VŠEM > Informace VŠEM > Aktualita

Aktualita

VŠEM nahrazuje bakalářské práce projektem, končí s ústním zkoušením u státnic

VŠEM přichází s revoluční změnou ve vysokoškolském vzdělávání, kterou před pár dny oficiálně schválil Národní akreditační úřad pro vysoké školství, který ze zákona dohlíží na kvalitu vysokoškolského vzdělávání.

  • Od akademického roku 2024/2025 nahrazuje tradiční bakalářské práce prakticky orientovanými Bakalářskými projekty.
  • Zatímco většina českých vysokých škol setrvává na povinnosti předkládat a obhajovat bakalářskou práci, VŠEM se rozhodla tento historický koncept změnit. Namísto tradičního přepisování odborné literatury se studenti zaměří na praktické projekty, které reflektují skutečné situace a problémy z praxe. Vysíláme tak jasný signál posunu ke kvalitnějšímu a užitečnějšímu vzdělání, které bude mít dlouhodobou hodnotu pro studenty i absolventy VŠEM.
  • Tento krok je reakcí na rostoucí vliv nástrojů strojového učení, jako je ChatGPT, které zásadně mění způsob práce s informacemi ve vzdělávání, zároveň se jedná o výsledek více než ročního úsilí o modernizaci realizovaných studijních programů.
  • Je podstatné, že uvedené platí nejen pro nově nastupující studenty v nadcházejícím akademickém roce, ale i stávající studenti VŠEM se mohou rozhodnout, zda zůstanou u své původní struktury studia, nebo se zcela logicky vydají novou, zajímavější a progresivnější cestou Bakalářského projektu.
  • Podrobnosti k transformaci bakalářské práce na bakalářský projekt.

Jdi zpět