VŠEM > Informace VŠEM > Praxe a partneři VŠEM > Profesní Dny VŠEM

Čas čtení: 2 min.Profesní Dny VŠEM

Profesní dny VŠEM byly realizovány ve dnech 5. – 7.5.2015 v budově VŠEM, kdy přístupné byly nejen studentům a absolventům VŠEM, ale i široké veřejnosti a studentům středních škol a to zcela zdarma.

Hlavním cílem a smyslem Profesních Dnů VŠEM bylo zprostředkovat prezentace firem prostřednictvím vrcholového managementu (osobní setkání s manažery a personalisty, strategie náboru nových zaměstnanců, možnosti uplatnění absolventů vysokých škol).
 
Návštěvníci si mohli bezplatně vyzkoušet s odborníky na slovo vzatými pracovní pohovory, sepsání svého životopisu a motivačního dopisu. Získali rady jak vyjednávat o platu a benefitech a vyzkoušeli si, zda zvládnou pohovor v cizím jazyce.
 
Součástí byly interaktivní prezentace, diskuze, rozhovory, workshopy a tréninky na rozvoj osobních schopností (prezentační dovednosti, rady pro úspěšné přijímací pohovory a zvládání konfliktů).
  • Na přednášky mohli účastníci přijít i s malými dětmi – v mezonetu auly, kde se také konaly přednášky, byl k dispozici relaxační koutek se sedacími Tuli vaky.
  • Hlídání dětí od 2 let zajistila přímo v budově a přilehlém dětském hřišti, Mateřská škola VŠEM.

PŘEDNÁŠKY

Součástí programu byly přednášky odborníků z praxe, kdy jednotliví přednášející zároveň představují specifika a náročnost různých profesních oborů (Marketing, Public Relations, Human Resources, Bankovnictví). Účastníci Profesních Dnů VŠEM získávají široký přehled o možnostech uplatnění na trhu práce. Po celou dobu přednášeli zajímaví řečníci z řad úspěšných osobností nejen českého byznysu. Připraveno bylo více než pět desítek přednášek a workshopů.

VZDĚLÁVÁNÍ

Na Profesních Dnech VŠEM jste měli možnost dozvědět se více o rekvalifikačních a profesních kurzech, o nových trendech ve vzdělávání, o možnostech práce a studia v zahraničí, o vzdělání na míru pro velmi časově vytížené i technologicky zaměřenou generaci.

PORADENSTVÍ

Pro účastníky byla připravena právní, finanční, psychologická a studijní poradna, kde bylo možné diskutovat individuální dotazy. K dispozici byla rovněž možnost vyzkoušení si individuálního koučinku a kariérního poradenství.

TESTOVÁNÍ

Účastníci měli možnost otestovat si své schopnosti u společnosti SCIO a jobs.cz.

ZAMĚSTNAVATELÉ

S kým jste se mohli v rámci Profesních Dnů VŠEM setkat? Naše pozvání přijaly tyto společnosti:

< zpět

Partners

Partners

V současnosti jsou Partners největší finančněporadenskou společností na českém trhu, jejichhlavní aktivitou je poskytování nezávislého finančního poradenství.

O společnosti

Česká akciová společnost Partners Financial Services, a.s., zahájila svou činnost v červnu roku 2007 a její hlavní aktivitou je poskytování nezávislého finančního poradenství. Heslem Partners je Finanční poradenství JINAK. V současnosti jsou Partners největší finančněporadenskou společností na českém trhu, s více než miliardovým ročním obratem a téměř čtyřmi sty tisíci klienty. Do skupiny Partners dále patří Partners investiční společnost, s.r.o., Partners media, s.r.o. (www.finmag.cz, www.penize.cz), Partners Financial Services Polska, S. A. a Partners akademie, s.r.o.

Přednášky

Jak úspěšní přemýšlí o penězích - Zdeněk Hrom
Objevte principy, proč jsou někteří lidé finančně úspěšní a jiní se pohybují na hranici finanční nestability. Proč vysoký příjem a akademické vzdělání nemusí automaticky znamenat spokojenost.

Čím si zvýšit cenu na trhu práce - Karolína Somrová
Průměrný člověk přemýšlí o tom, co chce v životě získat, úspěšný se ptá, kým se musí stát, aby toho dosáhl.

První krok k úspěch je v sebepoznání - Zdeněk Hrom
Úspěšní vědomě pracují se svými silnými stránkami a identifikují svůj osobnostní profil. Na čem postavíte svou úspěšnou kariéru Vy?

Myšlení úspěšných - Jitka Lucbauerová
Napadlo vás někdy, co dělí úspěšné lidi od neúspěšných, průměrných?
Důvod, proč jsou lidé úspěšní je hlavně jejich mysl. Úspěšní lidé přemýšlí jinak, než většina ostatních. Pokud změníte své myšlení, změníte svůj život.

Přednášející

Ing. Zdeněk Hrom
Senior Manager, Partners Financial Services, a.s.
Již při studiích elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze se začal věnovat financím a podnikání. Díky této zkušenosti si uvědomil, že ho více naplňuje pracovat s lidmi, než s technikou. Rozhodl se vybudovat úspěšnou kariéru v oboru financí. Svou vášeň našel v učení lidí přemýšlet v řešeních a ne v problémech. Za svou profesní historii vychoval několik úspěšných manažerů. Smysl a úspěch svého byznysu staví na mottu "Setkaní, které posouvá".

Karolína Somrová
Member of Management, Partners Financial Services, a.s.
Vystudovala finanční matematiku na MFF UK a italianistiku a překladatelství a tlumočnictví na FF UK. Dlouhou dobu působila v předsednictvu Evropského parlamentu mládeže v ČR. Během studií organizovala konference po Evropě, účastnila se studijních stáží v Itálii a Německu. Před třemi lety dostala příležitost vybudovat svou vlastní firmu. Díky svému přístupu a odhodlání již od počátku spolupracuje s partnery společnosti, aktivně buduje svůj tým, pravidelně školí a přednáší i v rámci neziskového projektu Den finanční gramotnosti.

Ing. Jitka Lucbauerová
Partner spolčnosti, Partners Financial Services, a.s.
Ve svých 21 letech, jako studentka 3.ročníku fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice vstoupila do světa financí a podnikání. Svého úspěchu dosáhla díky  mimořadné cílevědomosti,vnitřní disciplíně, vášni a absolutní koncentraci na splnění svých představ a cílů. Postupně vybudovala úspěšný tým více než 150 spolupracovníků. V 29 letech, těsně před narozením dcery Kateřiny se jí podařilo, zatím jako jediné ženě, stát se Partnerkou společnosti Partners, společností s více jak miliardovým ročním obratem. Celou svoji kariéru se řídila heslem svého otce „Cokoliv, co děláš, dělej to na 100 %“.