VŠEM > Informace VŠEM > Praxe a partneři VŠEM > Profesní Dny VŠEM

Čas čtení: 2 min.Profesní Dny VŠEM

Profesní dny VŠEM byly realizovány ve dnech 5. – 7.5.2015 v budově VŠEM, kdy přístupné byly nejen studentům a absolventům VŠEM, ale i široké veřejnosti a studentům středních škol a to zcela zdarma.

Hlavním cílem a smyslem Profesních Dnů VŠEM bylo zprostředkovat prezentace firem prostřednictvím vrcholového managementu (osobní setkání s manažery a personalisty, strategie náboru nových zaměstnanců, možnosti uplatnění absolventů vysokých škol).
 
Návštěvníci si mohli bezplatně vyzkoušet s odborníky na slovo vzatými pracovní pohovory, sepsání svého životopisu a motivačního dopisu. Získali rady jak vyjednávat o platu a benefitech a vyzkoušeli si, zda zvládnou pohovor v cizím jazyce.
 
Součástí byly interaktivní prezentace, diskuze, rozhovory, workshopy a tréninky na rozvoj osobních schopností (prezentační dovednosti, rady pro úspěšné přijímací pohovory a zvládání konfliktů).
  • Na přednášky mohli účastníci přijít i s malými dětmi – v mezonetu auly, kde se také konaly přednášky, byl k dispozici relaxační koutek se sedacími Tuli vaky.
  • Hlídání dětí od 2 let zajistila přímo v budově a přilehlém dětském hřišti, Mateřská škola VŠEM.

PŘEDNÁŠKY

Součástí programu byly přednášky odborníků z praxe, kdy jednotliví přednášející zároveň představují specifika a náročnost různých profesních oborů (Marketing, Public Relations, Human Resources, Bankovnictví). Účastníci Profesních Dnů VŠEM získávají široký přehled o možnostech uplatnění na trhu práce. Po celou dobu přednášeli zajímaví řečníci z řad úspěšných osobností nejen českého byznysu. Připraveno bylo více než pět desítek přednášek a workshopů.

VZDĚLÁVÁNÍ

Na Profesních Dnech VŠEM jste měli možnost dozvědět se více o rekvalifikačních a profesních kurzech, o nových trendech ve vzdělávání, o možnostech práce a studia v zahraničí, o vzdělání na míru pro velmi časově vytížené i technologicky zaměřenou generaci.

PORADENSTVÍ

Pro účastníky byla připravena právní, finanční, psychologická a studijní poradna, kde bylo možné diskutovat individuální dotazy. K dispozici byla rovněž možnost vyzkoušení si individuálního koučinku a kariérního poradenství.

TESTOVÁNÍ

Účastníci měli možnost otestovat si své schopnosti u společnosti SCIO a jobs.cz.

ZAMĚSTNAVATELÉ

S kým jste se mohli v rámci Profesních Dnů VŠEM setkat? Naše pozvání přijaly tyto společnosti:

< zpět

IBM

IBM

IBM, známá také jako Big Blue, je jedničkou ve světě informačních technologií. K hlavní činnosti patří výroba a prodej počítačového softwaru a hardwaru. Česká IBM nabízí studentům VŠ spolupráci na reálných projektech v rámci programu IBM Smarter University.

O společnosti

Společnost IBM je největším poskytovatelem řešení a služeb informačních technologií na světě s dlouhou tradicí inovací. První pobočka IBM v České republice byla založena již v roce 1932 jako první pobočka v regionu střední a východní Evropy a jako šestá v Evropě. Převažující činností IBM v České republice je prodej širokého spektra IT technologií od serverů a systémů pro ukládání dat až po software a IT služby včetně služeb konzultačních.

Přednášky

Hledáme talenty - IBM Smarter University - Michaela Trnková, Michaela Kunášková
Během přednášky se studenti seznámí se stážovým programem IBM. Přednášející popíší, jak IBM Smarter University funguje, koho hledáme, jak stáž probíhá a jaké benefity IBM studentům nabízí. Také se podělí o své studentské příběhy, zkušenosti a rádi zodpoví všechny dotazy.

Multimediální tvorba v korporaci - Martin Ludvík

Tipy, jaksi si užít stáž - Trang DoThu

Spolupráce IBM s univerzitami - Tomáš Feige

HR oddělení IBM bude účastníkům po celý den k dispozici k individuálním konzultacím profesních životopisů!

Přednášející

Michaela Trnková
Michaela Trnková je studentkou 2. ročníku VŠE oboru Aplikovaná informatika. Na VŠE je členkou HR klubu VŠE, kde objevila svůj zájem o oblast HR. Nyní pracuje v IBM na pozici Academic Coordinator, kde se spolu s kolegy stará o výběr stážistů a o chod stážového programu. Spojuje tak dvě oblasti, které ji zajímají - IT a HR.

Michaela Kunášková
Michala Kunášková studuje 3. ročník VŠE, obor Podniková ekonomika a management. Je součástí týmu, který se stará o běh stáží, zajišťuje pro stážisty teambuildingové aktivity a spolupráci s vysokými školami.

Martin Ludvík
Od prvního ročníku na střední škole spolupracuje s IBM a od začátku studia na VŠ je v IBM na placené trainee pozici. Nyní je v prvním ročníku na VŠE, kde studuje obor Aplikovaná informatika. V IBM zastává pozici grafika a stará se o interní a externí kampaně. Se studenty bude sdílet zkušenosti a názory na to, jak důležitá je grafika při tvorbě kampaně. Dále se studenti během přednášky dozví, jak si jít za svým snem a co všechno musel Martin udělat pro to, aby už na začátku studia VŠ pracoval na tak zajímavé pozici.

Jakub Kudláček
Jakub Kudláček pracuje v IBM už dva roky a nyní je na pozici Junior Technical Leader. Studuje ČVUT - FEL, kde se zabývá bezdrátovou komunikací. Na stáž se dostal v prvním ročníku magisterského studia po návratu z Mexika, kde rok studoval.

Trang DoThu
Studentka marketingu, která má na starost interní komunikaci v rámci IBM.

Tomášáš Feige
Doktorand z Vysoké školy ekonomické a spolupracovník s IBM v rámci kompetenčních center.