VŠEM > Informace VŠEM > Praxe a partneři VŠEM > Profesní Dny VŠEM

Čas čtení: 2 min.Profesní Dny VŠEM

Profesní dny VŠEM byly realizovány ve dnech 5. – 7.5.2015 v budově VŠEM, kdy přístupné byly nejen studentům a absolventům VŠEM, ale i široké veřejnosti a studentům středních škol a to zcela zdarma.

Hlavním cílem a smyslem Profesních Dnů VŠEM bylo zprostředkovat prezentace firem prostřednictvím vrcholového managementu (osobní setkání s manažery a personalisty, strategie náboru nových zaměstnanců, možnosti uplatnění absolventů vysokých škol).
 
Návštěvníci si mohli bezplatně vyzkoušet s odborníky na slovo vzatými pracovní pohovory, sepsání svého životopisu a motivačního dopisu. Získali rady jak vyjednávat o platu a benefitech a vyzkoušeli si, zda zvládnou pohovor v cizím jazyce.
 
Součástí byly interaktivní prezentace, diskuze, rozhovory, workshopy a tréninky na rozvoj osobních schopností (prezentační dovednosti, rady pro úspěšné přijímací pohovory a zvládání konfliktů).
  • Na přednášky mohli účastníci přijít i s malými dětmi – v mezonetu auly, kde se také konaly přednášky, byl k dispozici relaxační koutek se sedacími Tuli vaky.
  • Hlídání dětí od 2 let zajistila přímo v budově a přilehlém dětském hřišti, Mateřská škola VŠEM.

PŘEDNÁŠKY

Součástí programu byly přednášky odborníků z praxe, kdy jednotliví přednášející zároveň představují specifika a náročnost různých profesních oborů (Marketing, Public Relations, Human Resources, Bankovnictví). Účastníci Profesních Dnů VŠEM získávají široký přehled o možnostech uplatnění na trhu práce. Po celou dobu přednášeli zajímaví řečníci z řad úspěšných osobností nejen českého byznysu. Připraveno bylo více než pět desítek přednášek a workshopů.

VZDĚLÁVÁNÍ

Na Profesních Dnech VŠEM jste měli možnost dozvědět se více o rekvalifikačních a profesních kurzech, o nových trendech ve vzdělávání, o možnostech práce a studia v zahraničí, o vzdělání na míru pro velmi časově vytížené i technologicky zaměřenou generaci.

PORADENSTVÍ

Pro účastníky byla připravena právní, finanční, psychologická a studijní poradna, kde bylo možné diskutovat individuální dotazy. K dispozici byla rovněž možnost vyzkoušení si individuálního koučinku a kariérního poradenství.

TESTOVÁNÍ

Účastníci měli možnost otestovat si své schopnosti u společnosti SCIO a jobs.cz.

ZAMĚSTNAVATELÉ

S kým jste se mohli v rámci Profesních Dnů VŠEM setkat? Naše pozvání přijaly tyto společnosti:

< zpět

Baby Office

Baby Office

Baby Office je projekt sociálního podnikání, který zaplňuje mezeru na trhu, kdy rodiče s malými dětmi nenalézají dostatek příležitosti k osobní a pracovní realizaci.

O společnosti

Baby Office je projekt sociálního podnikání, který zaplňuje mezeru na trhu, kdy rodiče s malými dětmi nenalézají dostatek příležitosti k osobní a pracovní realizaci. Pod jednou střechou nabízí plnohodnotné pracovní zázemí pro rodiče a kvalitní péči pro jejich děti. Rodič má dítě vždy nablízku, takže s ním může v případě potřeby být, a zároveň je od něj oddělený, tudíž se může na práci plně soustředit. Rodič není izolován v domácím prostředí a může si vytvářet sociální kontakty.

Přednášky

Jak rozumět penězům a mít z nich skutečně radost, Marcela Hrubošová

Sebevědomí, sdílení, společenství – hodnoty, které spojují ženy 21. století., Věra Staňková

Coworking s miniškolkou jako flexibilní nástroj práce (pro veřejnost), Hanka Krejčí

Nástroje péče o rodiče ve firmě, Hanka Krejčí

Psychické zdraví zaměstnanců ve firmách, Jana Kastnerová
Je potřeba myslet na psychické zdraví lidí i v práci, nebo je to pouze záležitost osobního života? Co s akutním stresem v zaměstnání, a jak snížit rizika spojená s kumulovaným stresem? Jaké je moderní pojetí psychohygieny? Co může pro své zaměstnance udělat zaměstnavatel? Co můžeme pro své psychické zdraví udělat každý sám? Balance mého života (osobní život, práce, výkon i relax, všechny moje role, vše co od života chci a vše co život přináší... Jsem máma - na jaký úvazek? Zaměstnavatel má myslet na zdraví svých zaměstnanců - překvapení?

Adaptace po návratu z MD/RD, úspěch při hledání práce a typologie osobnosti, Helena Horálková
Rychlý návrat žen po mateřské/rodičovské dovolené zpátky do zaměstnání, nebo hledání jiného zaměstnání na trhu práce a jak se na takový pohovor připravit. Co funguje, co se osvědčilo a co musíte "zapomenout" doma. Vhled do základních pravidel při výběru zaměstnání, způsob komunikace, jednání a prezentace sebe sama na základě typologie osobnosti, to jsou oblasti, které se hodí i v každodenním životě. Budete mít příležitost vyzkoušet si, co je typické pro různé typy osobností, jakým způsobem s jednotlivými typy komunikovat a jak jim více porozumět. Můžete zkusit charakterizovat sami sebe a zorientovat se v tom, s jakými typy lidí se možná při hledání práce, nebo při návratu do stávající, potkáte. Jak na sobě pracovat, abych byl/a úspěšnou při výběru zaměstnání.

Jak na vývoj aplikace, když nejsem vývojář, František Vašek

Jobtet (webová app pro řízení agentur), Fingerpathy (iOS hra) atp., František Vašek

Podpora slaďování soukromého a pracovního života z pohledu Evropské unie, Daniela Vašíčková
Jak EU podporuje slaďování soukromého a pracovního života? Jaká je situace v ČR a v zahraničí? Využíváme podpůrné prostředky jako např. firemní školky, flexi úvazky apod.? Začátek nového programovacího období - příležitost pro Vás.

Přednášející

Marcela Hrubošová
Autorka portálu a vzdělávacího projektu Finance pro radost, členka kolegia MINERVA21.

Lenka Hrklová
- Setkání příznivců projektu Google Business Group – www.gug.cz (přednáška pro stávající i začínající podnikatele se zájmem o znalost moderních technologií).

Hanka Krejčí
Zakladatelka projektu Baby Office a majitelka marketingové agentury.

Jana Kastnerová
Lektorka, koučka a organizátorka akce Maminy Cup.

Helena Horálková
Lektorka v komunikačních dovednostech odborná konzultantka HR, koučka, autorka „Projektu EVA ®“ zaměřeném na adaptaci žen v zaměstnání po návratu z mateřské/rodičovské dovolené.

František Vašek
Product manager, Innovations & SBD RWE Energie

Daniela Vašíčková
Majitelka společnosti Worklife Agency, s.r.o., zakladatelka projektu Family and Job, www.familyandjob.cz, www.worklifeagency.cz