VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality VŠEM

Aktuality VŠEM

Influencer night VŠEM

16. 9. 2022 14:47

Zveme vás na Influencer night VŠEM: Přešlapy v influencer marketingu, kterou pro vás připravili advokátka Andrea Voříšková (Pavelcová) a influencer marketing freelancer Ivo Veselý.

Jak najít a vybrat influencery, aby kampaň běžela podle plánu? Na co se zaměřit při spolupráci s influencery? Na co nezapomenout v úvodním briefu? Co si pohlídat ve smlouvě nebo objednávkách? Proč je dobré znát základy regulace reklamy? A co dělat, když se vyskytne nějaký problém? Jak vyhodnotit přínos a výsledky spolupráce s influencery? To vše prakticky a na příkladech českých i světových kampaní!

 • Akce proběhne ve čtvrtek 22.09.2022, od 18:00 hod. v Aule VŠEM a bude přístupná i širší veřejnosti.
 • Andrea Voříšková (Pavelcová) je advokátkou z advokátní kanceláře eLegal, která se věnuje reklamnímu právu, právu v e-commerce a IT. Působila také na pozici marketingového a SEO specialisty v digitální agentuře eVisions a založila několik úspěšných projektů v oblasti fitness, výživy a duševního zdraví.
 • Ivo Veselý pravidelně školí a poskytuje konzultace ve firmách, agenturách i na akademické půdě. Spoluzaložil společnost Kurzeo, platformu s online kurzy, kde mimo jiné realizují i online kurz Právo v influencer marketingu. Dále se podílel na vzniku etického kodexu Férový Influencer a je spoluautorem knihy (NE)JSEM INFLUENCER.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Influencer marketing z pohledu marketingových agentur a firem. Téma pro aplikační studii: Právo v e-commerce.
 • Účast registrována prostřednictvím studentského průkazu v přednáškové místnosti. Odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.

Setkání se studenty VŠEM

16. 9. 2022 09:36

Zveme Vás na setkání se studenty kombinované formy studia na VŠEM, které proběhne v úterý 20.09.2022, od 17:30 hod. on-line formou s možnou účastí širší veřejnosti.

 • Během tohoto setkání poznáte VŠEM z pohledu našich studentů, kteří se s Vámi podělí především o své zkušenosti se studiem na VŠEM. Dále Vám nastíní i průběh studia, jak se dá skloubit studium s osobním či pracovním životem a prozradí, co v rámci studia nejvíc oceňují!
 • Prostor bude samozřejmě i pro zodpovězení všech Vašich dotazů!
 • Setkání proběhne on-line prostřednictvím živého streamu na kanálu YouTube Studium VŠEM.

Hosté VŠEM: Lukáš Fritscher

14. 9. 2022 10:24

Lukáš Fritscher, také známý pod přezdívkou Lukefry, je úspěšný český youtuber, influencer a moderátor s více jak 300.000 sledujícími napříč sociálními sítěmi. Jeho zaměřením jsou převážně videa s přidanou hodnotou, která mají sledující rozvinout a obohatit, ale mimo jiné jim nabídnout hodnotný obsah o aktuálních událostech ve fyzickém světě i on-line prostředí. Snaží se to svým sledujícím předávat vždy vtipnou formou, která diváka upoutá více než klasické zpravodajství či jiné pořady.

 • V rámci přednášky na téma Novinářem v době YouTuberské aneb Jak sociální sítě mění obory se dozvíte, jak sociální sítě hýbou světem, a to nejen z hlediska zábavy. Řadu oborů již dnes není nutné provádět běžným zajetým způsobem a například taková novinařina už dávno není pouze o televizním zpravodajství či článcích v denících.
 • Termín: 14.9.2022 od 17:00 hod. v budově VŠEM.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Možnosti využití YouTuberů jako šiřitelů ekonomických informací. Téma pro aplikační studii: Dopad a šíření zpráv a informací přes YouTubery.
 • Odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube Studium VŠEM do 14 dnů od realizace přednášky.

Skill-Port VŠEM: Strategické plánování a řízení PPC kampaní

15. 8. 2022 12:20

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s paní Adélou Jamborovou na téma Strategické plánování a řízení PPC kampaní, kterou zorganizoval student VŠEM, proběhne on-line formou ve středu 24.08.2022 od 17:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).

 • Adéla Jamborová se v oboru online marketingu pohybuje již dlouhých 8 let, kdy začínala na pozici PPC specialisty ve firmě zabývající se vývojem shop systémů. Následně se dostala až do jedné z předních českých výkonnostních agentur, Effectixu, kde se zaměřuje na PPC inzerci na Google a Seznamu.
 • Přednáška bude zaměřena na to, jak pracovat s jednotlivými typy kampaní, jak k nim přistupovat při správě klienta a jak zhodnotit, které kampaně v závislosti na stanovených cílech, jsou pro daný byznys nejvhodnější. Seznámíte se také s frameworkem STDC a naučíte se jej aktivně používat.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Strategie PPC kampaní. Téma pro aplikační studii: Atributy úspěšného plánování a řízení PPC kampaní.
 • Účast na akci je možná bez přihlášení, odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

On-line setkání s přednášejícími

20. 7. 2022 12:55

Zveme Vás na on-line setkání s přednášejícími VŠEM, kteří se s Vámi podělí o to, proč přednáší právě na VŠEM, v čem je VŠEM výjimečná a jak pracují se svými studenty, aby zajistili, že je bude výuka bavit a nadchnou se pro práci ve svém oboru!

 • Budete moct blíže poznat Břetislava Stromka, který se věnuje především reklamě a marketingu. Na VŠEM pro Vás připravil zaměření Business Intelligence, které přinášíme jako jediná škola v ČR. A kdo jiný by s ním měl přijít, než vedoucí Business Intelligence v Dámejídlo?!
 • Dalším hostem bude David Matoušek, specialista na marketing, který sbíral své zkušenosti ve firmách jako je Google, Slevomat, nebo Albert.
 • Poslední host je dalším skvělým příkladem přednášejícího se zkušenostmi ze světa, a sice Pavel Čejka, který studoval například v Anglii, na Taiwanu a nyní studuje na Cambridge University. Aktuálně zastává pozici regionálního viceprezidenta v Tableau Software, roky zkušeností má pak rovněž z 3M, nebo z Asusu.

Všichni přednášející se VŠEM spolupracují již přes 10 let a navíc je pojí letité přátelství, kdo jiný by Vám mohl lépe přiblížit atmosféru studia na VŠEM?!

 • Termín: 27.07.2022 od 18:30 hod.
 • Stream proběhne živě prostřednictvím YouTube Studium VŠEM a bude přístupný široké veřejnosti. Nezapomeňte si připravit na naše hosty dotazy, kdy budou k dispozici na chatu!

Skill-Port VŠEM: Automatizace v nadnárodních firmách

4. 7. 2022 15:24

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s panem Janem Hejtmánkem na téma Automatizace v nadnárodních firmách, kterou zorganizoval student VŠEM, proběhne on-line formou v úterý 12.07.2022 od 17:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).

 • Jan Hejtmánek aktuálně působí již několik let v konzultační společnosti Deloitte, ve které zastává pozici Directora týmu Intelligent Automation. Této problematice se věnuje již od svých vysokoškolských studií na Západočeské univerzitě v Plzni, kde vystudoval obor Umělé inteligence se zaměřením na rozpoznání řeči.
 • Na přednášce se dozvíte, jak vzniká nadnárodní firma této velikosti a jaké mohou vznikat problémy při jejím růstu. Pomalu se projevující neefektivnost, která následně stojí nemalé peníze. Zároveň Vám také pan Hejtmánek prozradí, co to vlastně celá robotizace je, jak funguje a pozornost bude věnována i jejímu praktickému využití a nasazení ve firmě.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Automatizace a průmysl 4.0. Téma pro aplikační studii: Management automatizace v organizacích.
 • Účast na akci je možná bez přihlášení, odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Skill-Port VŠEM: Jak založit rodinnou firmu a nerozvést se

22. 6. 2022 07:51

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Vilémem Vlašicem na téma Jak založit rodinnou firmu a nerozvést se, kterou zorganizoval student VŠEM, proběhne on-line formou ve středu 29.06.2022 od 17:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).

 • Vilém Vlašic je spoluzakladatel velmi úspěšné rodinné firmy - Lucky Alvin, která vyrábí oříšková másla. Společnost Lucky Alvin získala ocenění v rámci nejznámější celosvětové potravinářské soutěže Great Taste, což se dá připodobnit k potravinářským Oscarům.
 • V rámci přednášky se seznámíte se začátky Vilémova podnikání v jednotlivých milnících. Dozvíte se například, kolik kapitálu bylo potřeba pro rozjezd firmy na arašídové krémy, jak fungovat s minimální skladovou zásobou, jak najít správné lidi kolem sebe i to, jak funguje trh s potravinami v ČR.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Postavení rodinných firem v ekonomice. Téma pro aplikační studii: Principy řízení rodinné firmy.
 • Účast na akci je možná bez přihlášení, odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Skill-Port VŠEM: Nezisková organizace

14. 6. 2022 16:15

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Martinou Stehnovou na téma Nezisková organizace, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne on-line formou ve čtvrtek 23.06.2022 od 17:30 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).

 • Martina Stehnová působí v organizaci Charita Česká republika na pozici HR generalista, kde má na starosti primárně nábor nových zaměstnanců. Dále se částečně věnuje pracovně-právní dokumentaci, agendě stážistů a dobrovolníků a HR marketingu.
 • Přednáška bude zaměřena především na poslání a cíle neziskových organizací, jejich strukturu a fungování, kdy bude prostor i na problematiku jejich financování. Seznámíte se také s významnými projekty u nás i v zahraničí a možnostmi pracovního uplatnění v neziskové organizaci.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Role neziskových organizací v ekonomice. Téma pro aplikační studii: Management neziskových organizací.
 • Účast na akci je možná bez přihlášení, odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

On-line setkání s přednášejícími VŠEM

9. 6. 2022 10:06

Zveme Vás na on-line setkání s přednášejícími VŠEM, kteří se s Vámi podělí o to, proč vyučují právě na VŠEM, v čem je VŠEM výjimečná a jak pracují se svými studenty, aby zajistili, že je bude výuka bavit a nadchnou se pro práci ve svém oboru.

Setkáním Vás provede studentka VŠEM paní Petra Biache, která bude zpovídat doc. Ing. Zdeňka Říhu, Ph.D. z katedry Ekonomie a PhDr. Ing. Petra Mašína, Ph.D., DBA z katedry Managementu. Oba tito akademičtí pracovníci v rámci své výuky rádi sdílí se studenty zkušenosti z praxe, které se snaží propojit s teorií, aby si studenti z výkladu odnesli co nejvíce.

Využijte této jedinečné příležitosti, nechte se vtáhnout do hry a připravte si otázky. Těšíme se na Vás!

 • Termín: 22.06.2022 od 17:00 hod.
 • Videokonference proběhne živě prostřednictvím kanálu YouTube Studium VŠEM a bude přístupná široké veřejnosti.

Skill-Port VŠEM: Penzijní systémy v právních a ekonomických souvislostech

8. 6. 2022 16:00

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Ing. Rudolfem F. Heidu, Ph.D. na téma Penzijní systémy v právních a ekonomických souvislostech, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne ve středu 15.06.2022 od 17:00 hod. v budově VŠEM.

 • Ing. Rudolf F. Heidu, Ph.D. se již během svých studií zaměřil na penzijní politiku ve střední Evropě, především pak na komparaci české a německé soustavy. Oplývá bohatými zkušenostmi v zahraničním obchodě v rámci Evropské unie, především pak ve spolupráci českých a německých firem a v současné době působí jako vysokoškolský pedagog, který se problematice veřejných financí věnuje více než 10 let.
 • Přednáška bude zaměřena především na aspekty finanční stability penzijní soustavy a jejich robustnosti v období velké zátěže veřejných financí. Zajímavým aspektem pak může být i srovnání krizových scénářů jak české, tak německé soustavy v časové ose.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Perspektivy penzijní reformy. Téma pro aplikační studii: Penzijní reformy v národní ekonomice.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 15.06.2022, 12:00 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Skill-Port VŠEM: Jak firemní kultura ovlivňuje nábor

27. 5. 2022 07:45

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Pavlou Němcovou na téma Jak firemní kultura ovlivňuje nábor, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne v úterý 07.06.2022 od 17:00 hod. v budově VŠEM.

 • Pavla Němcová je odborníkem z praxe v oblasti HR a zajímavou osobností s vizí na nový náborový přístup. Momentálně pracuje již přes 3 roky jako HR Manager ve společnosti kytary.cz, kde zajišťuje nábor dle potřeb a požadavků dnešní doby. Své dřívější zkušenosti získávala i ve firmách jako je například DPD či Siemens.
 • V rámci přednášky se dozvíte, že firemní kultura patří mezi často přehlížené oblasti, ač sama přímo ovlivňuje nejen nábor zaměstnanců, ale i jejich výkonnost, interakci, spokojenost a celkově i úspěch firmy. Důležitost atmosféry na pracovišti, pracovního prostředí, vztahů, flexibility a celkového DNA firmy roste vzhledem k nízké nezaměstnanosti a nedostatku kandidátů na pracovním trhu.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Employer branding a jeho vliv na nábor. Téma pro aplikační studii: Aspekty employer brandingu v získávání a výběru zaměstnanců.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 07.06.2022, 12:00 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Skill-Port VŠEM: Jak vytvářet skvělé zaměstnanecké průzkumy

26. 5. 2022 13:52

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Michalem Musilem na téma Jak vytvářet skvělé zaměstnanecké průzkumy, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne on-line formou ve čtvrtek 02.06.2022 od 17:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).

 • Michal Musil se již 10 let pohybuje v oblasti HR a vzdělávání a v současnosti zastává pozici Customer success managera produktu Arnold. V minulosti se podílel na dlouhodobých strukturálnějších změnách v oblasti firemní kultury a tvorby vize a hodnot ve společnostech Lundegaard, iSETOS, Gordic, CPI Asset Management a Santé.
 • V rámci přednášky se dozvíte, že zaměstnanecké průzkumy jsou pro vedení a HR efektivní cestou, jak získat a udržet si přehled o názorech, postojích či chuti zaměstnanců se podílet na budoucnosti organizace. Pro manažery je to zase možnost, jak si upřesnit svůj pohled na fungování firmy či týmů. Naučíte se také to, jak vytvářet skvělé zaměstnanecké průzkumy, které mají reálný dopad a lidi baví.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Role zaměstnaneckých výzkumů v organizacích. Téma pro aplikační studii: Principy tvorby kvalitních zaměstnaneckých výzkumů.
 • Účast na akci je možná bez přihlášení, odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Skill-Port VŠEM: Obránci zvířat - srdcem i hlavou

23. 5. 2022 16:35

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Kateřinou Gregarovou a Danielem Cao na téma Obránci zvířat - srdcem i hlavou, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne v pondělí 30.05.2022 od 17:00 hod. v budově VŠEM.

 • Kateřina Gregarová vystudovala magisterský obor chování a welfare zvířat na Queen's University Belfast a nyní při doktorandském studiu působí jako specialista na welfare zvířat v organizaci OBRAZ.
 • Daniel Cao vystudoval právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, profesně působí jako advokát a společník pražské advokátní kanceláře a zároveň pomáhá v několika neziskových organizacích zaměřených na ochranu zvířat.
 • V rámci přednášky se seznámíte s organizací OBRAZ - obránci zvířat a jejími aktivitami. Na vybraných příkladech úspěšných kampaní proti kožešinovým farmám, množírnám psů či klecovým chovům se dozvíte, jak lze efektivně dosáhnout celospolečenské změny a pomoci tím zvířatům. Odborníci na welfare zvířat a právo popíšou konkrétní příklady z praxe a zodpoví kontroverzní otázky.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 30.05.2022, 12:00 hod.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Dobročinné sbírky na VŠEM

18. 5. 2022 12:21

Studentský dobročinný spolek Studenti VŠEM pomáhají zorganizoval další charitativní sbírku, jejíž výtěžek bude rozdělen mezi vybrané azylové domy a Comeback charity shop.

 • Termín: 18.-28.05.2022
 • Své dary můžete ponechávat v krabicích umístěných v Klubu VŠEM.
 • Darovat můžete jakékoliv oblečení, boty, knihy, nebo třeba i věci do domácnosti a hračky.

Zároveň si dovolujeme připomenout i dlouhodobou sbírku pro dobročinné obchody sítě Moment charity, která na VŠEM aktuálně také probíhá, viz Aktualita VŠEM.

Skill-Port VŠEM: Jak vypadá práce v účetnictví v moderní době

17. 5. 2022 11:29

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Lukášem Vondráčkem a Radkem Paterou na téma Jak vypadá práce v účetnictví v moderní době, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne ve čtvrtek 26.05.2022 od 17:30 hod. v budově VŠEM.

 • Lukáš Vondráček a Radek Patera zastupují účetní společnost This One s.r.o., která se zaměřuje na automatizaci a robotiku v účetnictví. Lukáš zastává funkci senior účetní a Radek se stará o veškeré procesy spojené s robotem a aplikací na vyčítání dokladů.
 • V rámci přednášky se dozvíte základní informace jak dnes vypadá práce v účetní společnosti, která využívá automatizace, robotiku a automatické vyčítání dokladů. Zároveň budete mít příležitost nahlédnout do kanceláře účetní společnosti, která drží krok s moderní dobou a se stále se rozšiřující digitalizací kolem nás.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Moderní přístupy k účetnictví. Téma pro aplikační studii: Přístupy k účetnictví v moderních organizacích.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 26.05.2022, 12:00 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Skill-Port VŠEM: Kyberbezpečnost ve finančním styku

16. 5. 2022 15:52

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Kateřinou Petko na téma Kyberbezpečnost ve finančním styku, kterou zorganizovala studentka VŠEM, proběhne on-line formou ve středu 25.05.2022 od 17:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).

 • Kateřina Petko je ředitelkou PR a interní komunikace v Equa bank, kdy disponuje více než 15 roky lokálních i zahraničních zkušeností z vedení marketingových a PR týmů v bankovnictví a výrobním průmyslu.
 • V rámci přednášky budou představeny základní principy kyberbezpečnosti, které jsou pro každého z nás velmi důležité a měli bychom se o ně aktivně zajímat. Především pokud se jedná o oblast osobních nebo i firemních financí. Jaké jsou základní hrozby a jak se jim úspěšně vyhýbat?
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Bezpečnost ve finančním řízení. Téma pro aplikační studii: Role moderních technologií ve finančním managementu.
 • Účast na akci je možná bez přihlášení, odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.

Hosté VŠEM: Oliver Sálus

13. 5. 2022 08:08

Oliver Sálus je moderátor a PR manager OKTAGON MMA. Sám se dlouhou dobu považoval za trémistu, ale postupem času dokázal aplikovat určité kroky a postupy, které mu pomohly se z trémisty stát moderátorem, speakerem, prostě někým, kdo veřejné vystupování miluje.

 • V rámci přednášky na téma Moderování bez trémy se seznámíte především se zákonitostmi ohledně překonání trémy a využití početného publika ve svůj prospěch. Moderování v televizním studiu nese svá specifika, jak se ale moderátor může připravit na vystupování před dvacetitisícovým publikem, zatímco v televizním přenosu ho sledují statisíce dalších lidí?
 • Termín: 24.05.2022, od 17:30 hod. v budově VŠEM (přístupné i pro veřejnost)
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Role prezentačních dovedností u manažera. Téma pro aplikační studii: Hlavní aspekty prezentačních dovedností manažerů.
 • Odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.

Skill-Port VŠEM: Audit a moderní techniky v interním auditu

10. 5. 2022 08:29

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Jakubem Sieberem na téma Audit a moderní techniky v interním auditu, kterou zorganizoval student VŠEM, proběhne v úterý 17.05.2022 od 17:00 hod. v budově VŠEM.

 • Jakub Sieber působí v oblasti interního auditu ve firmě ELMARCO s.r.o., kde se zaměřuje především na oblast auditů procesů a systému ISO 9001:2016, který má firma zavedený.
 • V rámci přednášky se dozvíte, co je audit, jaký je rozdíl mezi auditem, kontrolou a controllingem. Zjistíte specifikace interního a externího auditu a pochopíte moderní techniky, které se nyní v oboru interního auditu běžně používají auditory po celém světě.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Role auditu v organizaci. Téma pro aplikační studii: Metody auditu a jejich využití pro ekonomiku a management.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 17.05.2022, 12:00 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.

Hosté VŠEM: Jakub Vejmola alias Kicom

7. 5. 2022 10:00

Jakub Vejmola alias Kicom je úspěšný český youtuber, který provozuje populární YouTube kanál "Bitcoinovej kanál", kde informuje o novinkách ze světa Bitcoinu a dalších kryptoměn. Mimo jiné realizuje zajímavé přednášky i workshopy na toto téma, a je také autorem několika článků o kryptoměnách ve zpravodajském ekonomickém deníku E15.cz.

 • V rámci přednášky na téma Bitcoin: zlato mileniálů se dozvíte, proč jsou kryptoměny, a zejména Bitcoin, lákavou příležitostí pro generaci mileniálů, kterým je vlastní svět počítačů, Internetu a mobilních aplikací. Kryptoměny jsou nejmladší třída aktiv, kterou bude dnešní a budoucí internetová generace milovat, protože jim nepřijde divné, že něco, co neexistuje v hmatatelné podobě, může mít nějakou vyšší cenu.
 • Termín: 18.05.2022, od 17:30 hod. v budově VŠEM (přístupné i pro veřejnost)
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Ekonomický vývoj Bitcoinu. Téma pro aplikační studii: Vliv Bitcoinu na investice ve vybraném státě.
 • Odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube Studium VŠEM do 14 dnů od realizace přednášky.

Skill-Port VŠEM: Řízení kariér vojáků z povolání

5. 5. 2022 08:10

Přednáška z cyklu Skill-Port VŠEM s Ivanem Malíkem na téma Řízení kariér vojáků z povolání, kterou zorganizoval student VŠEM, proběhne ve čtvrtek 12.05.2022 od 17:30 hod. v budově VŠEM.

 • Ivan Malík již 12 let zastává různé funkce zabezpečující personální práci v organizačních strukturách resortu Armády České republiky. V minulosti se zabýval komplexní personální prací, zabezpečením vzdělávání vojáků z povolání a občanských zaměstnanců. Aktuálně působí jako náčelník oddělení řízení kariér Agentury personalistiky Armády České republiky a podílí se na řízení kariér vojáků z povolání v podřízenosti Vzdušných sil Armády České republiky.
 • V rámci přednášky se dozvíte o řízení lidských zdrojů v kontextu zajištění flexibilního souladu mezi zaměstnanci a organizací. Přednáška obsahuje informace týkající se požadavků na způsobilost pracovníka pro výkon funkce, vyhodnocení způsobilosti pracovníka a možnosti zvyšování kvalifikace. Součástí přednášky je vhled na řízení karier vojáků z povolání od vzniku služebního poměru až po jeho ukončení.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce. Téma pro esej: Možnosti kariérních tras. Téma pro aplikační studii: Řízení kariéry z pohledu organizace a jednotlivce.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na Prezentace/PA do 11.05.2022, 23:59 hod., odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací do 30 dnů od realizace přednášky.
 • Záznam přednášky bude v případě schválení uveřejněn na kanálu YouTube / Studium VŠEM do 14 dnů od její realizace.