VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality SIS

Aktuality SIS

Povinné semináře (BP/DP) - trimestr Leden 2020

23. 2. 2020 07:44 vytvořil: Tereza Vlášková

Byly vypsány termíny bakalářských/diplomových seminářů na trimestr Leden 2020. Student se na semináře nepřihlašuje, docházku pouze potvrzuje registrací v rámci Registračního docházkového systému a podpisem v podpisovém seznamu v učebně. Absolvování semináře je povinné pro možnost schválení zadání BP/DP.

Seminář BP/DP (Bc./Ing./MBA)

 • 25.1.2020 (12:30 - 13:30 hod.)
 • 3.3.2020 (12:30 - 13:30 hod.)

Kurzy anglického jazyka zdarma (bc/ing)

20. 2. 2020 11:05 vytvořil: Kateřina Vykydalová

Od 25.02.2020 bude na VŠEM probíhat výuka anglického jazyka, která slouží jako příprava na jazykovou zkoušku (pro Bc./Ing.).

 • Výuka se bude konat v těchto časech: Anglický jazyk (bc) - úterý 17:15 - 18:00 hod. / Anglický jazyk (ing) - úterý 18:00 - 18:45 hod.
 • Na výuku anglického jazyka je nutné přihlášení prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA. Přihlašování bude možné od 4.2.2020 (12:00 hod.).
 • Za absolvování student neobdrží žádné kredity, protože se jedná pouze o přípravu na povinnou zkoušku z jazyka.

Skill-Port VŠEM: Marketing naruby aneb marketingová cibule

19. 2. 2020 13:10 vytvořil: Markéta Čížková

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Marketing naruby aneb marketingová cibule.

Žijeme v marketingové době, na marketing narazíme téměř každodenně, obklopuje nás, je všude kolem nás, ovlivňuje nás, ať chceme či ne. Všichni víme, co marketing je, ale co si představit pod pojmem marketing naruby a co představuje marketingová cibule? Jaké vrstvy marketingová cibule ukrývá?

To vše se podrobněji dozvíte a již nyní se můžete těšit na lektora a mentora, Mgr. Arnošta Štěpánka, MBA, který věnuje hodně času přednáškám a vedením workshopů pro studenty středních škol, ale také na VŠE nebo třeba Univerzitě Hradec Králové.

Volné vstupenky na basketbalový zápas ženské Euroligy

14. 2. 2020 16:06 vytvořil: Markéta Čížková

Pro studenty VŠEM máme k dispozici volné vstupenky na poslední zápas základní části basketbalové ženské Euroligy. Na domácí palubovce se představí domácí tým ZVVZ USK Praha proti italským REYER Venezia.

Hosté VŠEM s THE SIKLS

12. 2. 2020 11:01 vytvořil: Markéta Čížková

Již příští týden se uskuteční přednáška v rámci cyklu Hosté VŠEM s českou influencerkou a zároveň naší studentkou Kamilou Šikl, která si pro vás připravila téma Cestování s dětmi.

Je cestování s dětmi opravdu takové sci-fi, jak mnozí tvrdí? Žijeme v době, kdy není nic nemožné a dveře do všech koutů světa máme otevřeny, jako nikdy před tím. S obrovskými možnostmi dnešního světa rostou i paradigmata a omezení, kdy mnozí život dělí na “život před dětmi a po dětech”. S příchodem dětí se naše komfortní zóna automaticky zúží, neznamená to ale, že se vytratí i její flexibilita.

Neuslyšíte návod na dokonalé cestování s dětmi, ani fabulování zalité sluncem. Kamila se s vámi podělí o své zkušenosti a tipy, které nám ušetřily čas, peníze i nervy. Zabrousíme ale také do světa travel blogu, influencerství a technologií.

Skill-Port VŠEM: Jak z nuly udělat miliónový business

11. 2. 2020 15:00 vytvořil: Markéta Čížková

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Jak z nuly udělat miliónový business.

Nguyen Manh Tung je jedním z představitelů Banánové generace, který si už ve dvanácti letech přivydělával jako kamelot, v sedmnácti tlumočil v různých firmách vietnamským dělníkům a ve dvaceti se do byznysu pustil zostra. Dnes stojí za neziskovou Asociací mladých vietnamských podnikatelů, která pomáhá s integrací vietnamské komunity do českého finančního sektoru a spravuje investiční společnost Investman.

V rámci přednášky pan Tung nastíní svůj životní příběh a poradí, jak z nuly udělat miliónový business. Dále se s námi podělí o realné příklady firem z praxe a prozradí, jak na vietnamské podnikatele. Dozvíte se také, proč klade velký důraz na zapojování se do neziskových činností, který hlásá i mezi svými zaměstnanci.

Studenti VŠEM vyrazí na Motokáry

10. 2. 2020 10:00 vytvořil: Markéta Čížková

Přijďte si zazávodit a poměřit síly na motokárách se svými spolužáky na další akci pořádanou studentem VŠEM Matějem Pjatákem. Akce se koná v areálu Caravan Metropol Karting, který nabízí téměř sedm set metrů dlouhou tříúrovňovou trať a elektro motokáry s vysokou akcelerací. Na akci bude zajištěno drobné občerstvení.

 • Kdy a kde: 28.02.2020 od 19:00 hod. v Caravan Metropol Karting na adrese Ringhofferova 1, Areál PSN (bývalá hala Siemens), Praha 5 - Zličín.
 • Prvních 10 studentů přihlášených na akci má nárok na 1 jízdu zdarma.
 • Cena desetiminutové jízdy je 250 Kč.
 • Pro přihlášení na akci kontaktujte organizátora na Matěje Pjatáka na matej.pjatak@infovsem.cz.
 • Z hygienických důvodů si na akci přineste kuklu pod helmu. Případně je možné si ji na místě zapůjčit za poplatek 100 Kč.

Speciální exkurze do společnosti Virtuplex

5. 2. 2020 08:42 vytvořil: Michal Šubrt

Jedinečná příležitost navštívit největší prostor pro virtuální realitu v Evropě. Vyzkoušejte si praktické využití virtuální reality v byznysu. Poznejte prostředí unikátního startupu a seznamte se s jeho manažery.

Bližší informace o společnosti můžete můžete zjistit na webových stránkách či z médií (například zde či zde).

Následně můžete získat 1 kredit v rámci Praktických aplikací za odevzdání eseje Mgr. Jiřímu Boháčkovi, Dr., který bude exkurzi přítomen.

 • Termín konání: 25.2.2020 od 14:00 do 16:00 hod (sraz v 13:45 hod.).
 • Místo srazu: Vchod do společnosti v Praze - Horních Počernicích (MHD autobusem ze stanice Černý Most, viz mapa).
 • Přihlášení: Do 20.2.2020 prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA. Kapacita 10 osob.

Movie night na VŠEM 11.2.2020

3. 2. 2020 08:00 vytvořil: Tereza Vlášková

Movie night je od prosince zpět na VŠEM. V letošním roce Vám každé dva měsíce nabídneme snímek tématicky spojený s některým významným mezinárodním dnem.

Únor patří zamilovaným. Zejména proto, že se blíží Valentýn a obchodní domy přetékají záplavou červené barvy a srdíček ve všech možných podobách. Ať už se na svátek zamilovaných těšíte nebo ne, nenechte si ujít únorovou Movie Night, která mu bude předcházet. Tématicky zůstaneme u lásky, ale podíváme se i na její odvrácenou stranu. Přijďte se seznámit s příběhem mladého páru Attiy a Steava v kanadském snímku Lepším člověkem.

Attiye bylo 16, když na střední škole potkala o něco staršího Stevea. Pro oba to byl první vážný vztah a pár spolu brzy začal bydlet. Tahle zkušenost dívku málem stála život. Steve Attiyu bil prakticky každý den jejich dvouletého vztahu. Chrlil na ni rasistické nadávky, mlátil ji pěstmi, škrtil ji, až omdlévala. „Myslela jsem si, že takhle to ve vztazích chodí. A čekala jsem, že dřív nebo později mě zabije,“ vzpomíná pohnutě Attiya během terapeutického sezení, kterému přísedí i Steve. Dvacet let od jejich rozchodu souhlasil s tím, že se setkají před kamerami a dotknou se hluboko uložených ran. Intimní snímek citlivě nahlíží na proces léčení duše narušené domácím násilím a ptá se po jeho příčinách i možnostech, jak splatit obětem životní dluh.

Skill-Port VŠEM: Jak proměnit svou životní vášeň v podnikání?

31. 1. 2020 16:35 vytvořil: Markéta Čížková

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Jak proměnit svou životní vášeň v podnikání?

Ondřej Vymětalík je cestovatel, podnikatel, ale především velký nadšenec do motorek a cestování na motorkách. V 19 letech založil portál okruháři.cz, který se věnuje moto závodům a dění kolem. V roce 2016 se vydal na motorce na Kanárské ostrovy, aby tam naplno rozjel svůj vlastní business v Mototurismu. Založil společnost Canary Ride, kde si můžete půjčit motorku nebo se vydat na tour po ostrovech. K tomu také pracuje jako konzultant v oblasti marketingu a prodeje pro specializovaný obchod se závodními díly.

Přijďte si poslechnout Ondřeje Vymětalíka a zjistíte, proč je dobré plnit si své sny a jít si tvrdě za tím, co vás v životě baví. Taktéž se dozvíte, jaké je to podnikat a žít v zahraničí. Nechte se inspirovat a třeba se i Vy konečně rozhodnete udělat první krok k vlastnímu podnikání.