VŠEM > Studium VŠEM > Movie Night VŠEM

Movie Night VŠEM

Promítané snímky jsou vybírány studenty VŠEM a jsou zaměřeny především na společenská témata. Na základě účasti na promítání (povinná registrace v docházkovém registračním systému) je možné odevzdat písemný výstup (esej) a získat tak kredity za písemné práce.

Proběhlé projekce

 
 
Lepším člověkem

Lepším člověkem

11.2.2020 od 17:30 hod.

Attiye bylo 16, když na střední škole potkala o něco staršího Stevea. Pro oba to byl první vážný vztah a pár spolu brzy začal bydlet. Tahle zkušenost dívku málem stála život. Steve Attiyu bil prakticky každý den jejich dvouletého vztahu. Dvacet let od jejich rozchodu Steve souhlasil s tím, že se setkají před kamerami a dotknou se hluboko uložených ran. Intimní snímek citlivě nahlíží na proces léčení duše narušené domácím násilím a ptá se po jeho příčinách i možnostech, jak splatit obětem životní dluh.

Škádlení Goliáše

Škádlení Goliáše

11.12.2019 od 17:30 hod.

Egypťan Básim Júsif patří k těm, jimž události arabského jara zásadně zasáhly do života. Radikálně změnil povolání: z chirurga se stal moderátorem vlastní satirické talkshow. Časosběrný dokument zachycuje Básimovu cestu od prvních pokusů vysílaných na YouTube až po úspěšnou a plně profesionální show. Příběh Júsifova nebojácného pořadu odráží politické turbulence v Egyptě po pádu prezidenta Mubáraka a prozatím marné usilování tamní společnosti o skutečnou svobodu.

Silvana

Silvana

22.5.2019 od 17:30 hod.

Přemýšleli jste někdy o tom, jaký život by žili Beyoncé a Jay-Z, kdyby se narodili ve Švédsku? Nikdy? Tak snímek Silvana vám tento paralelní vesmír nabídne a bude to zajímavé! Silvana Imam je zářící rapovou hvězdou, Beatrice Eli otřásá popovou scénou. Dohromady tvoří silný, kontroverzní pár a nabízejí příběh, který stojí za to vidět!!

Aminin profil

Aminin profil

6.3.2019 od 17:30 hod.

Amina. Bloggerka. Syřanka. Lesbička... Dívka, která vzala osud země do svých rukou a zaplatila za to vysokou cenu. Byla unesena tajnými službami a zpráva o tom rozjela smršť kampaní za její propuštění. Ale bylo to skutečně tak? A jakou roli v tomto příběhu sehrály obávané sociální sítě?

10 miliard - co máte na talíři?

10 miliard - co máte na talíři?

29.1.2019 od 17:30 hod.

Jaký způsob produkce potravin dokáže uživit rostoucí počet lidí na této planetě? Nestojí svět na rozhraní potravinové katastrofy? Režisér Valentin Thurn analyticky rozebírá jednotlivé přístupy zemědělství, od mechanizovaného průmyslového způsobu přes umělou výrobu potravin po městské zahradničení na parkovacích stáních. Film servíruje různorodé pohledy ze všech koutů světa, finální rozhodnutí je však na každém z nás: jaké jídlo si na svůj talíř sami vybereme?

A Plastic Ocean

A Plastic Ocean

3.12.2018 od 18:00 hod.

Náš příběh začíná, když novinář Craig Leeson narazí při hledání nepolapitelného plejtváka obrovského na plastový odpad v místech, kde by měl být jen nedotčený oceán. Craig spojí síly s mistryní světa ve volném potápění Tanyou Streeterovou a mezinárodním týmem výzkumníků, kteří se během následujících čtyř let dostanou do dvaceti lokalit po celém světě, aby prozkoumali křehký stav našich oceánů, odkryli alarmující pravdu o znečištění plasty a přišli s řešeními, která mohou pomoct již dnes.

Rebelská střední v Berlíně

Rebelská střední v Berlíně

31.10.2018 od 18:30 hod.

Z nepřítomnosti obvyklé školní hierarchie a běžného stresu ve třídě jsou noví studenti zpočátku nadšeni, stejně jako z komunitního života svérázné vzdělávací instituce. Jenomže na konci tohohle dobrodružství je čeká zkouška navržená i hodnocená stejným způsobem jako na všech ostatních německých školách. Státní maturita. Obstojí v ní?

The True Cost

The True Cost

28.3.2018 od 18:00 hod.

Dokument o oblečení, které nosíme, o lidech, kteří ho vyrábějí, a o vlivu tohoto průmyslu na náš svět. The True Cost nás nechá nahlédnout za oponu a ukáže nám příběhy a fakta, o kterých se nemluví. Jaká je skutečná cena našeho oblečení?