rysům osobnosti člověka.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Vliv osobnosti jako předpoklad úspěšného manažera. Téma pro aplikační studii: Využití typologie osobnosti v managementu.
 • Přihlášení prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 12.4.2022, 23:59 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.

Hosté VŠEM: Bob Kartous

5. 4. 2022 10:12

Bob Kartous je spisovatel, publicista, ředitel Pražského inovačního institutu, mluvčí Českých elfů a v neposlední řadě člen kolegia rektora VŠEM.

 • Přednáška na téma Válka v digitálním prostoru se věnuje primárně tomu, že retrospektiva dezinformací na českém internetu ukazuje, jak Ruská federace vytváří prostřednictvím společenského konfliktu půdu pro podporu agresivního a zločinného jednání. Doposud se to relativně dařilo, změní něco válka na Ukrajině?
 • Termín: 12.04.2022, od 18:00 hod. prostřednictvím aplikace YouTube Studium VŠEM (přístupné i pro veřejnost)
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Zpracování informací pro relevantní rozhodování. Téma pro aplikační studii: Role PR v informačním managementu.
 • Odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube Studium VŠEM do 14 dnů od realizace přednášky.

Sbírka na charitativní účely na VŠEM

4. 4. 2022 12:24

VŠEM je již několikátým rokem hrdým členem sítě dárců Moment charity. Společně stavíme cestu udržitelnosti a pomoci. Věci, které jsou stále v dobrém stavu, ale Vám už nedělají radost, můžou radost udělat někomu dalšímu. Protřiďte své oblečení a to, co nenosíte, přineste do připravených sběrných pytlů na VŠEM. Sbírka probíhá od 04.04.2022, před Klubem VŠEM v přízemí budovy.

 • Do sbírky se můžete zapojit darováním oblečení, obuvi, kabelky, bižuterie, nádobí, keramiky, sportovními potřebami, hračkami apod.
 • Darované věci však musí být čisté, pěkné, neponičené.

Získané věci prodává Moment v síti svých dobročinných obchodů a ze zisku z prodeje podporuje další veřejně prospěšné projekty jako např. Kola pro Afriku, Safe Elephants, Mobilní hospic Ondrášek apod. Více informací o charitě a jejich aktivitách naleznete na webových stránkách Momentu.

Hosté VŠEM: Jakub Vejmola - zrušeno

31. 3. 2022 12:10

Informujeme, že dnešní přednáška pana Vejmoly v rámci cyklu Hosté VŠEM musela být ze zdravotních důvodů na straně přednášejícího zrušena.

Velice se omlouváme za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

Workshop virtuální reality

31. 3. 2022 08:30

Zúčastněte se workshopu virtuální reality, který pro své kolegy připravil student VŠEM.

Virtuální realita se stále více uplatňuje v rozličných oborech - armádě, vesmírné simulaci, lékařství, hrách, vzdělávání i marketingu. Každý ale neměl možnost se zatím s virtuální realitou osobně setkat. Workshop je proto určen začátečníkům, kteří se chtějí seznámit se základním softwarem, databázemi a vyzkoušet si vstup do světa virtuální reality. Během školení budou ukázány aplikace českých inovátorů, které se uplatnily na zahraničním trhu (Corinth, LifeLique a BeatSaber). Workshop bude výhradně praktický, aby si účastník odnesl zkušenost z využívání VR přenosných stanic.

 • Patrik Kočí byl manažerem projektů OP VK, OP VVV, iROP ITI - Metodická podpora výuky, Rozvoj moderních vyučovacích metod v přírodovědných a technických předmětech, Můj studijní svět online, Můj multimediální a virtuální studijní svět, apod. Získal také ocenění nejlepšího projektu TOPík Moravskoslezského kraje v několika letech, medailová umístění celostátní soutěže DOMINO MŠMT ČR v několika letech a reprezentoval ČR v evropském kole soutěže Microsoft Partners for Learning, apod.
 • Termín: 08.04.2022, 09:00 - 10:30 / 11:00 - 12:30 / 13:00 - 14:30 hod.
 • Workshop proběhne prezenčně v budově VŠEM a bude realizován ve 3 blocích se stejným obsahem (každý s maximální kapacitou 5 studentů).
 • Přihlašování na konkrétní termín prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 07.04.2022, 23:59 hod.

Skill-Port VŠEM: Talent management

29. 3. 2022 15:43

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Jindřichem Grossem na téma Talent management, kterou zorganizoval student VŠEM, proběhne on-line formou ve čtvrtek 07.04.2022 od 18:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).

 • Jindřich Grosse se v oblasti lidských zdrojů pohybuje více než 7 let, během kterých působil na pozici personalisty (vzdělávání, HR marketing, komunikace) a následně i HR Seniora (HR controlling, reporting, nastavování systémů, plánování zdrojů). Aktuálně zastává pozici HR managera ve společnosti Auto-Kabel Krupka s více než 650 zaměstnanci.
 • Přednáška bude zaměřena na talent management v organizacích, jeho implementaci a praktické přínosy pro organizace. Nejprve bude tento pojem definován a vymezen v reálném prostředí organizací a následně budou zmíněny možné strategie a cíle, které by měl talent management v dané organizaci naplnit, stejně jako bude hlouběji probrán jeho reálný přínos a význam pro moderní organizaci, zejména v souvislosti s aktuální situací na trhu práce (talentů).
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Potřeba talentů v organizaci. Téma pro aplikační studii: Řízení a retence talentů.
 • Účast na akci je možná bez přihlášení, odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.