VŠEM > Informace VŠEM > Praxe a partneři VŠEM > Profesní Dny VŠEM

Čas čtení: 2 min.Profesní Dny VŠEM

Profesní dny VŠEM byly realizovány ve dnech 5. – 7.5.2015 v budově VŠEM, kdy přístupné byly nejen studentům a absolventům VŠEM, ale i široké veřejnosti a studentům středních škol a to zcela zdarma.

Hlavním cílem a smyslem Profesních Dnů VŠEM bylo zprostředkovat prezentace firem prostřednictvím vrcholového managementu (osobní setkání s manažery a personalisty, strategie náboru nových zaměstnanců, možnosti uplatnění absolventů vysokých škol).
 
Návštěvníci si mohli bezplatně vyzkoušet s odborníky na slovo vzatými pracovní pohovory, sepsání svého životopisu a motivačního dopisu. Získali rady jak vyjednávat o platu a benefitech a vyzkoušeli si, zda zvládnou pohovor v cizím jazyce.
 
Součástí byly interaktivní prezentace, diskuze, rozhovory, workshopy a tréninky na rozvoj osobních schopností (prezentační dovednosti, rady pro úspěšné přijímací pohovory a zvládání konfliktů).
  • Na přednášky mohli účastníci přijít i s malými dětmi – v mezonetu auly, kde se také konaly přednášky, byl k dispozici relaxační koutek se sedacími Tuli vaky.
  • Hlídání dětí od 2 let zajistila přímo v budově a přilehlém dětském hřišti, Mateřská škola VŠEM.

PŘEDNÁŠKY

Součástí programu byly přednášky odborníků z praxe, kdy jednotliví přednášející zároveň představují specifika a náročnost různých profesních oborů (Marketing, Public Relations, Human Resources, Bankovnictví). Účastníci Profesních Dnů VŠEM získávají široký přehled o možnostech uplatnění na trhu práce. Po celou dobu přednášeli zajímaví řečníci z řad úspěšných osobností nejen českého byznysu. Připraveno bylo více než pět desítek přednášek a workshopů.

VZDĚLÁVÁNÍ

Na Profesních Dnech VŠEM jste měli možnost dozvědět se více o rekvalifikačních a profesních kurzech, o nových trendech ve vzdělávání, o možnostech práce a studia v zahraničí, o vzdělání na míru pro velmi časově vytížené i technologicky zaměřenou generaci.

PORADENSTVÍ

Pro účastníky byla připravena právní, finanční, psychologická a studijní poradna, kde bylo možné diskutovat individuální dotazy. K dispozici byla rovněž možnost vyzkoušení si individuálního koučinku a kariérního poradenství.

TESTOVÁNÍ

Účastníci měli možnost otestovat si své schopnosti u společnosti SCIO a jobs.cz.

ZAMĚSTNAVATELÉ

S kým jste se mohli v rámci Profesních Dnů VŠEM setkat? Naše pozvání přijaly tyto společnosti:

Baby Office

Baby Office

Baby Office je projekt sociálního podnikání, který zaplňuje mezeru na trhu, kdy rodiče s malými dětmi nenalézají dostatek příležitosti k osobní a pracovní realizaci.

Více
Česká spořitelna

Česká spořitelna

Česká spořitelna je velká banka, která svým zaměstnancům dává velké možnosti. Staňte se součástí našeho velkého týmu, který soustřeďuje různorodý talent, vědomosti a zkušenosti. Učte se od osobností, které udávají trendy a nastavují směr českému bankovnictví.

Více
EURES

EURES

EURES je více než jen portál pracovní mobility. Účelem sítě EURES je poskytovat informace, poradenství a služby v oblasti náboru a vyhledávání pracovních míst (zprostředkování) pracovníkům, zaměstnavatelům i všem občanům.

Více
HAYS

HAYS

Hays patří mezi světové vedoucí společnosti v oboru lidských zdrojů a získávání specialistů.

Více
Channel Crossings

Channel Crossings

Channel Crossings: jazyková škola, překlady a tlumočení, kurzy v zahraničí a projekty EU.

Více
IBM

IBM

IBM, známá také jako Big Blue, je jedničkou ve světě informačních technologií. K hlavní činnosti patří výroba a prodej počítačového softwaru a hardwaru. Česká IBM nabízí studentům VŠ spolupráci na reálných projektech v rámci programu IBM Smarter University.

Více
Jobs.cz

Jobs.cz

Jobs.cz nabízí spojení s elitou českých i zahraničních zaměstnavatelů. Vybrat si můžte z aktuální nabídky práce a brigád v ČR i v zahraničí. Můžete načerpat informace z rozsáhlé poradny, vybrat si vysokou školu, MBA studium, odbornou konferenci, kurz nebo školení.

Více
NN

NN

NN je společnost zabývající se především pojišťovnictvím a správou investic. Své služby nabízí ve více než 18 zemích, kdy významně zastoupena je zejména v Evropě a Japonsku.

Více
Centrum systemiky a NLP s.r.o

Centrum systemiky a NLP s.r.o

Společnost Centrum systemiky a NLP s.r.o. se specializuje na nové a netradiční přístupy a metody ve vzdělávání a rozvoji dospělých.

Více
Partners

Partners

V současnosti jsou Partners největší finančněporadenskou společností na českém trhu, jejichhlavní aktivitou je poskytování nezávislého finančního poradenství.

Více
PENNY

PENNY

Společnost Penny Market s.r.o. je dceřinou společností mezinárodního obchodního řetězce REWE, který je jednou z největších světových obchodních společností.

Více
Profontes

Profontes

ProFontes tvoří dvojice spolupracujících psychologů a koučů, kteří pro Vás ppřipravují workshop i individuální sezení.

Více
Scio

Scio

Scio je česká firma zaměřená na školní i mimoškolní vzdělávání dětí. Do českého vzdělávání mj. zavedla měření výsledků vzdělávání a obecných studijních předpokladů.

Více
SozialMarie

SozialMarie

Mezinárodní cena udělovaná za sociální inovace, tedy nová a odvážná řešení sociálních problémů, která vytvářejí a zavádějí firmy, neziskové organizace, jednotlivci, místní samospráva.

Více
ŽENY, s.r.o.

ŽENY, s.r.o.

Nový projekt www.zenysro.cz je určený ženám, které hledají inspiraci, nebo se naopak inspirací chtějí stát.

Více