Aplikovaná psychologie a psychoterapie

Psychologie, psychoterapie, psychiatrie a poradenství.

Předmět Aplikovaná psychologie a psychoterapie naučí studenta rozeznávat jednotlivá duševní onemocnění a jejich základní rozřazení dle MKN10 a seznámí ho s vybranými psychodiagnostickými testy.

Výuka je doprovázena konkrétními kazuistikami a příběhy z praxe lektora.

  • Přehled o základní klasifikaci duševních onemocnění a poruch
  • Jak pomoci člověku, který se setká s duševním onemocněním
  • Diagnostické materiály užívané v praxi
  • Konkrétní příběhy z psychiatrického prostředí
  • Jak pracovat s vlastními myšlenkami, pocity a zpětnou vazbou
  • Získání dovedností k uplatnění v běžném životě

Michaela Dvořáková

  • Psycholožka s dlouhodobou praxí v oblasti školství, zdravotnictví a soukromého poradenství, dále je také lektorkou oblasti teoretických i praktických oborů psychologie a komunikačních dovedností.
  • Při výuce tohoto předmětu čerpá z praxe psychologa ve zdravotnictví Psychiatrické Nemocnice Bohnice a Nemocnice Motol, dále pak poradenství z oblasti školství z pozice školního psychologa a vedoucí metodiků Národního Ústavu Vzdělávání.

Studijní materiály

NÁZORY STUDENTŮ VŠEM

Absolvování PA s paní Dvořákovou je vždy příjemný zážitek. Nikdy mi nevadí docházet v pátek do školy. Tvoří velmi příjemnou a přátelskou atmosféru. Působí velmi důvěryhodně - student nemá problém se svěřit se svými "osobnějšími" problémy. Děkuji paní Dvořákové za skvělé vedení PA! <3

Pro mě jedno z nejlepších PA na této škole. Paní lektorka je opravdu profesionální, milá a přátelská. Styl výuky byl naprosto vyhovující, celá výuka probíhala formou diskuze, kdy se každý měl možnost vyjádřit. Oceňuji spoustu příkladů z praxe u každého tématu. Dozvěděla jsem se opravdu spoustu nových informací, paní lektorka, byla opravdu ochotná zodpovědět veškeré dotazy. Celkově jsem se na každou přednášku velmi těšila.

Jedno z nejlepších PA, které jsem kdy absolvovala. Paní Dvořáková je moc milá, dává hodně prostoru k vyjádření a diskuzi. Vytváří pozitivní a přátelskou atmosféru, na hodiny jsem se vždy těšila. <3