Mezi ploty

Mezi ploty logo
Vysoká škola ekonomie a managementu je dlouholetým partnerem Festivalu Mezi ploty v rámci dlouhodobého projektu Studium VŠEM, který je zaměřen na "překonávání" bariér v přístupu k vysokoškolskému vzdělávání v rámci ČR.

Divadelní a hudební festival Mezi ploty je projekt, který má společenské poslání, jehož základní myšlenkou je "nedělat rozdíly mezi umělci s handicapem a ostatními", existenci a přítomnost postižení nijak nezdůrazňovat ani v propagaci, ani přímo na akci.

Hlavním cílem festivalu je zpřístupnit veřejnosti a návštěvníkům prostředí, které je za jiných okolností takřka démonizováno, a najít zde příjemnou atmosféru, zajímavý a atraktivní kulturní program nebo možnost rozšířit si rozhled v mnoha směrech.

Jeden svět Mezi ploty 2012

Již podruhé se VŠEM rozhodla připravit pro návštěvníky festivalu ve spolupráci s organizací Člověk v tísni  doprovodnou akci, sbírání tzv. "lidsko-právních bobříků". 

Letos měli návštěvníci možnost ulovit Bobříka na misi, Bobříka na suchu a Bobříka nákupu.  Zjistili například, jak ženy v Etiopii chodí pro vodu a jestli by to zvládli i oni sami. Dozvěděli se, odkud pochází řada věcí našeho běžného života a jak s tím souvisí život lidí v rozvojových zemích. Netradičním způsobem také mohli nahlédnout pod pokličku života na zahraniční misi.

Loni měli návštěvníci možnost úspěšně dokončit celkem 3 vybrané tématicky rozdílné "bobříky" (úkoly): Bobřík na suchu, Vězeňský bobřík a Bobřík odvážného migranta. I letos se mohou festivaloví diváci těšit na zajímavé úkoly, které si pro ně společnost Člověk v tísni ve spolupráci s VŠEM připraví.