VŠEM > Informace VŠEM > Praxe a partneři VŠEM > Profesní Dny VŠEM

Čas čtení: 2 min.Profesní Dny VŠEM

Profesní dny VŠEM byly realizovány ve dnech 5. – 7.5.2015 v budově VŠEM, kdy přístupné byly nejen studentům a absolventům VŠEM, ale i široké veřejnosti a studentům středních škol a to zcela zdarma.

Hlavním cílem a smyslem Profesních Dnů VŠEM bylo zprostředkovat prezentace firem prostřednictvím vrcholového managementu (osobní setkání s manažery a personalisty, strategie náboru nových zaměstnanců, možnosti uplatnění absolventů vysokých škol).
 
Návštěvníci si mohli bezplatně vyzkoušet s odborníky na slovo vzatými pracovní pohovory, sepsání svého životopisu a motivačního dopisu. Získali rady jak vyjednávat o platu a benefitech a vyzkoušeli si, zda zvládnou pohovor v cizím jazyce.
 
Součástí byly interaktivní prezentace, diskuze, rozhovory, workshopy a tréninky na rozvoj osobních schopností (prezentační dovednosti, rady pro úspěšné přijímací pohovory a zvládání konfliktů).
  • Na přednášky mohli účastníci přijít i s malými dětmi – v mezonetu auly, kde se také konaly přednášky, byl k dispozici relaxační koutek se sedacími Tuli vaky.
  • Hlídání dětí od 2 let zajistila přímo v budově a přilehlém dětském hřišti, Mateřská škola VŠEM.

PŘEDNÁŠKY

Součástí programu byly přednášky odborníků z praxe, kdy jednotliví přednášející zároveň představují specifika a náročnost různých profesních oborů (Marketing, Public Relations, Human Resources, Bankovnictví). Účastníci Profesních Dnů VŠEM získávají široký přehled o možnostech uplatnění na trhu práce. Po celou dobu přednášeli zajímaví řečníci z řad úspěšných osobností nejen českého byznysu. Připraveno bylo více než pět desítek přednášek a workshopů.

VZDĚLÁVÁNÍ

Na Profesních Dnech VŠEM jste měli možnost dozvědět se více o rekvalifikačních a profesních kurzech, o nových trendech ve vzdělávání, o možnostech práce a studia v zahraničí, o vzdělání na míru pro velmi časově vytížené i technologicky zaměřenou generaci.

PORADENSTVÍ

Pro účastníky byla připravena právní, finanční, psychologická a studijní poradna, kde bylo možné diskutovat individuální dotazy. K dispozici byla rovněž možnost vyzkoušení si individuálního koučinku a kariérního poradenství.

TESTOVÁNÍ

Účastníci měli možnost otestovat si své schopnosti u společnosti SCIO a jobs.cz.

ZAMĚSTNAVATELÉ

S kým jste se mohli v rámci Profesních Dnů VŠEM setkat? Naše pozvání přijaly tyto společnosti:

< zpět

NN

NN

NN je společnost zabývající se především pojišťovnictvím a správou investic. Své služby nabízí ve více než 18 zemích, kdy významně zastoupena je zejména v Evropě a Japonsku.

O společnosti

Na český trh NN vstoupila pod značkou Nationale-Nederlanden v roce 1991 jako první zahraniční pojišťovna po revoluci. Po více než 10 letech v barvách ING se NN, která dnes patří mezi přední poskytovatele životního pojištění a penzijních produktů v Česku, svým novým názvem vrátila zpět ke kořenům. NN ČR je součástí silné NN Group, která spoření na penzi, pojištění a investiční produkty nabízí v 18 zemích.

Přednášky

Dělat co tě baví, je sen, Jana Vojíková

Víte co v životě chcete? Znáte svá úskalí a silné stránky a umíte je na své budoucí profesní cestě využít? Ptali jste se někdy sami sebe, zda povolání, které jste si zvolili je to, co vás skutečně bude bavit a jak moc na tom záleží?

Přijďte si poslechnout zkušeného matadora v oblasti finančních a pojišťovacích služeb, manažerku pobočky společnosti NN Životní pojišťovna a penzijní společnost (dříve ING) paní Janu Vojíkovou a získejte odpovědi na tyto a další otázky. Setkání nejen s ní Vám přinese inspiraci a reálný vhled do zajímavých životních cest, které mapují přerod vysokoškoláka ve skutečného manažera.

V rámci programu se navíc dozvíte něco o sobě a zahrajete si o zajímavé ceny. Na vašem budoucím povolání záleží!

Firemní kultura v období transformace, Václav Dušek

Přednášející

Jana Vojíková
Vedoucí obchodní skupiny společnosti NN pojišťovna a penzijní společnost
Ve svém profesním v životě jsem si prožila úspěchy z vlastního podnikání i radost z práce pro velké korporace, a to v řadových i manažerských rolích. Pokud se někdo chce ode mě naučit, jak obchodovat s citem pro klienta a s ohledem na jeho zájmy, jak s klientem navázat smysluplnou komunikaci a trvalé vazby, jak se zlepšovat v oblasti prodejních i komunikačních dovedností, je rozhodně na správné adrese. Tím však mé možnosti nekončí. Umím pomoci i v naplnění manažerských ambicí, pracovala jsem se stávajícími manažery a pomáhala těm, pro které byla manažerská pozice prozatím jen splněný sen. Tyto své schopnosti jsem v současné době dala do služeb NN pojišťovny a penzijní společnosti.

Václav Dušek
Václav studoval Karlovu Univerzitu, obory Tělesná výchova a sport a Psychologie. Tu zúročil především v rámci své cenné zkušenosti z Drop-In (středisko prevence a léčby drogových závislostí),kde od roku 2000 do roku 2006 působil jako psychoterapeut a poradce.
Jeho kariéra v oblasti lidských zdrojů se začala odvíjet před 11lety, kdy nastoupil do Moravského peněžního Ústavu – spořitelní družstvo jako HR Business Partner/Recruiter. Dále působil na pozici Senior Training Specialist ve společnostech Ahold Europe a Nestlé S.A..
V NN (dříve ING) pracuje 3 roky, kde vede tým tým Hr specialistů a business partnerů, kteří pečují o více než tisíc interních zákazníků z oddělení centrály, regionálního IT a Interní oObchodní síť . Pod svými křídly má zároveň personální marketing, který je současným trendem progresivních nadnárodních společností. Od všech těchto aktivit se přímo odvíjí transformace firemní kultury ve společnosti se znovu obnovenou značkou NN.