VŠEM > Informace VŠEM > Pracoviště a katedry VŠEM > Akademická pracoviště

Čas čtení: 1 min.Akademická pracoviště

V rámci výukového procesu zajišťují akademická pracoviště/katedry výuku jednotlivých studijních programů (studijní předměty, studijní moduly, seminární bloky) po odborné a obsahové stránce.

Vedle akademických pracovníků doplňují pedagogický sbor VŠEM odborníci z praxe, významných státních institucí, organizací a soukromých firem ČR.

Činnosti kateder

Realizace výukových soustředění dle struktury a časového plánu studia, kontrola studia (příprava a tvorba zkouškových testů, vedení odborných prací studentů), výukové a oborné konzultace, výzkumná, rozvojová a publikační činnost VŠEM v rámci jednotlivých projektů VŠEM, spolupráce s praxí v rámci výukového procesu (odborníci z praxe, vedení prací, hosté VŠEM).

Výukové a odborné konzultace

Každé akademické pracoviště, respektive akademičtí pracovníci VŠEM vypisují odborné konzultace k písemným pracím (SP, ZP, PP, BP, DP).

  • Pravidelné výukové konzultace jsou součástí harmonogramu výuky (viz Kalendář výuky a zkoušek), a to vždy po skončení příslušného výukového soustředění.
  • Individuální konzultace (výuka, písemné práce) a videokonzultace s akademickým pracovníkem jsou možné vždy na základě rezervace termínu v Rezervační aplikaci VŠEM.
  • Videokonzulace jsou realizovány v aplikaci VideoForum VŠEM
  • Aktivace uživatelského účtu v Rezervační aplikaci VŠEM je dostupná pod tímto odkazem, do kolonky je třeba uvést uživatelské jméno do SIS VŠEM (jmeno.prijmeni@studentvsem.cz) a následně si zkontrolovat studentský email.
  • Termín pro provedení rezervace termínu či jeho storna je nejpozději 24 hodin před jeho konání

Termíny dle akademického pracoviště/katedry