VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality SIS

Aktuality SIS

Workshop Interní a externí komunikace

6. 6. 2019 09:35 vytvořil: Tereza Vlášková

Workshop Interní a externí komunikace

Workshop v rámci projektu Akcelerátor VŠEM, který se bude zabývat interní komunikací a návazným správným fungováním uvnitř, a externí komunikací a vysvětlením podstaty a přínosu veřejnosti/​zákazníkům.

Workshop povede Tomáš Poucha, zakladatel prestižního Marketingového institutu – platformy propojující největší profesionály na poli marketingu; odborník, pedagog a konzultant v oblasti Interní komunikace a zakladatel Institutu Interní komunikace.

Neviditelná výstava

4. 6. 2019 10:27 vytvořil: Tereza Vlášková

Studenti studentům: Neviditelná výstava

Chcete zažít neobvyklé dobrodružství? Nebo chcete překonat strach ze tmy? Máte někoho známého, kdo přišel o zrak? Chcete si vyzkoušet jedinečnou příležitost, jak zkusit život nevidomého na vlastní kůži?

Pak navštivte Neviditelnou výstavu, kde Vás budou provádět nevidomí průvodci. Zjistíte, že i nevidomí lidé se dokážou bavit a jejich svět je nečekaně pestrý. Každý den je čeká tisíce výzev. Je to jedinečná interaktivní expozice. Tato výstava změní svět kolem Vás. Řídíte se zde výhradně hmatem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu.

Termín výstavy pouze pro studenty VŠEM zajistily studentky Šárka Hájková a Kateřina Kodrová.
 • Termín: 12.6.2019 od 17 hod.
 • Vstupné: 220 Kč
 • Adresa: Novoměstská radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2
 • Kapacita je pouze 10 míst a je proto třeba se závazně registrovat na e-mailu sarka.hajkova@infovsem.cz

Online test kompetencí zdarma

30. 5. 2019 09:54 vytvořil: Michal Šubrt

Studenti VŠEM mohou zdarma absolvovat odborné měření kompetencí Behavera pro zjištění svých silných, průměrných či slabých stránek.

 • Behaviorální diagnostické nástroje a simulační hry pro nábor, výběr a rozvoj zaměstnanců jsou standardně používány v rámci výběrových řízení v českém i mezinárodním prostředí.
 • Testování jek dispozici pod přihlášením prostřednictvím studenského profilu.
 • Výsledky absolvovaného testování jsou k dispozici v rámci účtu na webových stránkách http://welcome.behavera.com
 • Testování je možné absolvovat do 20.6.2019.

Studenti mohou získat 1 kredit v rámci písemných prací za absolvování testu kompetencí a následně vypracování eseje na téma „Jak mohu své kompetence využít pro osobní rozvoj?“ nebo 1 kredit v rámci praktických aplikací (prezenční studenti) za absolvování testu kompetencí a následně workshopu (20.6.2019 od 17 hod., přihlášení prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA).

PA Manažerské rozhodování o fúzích - volná kapacita

27. 5. 2019 12:21 vytvořil: Tereza Vlášková

Byla zveřejněna Praktická aplikace - Manažerské rozhodování o fúzích a akvizicích. Praktická aplikace propojuje teoretické základy z oblasti fúzí a akvizicí s praktickým nácvikem (analýzy business případů).
 
Přednášející Martina Vitézová působí jako poradce ve společnosti Venture Investors Corporate Finance, české poradenské společnosti v oblasti M&A a investičního bankovnictví a radí společnostem z různých oborů (retail, biotech, telco a jiných). Působila i jako přednášející na Copenhagen Business School, Erasmus University College a Rotterdam School of Management. Společnost McKinsey & Co ji v roce 2016 jmenovala za Next Generation Women Leader.

Skill-Port VŠEM: Zapojte se do fungování start-upu!

23. 5. 2019 13:45 vytvořil: Tereza Vlášková

Přemýšlíte o zapojení do pracovního procesu při studiu? Nebo již pracujete a říkáte si, jestli by vám to v jiném typu společnosti nesedlo lépe? Přijďte se podívat do startupu Mavimi!

Seznámíte se s fungováním start-upové společnosti, jaké jsou výhody a nevýhody práce ve startupu. Rozhodně nebudete jen tiše poslouchat, protože SkillPort bude hodně interaktivní. Zapojíme Vás do nejčastěji řešených problémů a výzev, abyste zjistili, jak turbulentní prostředí ve start-upu zažijete. Vyzkoušíte si např. testování webové aplikace a tvorbu návrhů na zlepšení.

Přijďte se zapojit pod vedením úspěšných studentek VŠEM Veroniky Jílkové a Moniky Hromasové.

 • Termín: 5.6.2019 17:00 – 19:00 hod.
 • Místo konání: Sídlo společnosti Mavimi, Štětkova 1001/5 (kousek od metra Vyšehrad nebo Pražského povstání).
 • Studenti si přinesou vlastní notebooky.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce (případně další 2 kredity za následnou prezentaci v případě aplikační studie).
 • Téma práce: UX a jeho aplikace na vybrané webové stránky
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA, odevzdání písemné práce následně prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Movie night VŠEM 22.5.2019

20. 5. 2019 09:03 vytvořil: Tereza Vlášková

Dne 22. 5. 2019 od 17:30 hod. proběhne na VŠEM další Movie night!

 • VŠEM proměníme na jeden večer v kino, zajistíme občerstvení i nápoje a budeme Vám promítat film Silvana, který byl vybrán studenty v rámci hlasování na FB.
 • Přemýšleli jste někdy o tom, jaký život by žili Beyoncé a Jay-Z, kdyby se narodili ve Švédsku? Nikdy? Tak snímek Silvana vám tento paralelní vesmír nabídne a bude to zajímavé! Silvana Imam je zářící rapovou hvězdou, Beatrice Eli otřásá popovou scénou. Dohromady tvoří silný, kontroverzní pár a nabízejí příběh, který stojí za to vidět!!
 • Studenti VŠEM mohou získat 1 kredit za odevzdanou esej na dané téma v rámci písemných prací VŠEM.

Povinné semináře (BP/DP)

16. 5. 2019 09:32 vytvořil: Tereza Vlášková

Byly vypsány termíny bakalářských/diplomových seminářů. Student se na semináře nepřihlašuje, docházku pouze potvrzuje registrací v rámci Registračního docházkového systému a podpisem v podpisovém seznamu v učebně.

Absolvování semináře je povinné pro možnost schválení zadání BP/DP.

Seminář BP/DP (Bc./Ing./MBA)

 • 15.06.2019 (12:30 - 13:30 hod.)

Diplomový seminář (Ing./MBA)

 • 15.05.2019 (12:30 - 13:30 hod.)
 • 25.05.2019 (12:30 - 13:30 hod.)

SkillPort VŠEM: Tereza Salte - Jak jsem sebrala odvahu a začala podnikat

14. 5. 2019 13:08 vytvořil: Tereza Vlášková

Jak sebrat odvahu a začít podnikat? To a mnohem více Vám v přednášce SkillPort VŠEM sdělí Tereza Salte, spoluzakladatelka agentury Elite Bloggers, autorka knihy Šlehačková oblaka a influencerka známá jako TerezaInOslo.

Tereza v roce 2015 založila se svým manželem agenturu Elite Bloggers, která se jako jedna z prvních orientovala na influencer marketing. Bez téměř žádných zkušeností v oboru a bez kapitálu se jim podařilo vybudovat firmu, o kterou o pár let později projevilo zájem několik investorů. V současné době agentura dominuje trhu influencer marketingu, během roku 2018 realizovala více než 400 kampaní a spolupracuje se řadou zahraničních klientů. Elite Bloggers dbá na to, aby placená reklama byla důsledně označená. V srpnu 2018 proto zahájili ve spolupráci s Univerzitou Karlovou projekt Měsíc Transparentnosti, který měl na téma skryté reklamy upozornit širokou veřejnost.

Přijďte si poslechnout zajímavou přednášku a třeba se i trochu inspirovat k naplnění vlastních obchodních snů!

Obhajoby BP/DP Červen 2019

6. 5. 2019 15:17 vytvořil: Kateřina Vykydalová

Ústní obhajoby závěrečných prací v červnu 2019 budou probíhat 20. 6., 24. 6., 25. 6., 27. 6. a 28. 6. 2019 (Bc/Ing/MBA). Na termín obhajoby závěrečné práce je možné se přihlásit prostřednictvím SIS/Zkoušky studenta/Obhajoba BP/DP do 10. 06. 2019 (23:59 hod.).

 • Veškeré podmínky pro účast na obhajobě je nutné splnit do 10. 06. 2019; připomínáme, že sem patří rovněž povinnost úspěšně absolvovat výstupní test (týká se všech studentů bez výjimky).
 • Student se může přihlásit i před splněním všech podmínek, avšak pokud k rozhodnému datu 10. 06. 2019 podmínky nesplní, musí se nejpozději tohoto dne z termínu obhajob odhlásit.
 • Průběh obhajob BP/DP

Prohlídka vinného sklepa v Botanické zahradě

6. 5. 2019 12:21 vytvořil: Tereza Vlášková

Studenti studentům: Prohlídka vinného sklepa v Botanické zahradě hlavního města Prahy

Chcete poznat, jak probíhá výroba vína v Praze a ochutnat místní vinné speciality, které od samotného začátku, až po finální láhev, vznikají na území Prahy?

Pro studenty VŠEM je zdarma připravena prohlídka vinného sklepa vinice sv. Kláry v pražské Troji, která je jednou z největších a nejkrásnějších vinic na území Prahy!

Vinným sklepem vás provede samotný kurátor vinice, student VŠEM Lukáš Jabůrek, který se podílí na kompletním procesu výroby vína - od zasazení, přes péči o rostliny, sběr, až po samotnou výrobu vína.
 • Termín: 15.5.2019 od 15 hod.
 • Součástí prohlídky je i drobná ochutnávka vín z místní vinice.
 • Kapacita prohlídky je pouze 20 míst a je proto třeba se závazně registrovat na tomto odkazu.