VŠEM > Výzkum a projekty > CIS VŠEM

Čas čtení: 1 min.CIS VŠEM

Výzkum zaměřený na inovační výkonnost a konkurenceschopnost

Centre for Innovation Studies (CIS VŠEM) bylo založeno v roce 2009 doc. Ing. Annou Kadeřábkovou, Ph.D., která působí při Vysoké škole ekonomie a managementu jako vědecko-výzkumný pracovník. CENTRE FOR INNOVATIVES STUDIES (CIS) je od roku 2011 členem mezinárodního konsorcia EMS vedeného ISI Fraunhofer v Karlsruhe.

V jeho rámci probíhá od roku 1993 v dvouletých cyklech pravidelné šetření zpracovatelského průmyslu, a to zejména kvality řízení výroby, rozvoje lidských zdrojů, výzkumu, vývoje a inovací, energetické náročnosti a dalších hledisek. Mezinárodní konsorcium v roce 2012 zahrnuje 16 zemí, včetně několika mimoevropských, jeho záběr se tedy oproti původnímu názvu postupně rozšířil.

Činnosti CIS VŠEM

  • Realizace výzkumných projektů a publikací.
  • Inovační výkonnost a konkurenceschopnost.
  • Národní, regionální a odvětvové úrovni a v mezinárodním srovnání.
  • Pro domácí i zahraniční organizace a společnosti.

Aktuálně v CIS VŠEM

  • Průzkum zpracovatelského průmyslu (EMS) probíhá díky CIS a VŠEM poprvé v České republice v rámci mezinárodního konsorcia vedeného ISI Fraunhofer. Hodnotí úroveň modernizace produkce a inovační výkonnost průmyslových podniků.
  • Sociální inovace představují zásadní téma sociálního a ekonomického rozvoje. CIS realizuje výzkum inovačnosti programu ESF v ČR a v mezinárodním srovnání a připravuje projekt Inovační akademie ve spolupráci se zahraničními partnery.
  • Hodnocení inovačního systému probíhá v rámci zahraničních misí Expertní skupiny Evropské hospodářské komise OSN již potřetí. Po Bělorusku (2010) a Kazachstánu (2012) je organizována evaluační mise na Ukrajině (2012).